Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > "modem-router-switch" pomoc s výběrem

"modem-router-switch" pomoc s výběrem

tomba (26.2.2004 12:11:44)

Potřebuji vybrat "modem-router-switch", ale zajimají mne některé "fíčůrky" navíc. Staci mi 4x10/100 porty. Nezajímá mne wifi. 1. moznost pripojeni a konfigurace z "WANkové" strany ? 2. a moznost nastaveni jedne ci vice ip adres ze kterych je mozne z WAN strany router konfigurovat ? 3. moznost z routeru odesílat WoL pakety do LAN ? 4. filtrace url ? 5. vlastni FTP s USB diskem, printserver nebo neco dalsiho "navic" ? Težko se najde přístroj (v přijatelne ceně) co umi všechno, ale tak alespoň něco. Víte o něčem podobném? Děkiji.

Miroslav Šilhavý (26.2.2004 13:05:02)

Tohle je zralé na linuxový stroj a nějaký ten čas nakonfigurovat to všechno ;-)

tomba (26.2.2004 14:55:01)

Tak to právě nelze (i když by to umělo všechno). Tak to tedy zůžím na možnost odesílat WoL z WANkovy strany. Tak jak to umi např. USR8000-02 , ale to je "jen" router neni to modem. Opravdu by se nenašla nějaká krabička "AllinOne" co umí Wake up On Lan ?

Miroslav Šilhavý (26.2.2004 14:58:07)

Spíš popište víc tu situaci, jak si představujete WoL využít.

tomba (26.2.2004 16:45:04)

No jde o zpristupneni nektereho LAN pocitace z inetu nebo jen z definovane adresy v inetu. Priklad: domaci sit, odejdu do prace a zjistim ze jsem doma neco zapomenul. Pokud je PC stale zapnuty neni problem. Ale pokud je vypnuty potrebuji ho zapnout. MAC adresu znam a tak potrebuji neco co do LANky odesle "magic paket". Presne toto umi ten USR8000-02 (pripojim se k web rozhraní routeru zvenci a odeslu mpaket na urcenou MAC), jenze to neni ADSLmodem a ja bych chtel aby to byla jen jedna krabicka. Moznost zapnuti PC je priorita, ty ostatni vymysly lze zaridit az treba na tom probuzenem PC v LANce.

Miroslav Šilhavý (26.2.2004 16:48:25)

A proč ne ten linux? Pro Vaše velmi specifické představy mi přijde ideální.

tomba (26.2.2004 17:19:35)

Protoze: 10x15x3 cm !!!, hluk a teplo=0, jednoduchost obsluhy, spolehlivost. Tucnak ma nepomerne vetsi moznosti, ale to je software. (Nevylucuji ze v mnou hledane krabicce ten linux vlastne taky bude. PC, ktere je potreba k vasemu reseni trpi vsemi jmenovanymi negativnimi vlastnostmi. Navic to domaci nasazeni byl jen priklad. Ted hledam krabicku pro nasazeni v miste kde po obsluze nelze chtit vic nez "mackani tlacitek".

Miroslav Šilhavý (26.2.2004 17:27:23)

;-) v těch ostatních krabičkách je taky software... každopádně linux lze nacpat do micropc, které se to daného rozměru může vejít, napájené 12V zdrojem, bez větráku a běhající bez disku... viz např. www.mite.cz, tam mají škatulky, které se vám do udaného rozměru vejdou.

tomba (26.2.2004 20:59:07)

Dobry tip dekuji. Tam uz je opravdu prostor pro lidovou tvorivost a zajmove-umeleckou cinnost :-)). To rozhodne prostuduju, i kdyz pro tentokrat asi nepouziju. To uz je vcelku profi reseni. Reseni ktere zminuji v odpovedi p. Zajicovi neni rozhodne ideal, ale cele mi to nebude trvat vic jak 30 min a pres 4000 Kc se snad nedostanu. Zrejme z meho puvodniho dotazu plyne ze "mirim"vysoko, tak to ale nebylo mysleno. Myslel jsem ze se dozvim od ostatnich uzivatelu ADSL jake moznosti maji prave jejich "potvory". Treba jestli se neco takovyho neobjevuje ve "francouskym" softwaru do ST510i atd. Dekuji za tip a snahu.

Pavel (29.6.2004 10:37:46)

Prave si kupuji ADSL a potrebuji presne totez - probouzení z WAN. Myslel jsem, ze pokud na routeru/modemu v NAT nastavim pruchod na server v LAN pro dany port, tak to bude fungovat. Ale nevim, na jakem portu Magic packet funguje. Nevite nekdo, je to takto resitelne?

wojta (29.6.2004 17:51:23)

Mohlo by to jít, ale nezkoušel jsem. Přímo se přes SSHčko připojím na Linuxový SW router a tam pustím wakelan. Návod jsem našel na http://www.dslreports.com/faq/6790

Jeff (29.6.2004 21:40:50)

Nevim, nevim, ale obávám se, že ten magic packet nepoužívá protokoly TCP/IP, to bude fungovat spíše na fyzické vrstvě, takže to přes ten modem neprojde :-(

