Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > lié prosím !!!

lié prosím !!!

doporučovatel (8.8.2006 19:37:31)

lidi, prosím, neberte si ty ADSL USB modemy za korunu !!!!! opravdu to nestojí za ty problémy, varianta koupě modemu typu "combo" tedy USB i ethernet není také nejštastnější, většinou jsou potom problémy s rootováním na víc počítačů, pokazíte si zbytečně první dojem z této služby.Zároveň se při instalaci ujistěte, že tel. linka od ústředny vede rovnou do "rozbočovače", opravdu nesmí jít přes např: zabezpečovací zařízení nebo třeba současně paralelně ještě do jiné tel. zásuvky kde ať je či není tel. přístroj. Sice to může fungovat, ale stojí vám případné rozpady synchronizace za to ? Doporučuji pouze ethernetové třeba i s wifi , tak jak nemáte rádi dnes O2, kupte si to na jejich prodejnách (alespoň laici a lamy), bude to sice dražší než v obchodě s PC věcma, ale ten moloch si nechává modemy pro sebe přednastavit přímo u výrobce na své hodnoty, parametry a protokoly, a zákazníkovi potom stačí zadat pouze jméno a heslo, tím pádem to má bez starostí. nyní hažte kameny

Anonym (8.8.2006 20:17:46)

no jestli ty máš nějaký rooter, tak nevim nevim, ale o ničem takovém jsem v životě neslyšel. Ehm možná si měl namysli router a z toho routování nikoli rootování. Ale nechme toho. To co tady píšeš, by se na normálních bordech označilo jako důležité a za otázky typu "jak být aktiv v DC" a nebo "proč se mi rozpadá spojení, když zazvoní telefon" by se dávali různé antihodnosti a takové thready by se z odkazem na odpověď zamykali.

Anonym (9.8.2006 08:08:11)

právě proto jsou takové diskuse aby jsi se dozvěděl víc, například modem D-Link DSL-362T , ti nemůže současně fungovat na USB i ETHERNET, dále ti také pravděpodobně nebude pracovat správně připojení pokud si eth. rozhodíš přes nějaký switch. Prostě ti to bude fungovat "správně" pouze na jednom počítači, ale takové informace nenajdeš v návodu ani na stránkách prodejce, čas a praxe ukázali že to tak prostě je. A že by se někdo pachtil s novým fw ?

Anonym (9.8.2006 20:12:47)

Všude je napsáno,že to je MODEM a ne ROUTER - z toho vyplývá zcela jasná funkce zařízení.

Anonym (9.8.2006 22:18:56)

Přesně tak

Anonym (13.8.2006 00:08:32)

no já toho vím hodně, nepotřebuju poučky :D Třeba ASUS AAM6310EV dokázal jet na USB i Ethernetu, ale co modem to jinak. LOL ale co fakt nechápu, je proč by mi nešlo připojení, pokud to z modemu píchnu do switche, to by snad musela být nějaká totální shitka, která nedokáže uroutovat dva kompy a nebo je shitka ten switch, že nedokáže přepnout porty na křížený kabel (ty většinou bývají u modemu). To je fakt toální LOL co tady meleš, já mám SP510i 4x Eth (tzn. switch je přímo v něm). Na něm mám AP (přesněj se připojuje notebook), na dalším portu server, na daším desktop a na posledním switch, na něm další kompl a záložní vývod na půdu. Takže fakt OMG and LOL.

Anonym (13.8.2006 09:52:41)

OMG na tvou inteligenci, kdyz nedokazes pochopit rozdil mezi modemem a routerem. Zkusim to rict tak aby to pochopil i naprostej dement jako ty: DLink 362 skutecne nemuze "uroutovat" dva compy, protoze to NENI router.

Anonym (13.8.2006 23:11:10)

OMG bez tvojí inteligence, od modemu s ethernetem, který neumí routovat bych se držel na sto honů daleko. Vidim že ten model blbce přitahuje...

Anonym (14.8.2006 10:09:51)

Hmm, proste je videt ze nepochopi rozdil mezi Eth Modemem a Eth routerem

Anonym (15.8.2006 18:33:19)

proboha, snad každý slušný ethernet modem MUSÍ UMĚT ROUTOVAT. Ten rozdíl narozdíl od tebe chápu.

Anonym (15.8.2006 18:59:43)

Modem, tedy MODulator/DEModulator routovat nemuze umet, na to potrebujes kombinaci modemu s routerem coz D-Link neni. Doporucoval bych vystudovat alespon prvni rocnik nejake stredni skoly, tam ti to snad v predmetu Vypocetni technika vysvetli.

Anonym (16.8.2006 01:06:08)

Náhodou on má VUML ;)

Anonym (16.8.2006 01:08:15)

D-Link nejsou slušný routery , D-Link jsou levné atrapy .... to aby bylo jasno o čem je tu celou dobu řeč.

