Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > SpeedTouch 510i v4 - jak zablokovat jeden PC v síti?

SpeedTouch 510i v4 - jak zablokovat jeden PC v síti?

DELCOP (16.8.2006 23:30:43)

Ahojky...Mám tento modem připojený do switche a k němu je napojeno celkem 6 PC. Internet je řešen automaticky DHCP serverem. Nevíte, jak ve webovém prostředí 10.0.0.138 zamezit internet jednomu konkrétnímu počítači?

Nargon (17.8.2006 01:53:24)

Nikdy jsem tento modem moc nezkoumal, ale tusim ze to nepujde. Tohle zakazani internetu jednomu pocitaci lze udelat asi jen pres firewall a ten neni z webmenu dostupny. ten lze nastavit jen pres konzoli. A asi jeden problem. Kdyz maj ip prazovanou pomoci dhcp, tak kdyz tu jeho ip dostane jiny pc, je problem, protoze bude omezeny jiny pocitac a on bude moci na net.

Tomáš Fuk (17.8.2006 08:52:43)

IP adresa se dá nastavit v závislosti na MAC adrese.

Anonym (18.8.2006 02:31:28)

V podstatě asi nejjednodušší řešení je nastavit v DHCP aby ten počítač dostával podle MAC adresy pořád stejnou IP adresu a této IP adrese potom smazat routu na wan rozhraní modemu. Počítač by se potom měl chytat v LANce, ale ven by se dostat neměl.

Luki (18.8.2006 07:04:19)

Samozrejme ze to jde pomoci vestaveneho firewallu (sam mam nejaka omezujici pravidla nastavena)

Balin (18.8.2006 04:13:14)

Pres web to asi nepujde, ledaze by jsi tam mohl nastavovat Firewall (pry existuje, nevim nezkoumal jsem). Reseni je rezervovat nejakou IP adresu (dejme tomu 10.0.0.6) na MAC adresu pocitace ktery chces zablokovat (tzn. v DHCP Server leases musi byt u prislusne adresy TTL nastaveno na infinite) Pak se pripojit pres telnet na speedtouch a zadat nasledujici prikaz: "firewall rule create chain=forward dst=10.0.0.6 action=deny". Tim se zamezi moznosti veskereho preposilani dat na danou IP. Alternativni moznost> zablokovat pres firewall veskere preposilani s destinaci do lan a pridat pravidla povoleni preposilani pouze na pocitace ktere chces.