Jeff (29.6.2004 21:56:39)

Tak jsem o tom Magic Packetu ještě něco hledal, a pokud jsem to z angličtiny správně pochopil, tak ten magický paket je určitá sekvence znaků odeslaná do sítě. Musí to mít přesný formát, a obsahuje to fyzickou adresu probouzeného počítače. Výhoda je v tom, že tato sekvence může být zabalena v libovolném paketu IPX, TCP/IP atd. Takže by to mohlo fungovat i na dálku a mělo by to normálně projít všemi routery. Jen to chce správný prográmek, který to bude umět udělat. Pak by mělo stačit otevřít na modemu libovolný port, ten namapovat na nějakou lokální IP adresu, nejlépe toho počítače, který chceme probudit, ale mělo by to fungovat, i když ta adresa bude patřit jinému počítači na stejném segmentu. Pak nám ten prográmek musí vytvořit magický paket, který odešle na danou IP adresu modemu a daný port, modem ho přijme a přepošle do lokální sítě, kde ho volaný počítač zachytí, rozpozná a zapne se. Až se to někomu z vás povede zprovoznit takhle na dálku, dejte vědět :-)

bunkr (1.7.2004 15:20:37)

WakeOnLAN v1.0 Copyright (c)2001, MATCODE Software. Web: http://www.matcode.com Author: Vitaly Evseenko, ve@matcode.com Usage: MC-WOL XX:XX:XX:XX:XX:XX [/p ] [/a ] Password needed only if required by the specified adapter, usualy four or six bytes in hex format(i.e. 00:AA:11:BB) IP Address is only required if used router to another LAN. Example: MC-WOL 00:01:02:55:77:B3 /p 00:11:22:7F:55:AA /a 10.10.255.255

Jeff (1.7.2004 23:09:35)

Tak tenhle program umí probudit počítač jen ve stejné lokální síti, či v jiném segmentu, ale přes router ten magic packet neprojde...

Jeff (29.6.2004 22:02:36)

Ještě odkaz na web, kde je hodně odkazů i na utilitky: http://pages.towson.edu/aczech/magicpkt/ Já to snad taky budu zkoušet, probudit si počítač přes internet, to je nádhera!!! (jen to chce dobře nastavit firewall, aby ten magic packet prošel jen z předem určeného počítače, jinak by to bylo veselé, kdyby se o tom někdo dozvěděl a jen tak by vám zapínal počítač...)

Zajda (26.2.2004 18:04:02)

Mironet nabízel nějaká bezhlučná PC. Zkuste sehnat thin desktop. Ty jsou tlusté jako kniha báječně se pro váš účel hodí. Pokud obsluha potřebuje maximálně jednoduché ovládání tak byste mohl vytvořit nějaký skript v bashi, perlu nebo s příjemným ncurses rozhraním aby tam bylo pěkné textové menítko.

tomba (26.2.2004 20:39:50)

Dekuji, ale ne. Reseni s PC ne. Znamena to mj. tri bednicky (modem, jakkoli male PC, a switch). Mackanim tlacitek jsem mel namysli "kolebkovy" vypinac ON/OFF :-) Samozrejme je dulezita i cena. To uz mi prijde prijatelnejsi treba napr. uz zmineny USR8000-02 (staval lehce nad 2kKc bez DPH) ve spojedni s nejakym SpeedTouch Home jako bridge. Pristroj-PC kde jsou pohyblive casti (HDD,FAN) nechci. Ale rozumim a souhlasim , ze je to moznostmi silne reseni. Diky

Miroslav Šilhavý (26.2.2004 20:45:58)

www.mite.cz, řešení bez točících se součástí (a existují i další). jiné řešení mě nenapadá :( nesetkal jsem se s ničím takovým

Jaromir (1.7.2004 13:25:54)

SMC7004VBR V.2 1.Umi - lze povolit (standartne zakazano) 2.Umi rozsah adres nebo jednu IP adresu z ktere jej lze konfigurovat z WAN 3.Umi presmerovat (az 24 portu) port (TCP/UDD/BOTH) na vnitrni IP adresu (LAN) - Virtual server. Pouziva take i DMZ (ale to asi nechcete) 4.Umi filtrovat podle jmen i IP adres. Dale i zvolene porty. Uzivatelska pravidla. 5. Nema vlastni FTP. Drazsi varianta ma print server.

Anonym (7.7.2004 10:55:34)

WoL mi z internetu funguje uplne v pohodw i na standartni Alcatelu 510i E4. na www.depicus.com si stahnete program pro generovani magic paketu z internetu, vyplnte MAC adresu stroje který chcete vzbudit, internetovou adresu modemu (dostanete od providera pevnou, nebo musíte znát svoji okamzitou adresu), dále vyplníte masku na které stroje v internetu se má mgp poslat a císlo portu po kterém to budete posílat. V modemu Alcatel musíte povolit průchod firewalem pro daný port, nastavit NAPT a samozrejme nastavit v PC BIOS a win....me to funguje naprosto paradne a pomocí ssh a VNC se na nej krasne pripojim.