Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > utlum na lince

utlum na lince

danik (2.9.2006 20:46:54)

Ahoj, dneska jsem neco delal u nas na domku a potreboval trochu prehodit telefonni kabel a zjistil jsem, ze je dost poskozeny (buzirka.....). Uz to tu mam po minule majitelce. Mam ADSL 3072 a bezi to obstojne (2,5mbit). Tady jsou hodnoty z modemu co se utlumu tyce: relative capacity occupation: 42% noise margin downstream: 27.5 db output power upstream: 11.5 dbm attenuation downstream: 17.0 db carrier load: number of bits per symbol(tone) relative capacity occupation: 38% noise margin upstream: 25.0 db output power downstream: 19.0 dbm attenuation upstream: 20.0 db carrier load: number of bits per symbol(tone) Co se z tech hodnot da vycist? jak kvalitni mam linku? Noise Margin by mel byt co nejmensi? Jaka je krajni hodnota? dekuji za odpovedi, moc tomu nerozumim. diky

Anonym (2.9.2006 21:32:32)

Tyhle parametry jsou ok. Noise Margin má být co největší (nikdy nebude větší než 31dB), attenuation co nejmenší (čím si dál od DSLAMu tím je vyšší). Ideální hodnoty neexistují, ale SNR nad 20dB je obecně považováno za ok, záleží na vzdálenosti, synchronizační rychlosti, typu modemu, ... Attenuation (útlum) se považuje za (velmi, velmi) zhruba ok, když na každý 1km vzroste od 10dB, plus samotný útlum na portu (1 - 5dB) Ale to, co tam máš ty je, jak už jsem řekl, naprosto v pohodě.

Anonym (2.9.2006 21:44:45)

Jenom koukám, že tam je blbost. Místo SNR si tam představte Noise Margin.

danik (2.9.2006 21:55:46)

diky za uklidneni :)

Anonym (3.9.2006 19:17:01)

A není to jedno a to samé???

Anonym (4.9.2006 23:07:26)

No právě, že není. Doufejme, že si to ještě pamatuju:-) SNR (signal to noise ratio) je poměr mezi výkonem signálu a šumu, takže je to bezrozměrné číslo. Naproti tomu odstup signálu od šumu (noise margin) je (10 log SNR) a uvádí se v dB

kix (5.9.2006 09:08:18)

Ne, myslím že, tak to není. Oboje mi ukazuje modem v dB, ale přesto jsou to různé hodnoty. SNR je vždy větší. Řekl bych že noise margin je "nějak" spočítaná rezerva v odstupu signál-šum.

kix. (5.9.2006 09:09:16)

Nééé, myslím že, tak to není. Oboje mi ukazuje modem v dB, ale přesto jsou to různé hodnoty. SNR je vždy větší. Řekl bych že noise margin je "nějak" spočítaná rezerva v odstupu signál-šum.

Anonym (5.9.2006 18:51:39)

Trochu jsem pátral, a výsledek, alespoň dle Wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Signal-to-noise_ratio ... Ona je možná ta nepřesnost v tom, že je to vlastně SNR margin a ne noise margin