Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-Link DSL 584T ADSL2+

D-Link DSL 584T ADSL2+

tuareg (25.8.2006 07:34:48)

Potřeboval bych poradit. Mám teď nově modem D-Link DSL 584T, který mi zablokoval provoz programů, které mě normálně běžely s modemem D-Link DSL 362T. Firewall windowsovský, povolený na tyto programy (eMule,utorrent). Nastavil jsem modem tak aby to fungovalo, ale musel jsem při tom vypnout win.firewall. Od té doby je PC tak nějak zabržděné. Chtěl bych se zeptat, jestli má tento modem firewall, případně, který je lepší.

Anonym (25.8.2006 09:23:48)

Firewall modem nejaky ma, ale hlavne ma NAT. Budes muset presmerovat porty. Koukni na CD k modemu, je tam manual v cestine kde je to podrobne popsany.

brumda (25.8.2006 09:51:33)

Duplicitní dotaz . Mám zato , že ti již bylo dostatečně odpovězeno v obecném foru kde jsi IPTV jen nakousl a opět si ztěžoval na svou neschopnost nastavit NAT ....

tuareg (25.8.2006 10:00:26)

sorry pane dokonalý, díky anonymovi sem to nastavil, protože se nehodlám na vlastní risk pouštět do nastavení modem, navíc když mi teprv všechno zapojili, ptal sem se teď na firewall modemu

brumda (25.8.2006 10:54:03)

Ano i tento router má firewall - doufám že ti stále běží alespoń jeden . Obecně považuji win firewal za minimální berličku která chrání alespoń při těch nejběžnějších problémech , nemusel jsi ho vypínat stačilo vytvořit výjimky pro dané aplikace. mimochodem např. Kerio je v SW firewallech stálicí . Definuj pojem tak nějak zabežděné ....

tuareg (25.8.2006 11:17:24)

kerio sem zkoušel a úplně zastavilo provoz torrentu a emule, i když jsem měl výjimky windows firewall taktéž zabržděné, jako zpožděné reakce, NOD ano Spy sweeper nic nenašel, jako by to teklo buď přes modemový firewall nějaké zpomalené, nebo se mě tam něco dostalo, ale nevím ...

tuareg (25.8.2006 11:21:14)

a taky mám myš Mirosoft Intellimouse Explorer 4, cekem kvalitní a drahá, chvílu v provozu a z 20 kliků na 3 nereguje a je zpomalená, že by nějaký keylogger?

Anonym (27.8.2006 07:37:57)

Podle všeho budeš mít komp v bordelu a budeš ho muset přeinstalovat

brumda (27.8.2006 13:17:20)

Pokud ti přestává fungovat i myšák , nebude to jen firewallem ( teda pokud nemáš zrovna nainstalovaného PC strážce/FSecure :DDD ) To co popisuješ je běžný stav u nakaženého PC/OS . Nod je celkem schopný , na spyware mám jiné favority (SS&D ,Pest Patrol) , nicméně nikdo ti nezaručí že se s tebou neloučí některá z komponent ... Osobně ti spíš doporučím před reinstalem OS či pochybným obnovením předchozího stavu navštívit zkušenějšího kolegu či kamaráda (Kerio ti zablokovalo provoz ) a s ním se vrhnout na kontrolu stavu systému.