Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > DC++ a Zyxel P660RU

DC++ a Zyxel P660RU

Hadess (15.8.2006 11:18:53)

Zdravím odborníky na síťovou komunikaci:)Mám problém se stažením filelistu od uživatelů DC++,na server se sice normalně připojím,ale filelist od uživatelů jaksi eeee...vždycky mi to napíše connection timeout...neměl někdo podobný problém?Zajímavé je,že když používám USB modem Aethra,tak to normálně šlape,takže asi bude problém s nastavením modemu Zyxel. Je možné že by to bylo firewallem v modemu?Díky za reakce:)

Anonym (15.8.2006 11:30:22)

ZyXEL 660RU (předpokládám T3) v sobě firewall nemá, ale chová se jako router - tzn. na svém PC máš vnitřní IP. Pro plnou funkčnost (nejen) DC je zapotřebí porty pronatovat v nastavení modemu. Koukni se tedy do nastavení DC, opiš si porty, které tato aplikace používá, pak se podívej do nastavení modemu, v "Advanced Setup" vyber "NAT", u "SUA Only" klikni na "Edit details" a dále už jen zadáš rozsah portů (ty, co sis opsal) a do posledního sloupce IP Adresu tvého PC. :) A je to. S Aethrou ti to funguje, protože se jedná o softwarový modem - veřejnou IP adresu máš přímo na svém PC.

Hadess (15.8.2006 12:05:15)

Mno asi je to jak rikas, ale problem bude jeste nekde jinde...udelal jsem to tak,ale zadna zmena...ani kdyz ty porty povolim vsechny a zakazu Kerio firewall...

Anonym (16.8.2006 07:10:07)

Není možná, takhle to musí jít.

Anonym (18.8.2006 02:43:55)

Popřípadě můžeš v DC použít passive mod se stejným účinkem. Další možnost je, že ti nesouhlasí porty, co používa DC s tím, co máš nastavený na modemu...

Anonym (16.8.2006 01:01:52)

A jsi si tak úplně jistý že firewall tenhle router postrádá ;D ....zkus konzoli

Anonym (16.8.2006 07:09:50)

:) Ten firewall tam je, ale opravdu, opravdu trapnej :)

Anonym (16.8.2006 20:47:18)

:) trapnej možná je , ale výsledky u domácího připojení jsou stejné jako když mě na pozadí běželo kerio :DDDD

Anonym (17.8.2006 07:18:14)

Firewall /alespoň s tím firmware, který nabízí Telecom/ má možnost blokace/povolení 3 (možná dokonce 4!!!) portů + ICMP. Za výsledný efekt bezpečnosti je zodpovědná taková věc, které se říká NAT.