1woko (15.8.2006 10:19:37)

Máš i nemáš pravdu... V materiálech k tomuto modemu píšou, že jej lze používat pro připojení přes usb !!!NEBO!!! pro připojení přes ethernet. To sem samozřejmě taky zjistil až poté, co jsme zjistil, že není schopen přidělit dvoum počítačům různé IP adresy a proto není schopen fungovat na dvou počítačích najednou...

Anonym (8.8.2006 23:17:32)

Na to jsi přišel sám nebo ti to někdo poradil? Vždyť to je známá věc.

Nargon (9.8.2006 08:18:01)

Ja bych k tomu jen dodal jednu vec. Neberte si usb modemy ani za plnou ceny. Sice si rikate ze modem za 700 (nebo kolik stoji) bude lepsi nez ten za korunu, ale je to uplne to samy. Jeste by me zajimalo, jak se to dozvedi lide pred koupi tech usb hracek.

Anonym (9.8.2006 14:42:56)

Nedozvi. Nejaka hloupa cuba, co prosla petiminutovym skolenim pred nastupem na pozici operatorky na 800123456 jim podle toho co najde v papirech (mame toho plny sklady -> zacina to tam docela zasmradat hnilobou -> TLACTE JIM TO HLAVA NEHLAVA), zacne vykladat jak je to plne sofistikovane zarizeni, ktere bude skvele slouzit po dlouha leta ... a lidi si pak pripadaj jako byste jim rekli, ze to BMW co si koupili je opravdu na nic ... "vzdyt soused ma taky tohohle modryho bavoraka a jede mu to bez problemu !!???"

megaboo (15.8.2006 03:22:13)

Hele s tou čubou jsi mne rozesmál :D ,né že bych takhle těm slečnám říkal :) Ale Sagem je sofistikované zařízení , může sloužit až do roztrhání - třeba jako těžítko ;)

Anonym (16.8.2006 11:50:43)

Tahle diskuze má říz!!! :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Teď už tu u toho fakt brečím smíchy :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Atsepicnu (9.8.2006 15:26:04)

ja sem ho vzal za 799 :) sagem fast 840 :) Z vlastni zkusenosti uz jsem poucenej, ze takovej modem uz si nikdy nekoupim

j@l (10.8.2006 14:13:47)

Ja mam na nej svoji vlastni taktiku, vzdycky kdyz hraju mmorpg, mam dobrou naladu a po 20 minutach mi modem vypadne, reknu si no jo, je to shit, ale stava se to. Zkousim ho pripojit a po 5 minutach zase to samy a pak jeste jednou a to mi staci. Pak modem slizne par kopancu, v oblibe mam ho pritisknout ke zdi a davat mu co nejvetsi rany pesti (ale bacha na omitku, hajzl jeden dela pekny rejhy) a mas na chvili zase klid. Docela se divim, modem ma fakt vydrz, jednou me fakt na***l kdyz sme meli raid, dal mi 5x za sebou LD, tak sem mu to taky nalezite oplatil. Dostal takovou az mu zhasly diody a uz ani nesvitej, jen ho potom stacilo znovu zapojit do usb a zase bezel (ale uz bez diod 8D ). Kazdopadne na linku telekomu se muzete obratit, treba s tim, ze vas modem sere petikoruny a reknou vam stejne, ze to predaj dal na technickou podporu a ozvou se vam ... Moje rada je, jit do kramu, koupit ethernet modem,prijit domu, vzit sekeru/kladivo a ukazat mu, ze v tomhle baraku uz pro takovou hnusnou krysu neni misto.

Anonym (10.8.2006 20:22:08)

:D:D:D:D

Štencl (10.8.2006 20:35:25)

zapomel sem se podepsat pod Anonyma z 10.sprmna 2006 20:22

Atsepicnu (10.8.2006 23:21:30)

pokd si toho vsimnes hned, tak dej v prohlizeci zpět (jako na minulou stranku) a kdyz todle udelam, tak muzu prispevek editovat :) teda takle mi to funguje ve firefoxu 1.5

Anonym (14.8.2006 20:57:55)

fakt ?

Anonym (14.8.2006 23:54:37)

zjevně ne:-)

Anonym (15.8.2006 14:18:57)

Jak jsi to poznal?

Anonym (16.8.2006 02:22:01)

a) vím jak funguje metoda POST. b) příspěvek s textem "fakt" je tu dvakrát. Tz. dotyčný se to pokusil editovat a místo toho to odeslal podruhý...

Atsepicnu (17.8.2006 10:16:48)

njn vetsinou mi ot funguje bez toho, aby se to odeslalo dvakrat

Atsepicnu (17.8.2006 10:17:02)

njn vetsinou mi ot funguje bez toho, aby se to odeslalo dvakrat /

Anonym (14.8.2006 20:58:31)

fakt ? ?

Anonym (16.8.2006 11:47:36)

Tak dobře jsem se nezasmál ani nepamatuju. Málem slzy mi tekly!!!!! :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD