Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Potíže se switchem a ADSL routet modemem

Potíže se switchem a ADSL routet modemem

Ruda (27.2.2004 08:01:58)

Mám ADSL modem Alcatel Speed touch home, předělal jsem ho na pro verzi a vše bezvadně fungovalo. Až do chvíle, kdy jsem se rozhodl vyměnit svůj starý 10 hub VOLKTEK za nový 10/100 switch EDIMAX ES-3108P 8port. Ať jsem drátoval, jak jsem drátoval modem je neviděn. Kontrolka na switchi ze rozsvítí a indikuje spojení na 10M, ale PC modem nevidí. Podotýkám, že přes ten nový switch se mi podařilo propojit dvě PC (z to ho jedno má 10 Ethernet a druhé 100) - to funguje. Jen ten ADSL modem. Pokud zapojím zpět hub, vše zase funguje jako dřív. Ví někdo, proč to nefachá? Díky

Anonym (27.2.2004 08:54:13)

Mas spravne kabel rovny/krizeny - mel by tam byt asi rovny ne ? mezi modemem a switchem. Pak ten modem by mel umet jen 10 Mbit a mozna jen half/duplex - zkus se podivat jestli ten edimax ma nejaky management a jestli to tam nejde nastavit natvrdo tj bez detekce 10 half

Anonym (27.2.2004 11:27:52)

kabel jsem zkoušel ten i ten, nic se neděje. A o managementu switche jsem nikde nic nenašel. Snad si všechno nastavuje sám automaticky. každopádně díky

Mirek (3.3.2004 20:27:52)

Mel jsem ty same potize a chyba byla v tom ze modem musis alespon u me davat na 1 a pouzit prekrizeny kabel. Me to nechtelo taky chodit - furt jsem to cpal jinam a z jsem zkusil 1 modem 2 PC 3 PC atd a zacalo to slapat - tod moje zkusenosti.

Anonym (3.3.2004 22:17:18)

Ano, bud na 1 (oznacovano jako UPLINK na switchi) a krizeny kabel nebo na cokoliv ostatniho a normalni kabel....