Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

Splitter

DPD (19.8.2006 22:46:29)

Zdravim! Mam asi dost blbou otazku :) Doma mame zapojene 3 telefony, ted jsem pripojil i ADSL modem, ale problem je v tom, ze nemuzu najit misto, odkud se vetvi privod telefonu na ty 3, co mam zapojene. Zatim mi to funguje tak, ze lze volat jen z jednoho telefonu a ostatni jsou neodfiltrovane, tudiz nepouzitelne. Nevite nekdo, zda je to v krajnim pripade mozne poresit pouzitim 3 splitteru (pred kazdy telefon 1 a na nektery z nich pripojim i modem)? Diky za info! D.

Anonym (19.8.2006 23:20:25)

Ano. Je to možné. Pokud zapojíš před telefony splitter, můžeš modem zapojit klidně i bez splitteru do zásuvky. Aspoň ti nebude zvedat útlum:-) Teda, ne že by to bylo nějak markantní...

DPD (20.8.2006 00:07:52)

Diky, asi zajdu koupit jeste par splitteru. Kde jsou vsechny kabely spojene jsem dneska zkoumal asi 2 hodiny a neprisel jsem na to - teda tusim, ze to bude nekde nad drevenym oblozenim stropu, ktere se mi zrovna nechce rozebirat...

Pavel (20.8.2006 10:38:11)

Nebo si kup mikrofiltr, či jak se to jmenuje. Je to v podstatě jen dolní propust, takže to dáš před ty ostatní telefony, a nebudou ti šumět. Je to stejné, jako bys zapojil splitter jen pro telefon.

earnil (20.8.2006 11:14:23)

To by se u nás mikrofiltry musely prodávat. Jinak, pokud se zapojí víc splitterů tak to může někdy způsobit menší problém se zarušením některých frekvencí. Chce to vyzkoušet. Občas to funguje líp, občas hůř:-)