Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problemy s ADSL

Problemy s ADSL

DSL+ (13.4.2003 17:02:45)

Mam zprovoznene ADSL od ctvrtka 10.4. Poskytovatel IPEX. Telekominici mi dokonce provedli instalaci primo do pocitace. Ve ctvrtek a patek vse fungovalo bez problemu. V sobotu rano se pokousim prihlasit k siti a ... nic. Hned v 1. urovni prihlasovani (tj. jeste pred logovanim na dashboardu) mi to hlasilo "Vas a vzdaleny pocitac se neshodly na ridicich protokolech PPP". Zjevne se jednalo o problem Telekomu, protoze dashboard vzdy jede s logem CTc, takze jsou ty stranky u nich a kdyz se ani na ne nedostanu, maji v tom urcite prsty. Volal jsem technikovi IPEXu. Pry je to asi u Telekomu a pry je prozvoni. Po 4 hodinach se pripojeni rozbiha. Vecer zkousim pracovne FTP na firemni server. Stranky funguji, dokonce i Lotus Notes funguje (v pripojeni mam nastavenu adresu ftp serveru - coz nechapu, i kdyz LN ma asi nejake vlastni protokoly), ale SmartFTP, Windows Commander ani firemni toolsy na vymenu souboru nefunguji. SmartFTP hlasi, ze server neodpovida, ostatni jen cekaji a cekaji. Prepnu na ISDN modem, abych dokoncil praci a zkusil, zda server nevisi a pod ISDN vse bezi (bohuzel ne za pausal). Vecer uz mi pripada blbe tam volat a rikam si, ze to necham na pondeli. V nedeli mi to nicmene neda - nejedna se prece o kdovijak lacinou sluzbu a tak volam znovu do IPEXU. Prestoze je nedele nezni technik nejak obvzlast nastavne a rika, ze uz ma vice hlaseni o nefungujicim FTP a ze za to muze CTc. Pry tam volali - telekomunisti priznali chybu a pry pracuji na odstraneni v blize neurcenem casovem horizontu. No tomu teda rikam sluzby! Drahe je to jak prase, rychlost nic moc, cekaci doby nehorazne a jeste to po roce a pul od testovaciho projektu nemaji pripravene na ostry provoz. To snad neni mozne!

Anonym (18.6.2006 15:50:17)

tyyyyjo, tak stary tema a nikdo na nej neodpovedel :)