Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > internet/karneval/nově dynamicka adresa-problem/prosim poradte

internet/karneval/nově dynamicka adresa-problem/prosim poradte

wico (8.9.2006 15:59:03)

Hezky den Karneval nekdy od srpna presel od staticke ip na dynamickou meni se priblizne jednou za tri hodiny. Problem mam v pripojeni. ikona pripojeni hlasi modem pripojen modem hlasí pripojen, ale data nejdou ven ani dovnitř. Musím zakazat pripojeni a pak povolit a vse je ok až do doby kdy dojde ke zmene IP( po 3 nekdy 2h) se tok dat znovu prerusi a musim znovu pripojeni zakazat a pak povolit. Pri dotazu na zakaznice lince mi bylo řečeno že je problem ve Winxp... a že o tom vědí nicmene řešení neni. Mam legalni Xp sp2 kompletni aktualizace v antiviru ani firewallu problem neni. Sitova karta posledni ovladač. Tak jsem z toho hotovej mate prosim nekdo nejakou radu? Děkuji wico

Anonym (8.9.2006 16:35:05)

Že není řešení je nesmysl a nesmíš se nechat takto o.... (IP se určitě každé 3 hodiny nemění, jen se dotazuje DHCP server) . Zkus formát disku a přeinstalovat WIN. Případně tam zkus zapojit jiný PC či notebook a uvidíš zda je to v tvém PC. Možná by bylo také řešení si dokoupit pevnou veřejnou IP. LAMIČKA

Anonym (8.9.2006 17:59:17)

problem je u karnevalu viz forum na www.karnevalzone.cz pro ty kdo maji stejny problem.

Anonym (8.9.2006 22:03:09)

Problém určitě není na straně Karnevalu, provelda se pouze změn a topologie sítě a přidělování IP adres, třeba tak jak to má UPC. Za bordel ve WIN uživatelů Karneval nemůže. LAMIČKA

Anonym (9.9.2006 19:10:38)

problem jsem vyřešil po telefonátu do microsftu tot vše... nemá pravdu nikdo z vás poučení mám jen jedno ochota a profesionalita help linky karnevalu a microsoftu se neda srovnávat je to něco asi jako prodavčka v tesco a prodejce vozů mercedes. thx všem za nazor, wico

Anonym (9.9.2006 20:27:45)

A jak?

Nargon (9.9.2006 21:36:40)

Preci to tu nebude rozhlasovat, kdyz si taky muzes zavolat na help k microsoftu.

Anonym (9.9.2006 20:42:47)

Taku tu podporu máte velmi dobře zaplacenou,za cenu mercedesu,zatímco karneval vás stál asi jako fabie.

Anonym (10.9.2006 09:41:31)

Zkus ještě na karneval hodit to, že ti někdo ukradl peníze z banky, ten keyloger v červovy, se do počítače dostal pěs ně, a posílal ta hesla přes ně zpáthky taky. Aco nejhorší: oni ti o tom neřelkly, a bezplatně neodvirovaly ty Widle.

Anonym (12.9.2006 13:13:07)

Porovnáváš neporovnatelné, jelikož je chyba ve Win, tak správně voláš na hotline Miscosoftu. Tam ale samozřejmě budou o jejich OS vědět naprosto všechno. Zato od hotline Karnevalu se očekává, že vědomosti budou mít na stejné úrovni jako hotline Microsoftu, navíc se očekává že budou znát veškerý hardware a software ostatních společností na výborné úrovni, někteří klienti si myslí, že dokonce dokážou operátoři i věštit. To vše za nesrovnatelný plat a pracovní podmínky. LAMIČKA

anonym (26.1.2007 09:17:04)

ja to tady jen tak pročítam, ale na toto musim reagovat pane. Co je zkaznikum do toho kolik kdo kde bere? Od karnevalu kazdy ocekava to co se ocekava od firmy ktera poskytuje služby jako karneval. Nechapu co melete o hardware a software a o vestení :) problem sítě je otazkou poskytovatele a mel by vedet jak ji řešit. Pravděpodobně jste jeden z tech operatorů na karnevalu ketří maji z 50% znalosti z oboru na urovni 9leteho dítetě

Nargon (8.9.2006 16:52:30)

Ano nejspise je jen problem v pridelovani IP adresy od dhcp serveru. Nemusite odpojovat a znova pripojovat sit. Uplne by melo stacit zadat prikaz: "ipconfig /renew" (bez uvozovek) to znova nacte ip adresu. Pak by mel net fungovat zase jako predtim.

Anonym (8.9.2006 16:58:17)

To ale neřeší jeho problém :o), proto mu doporučuju vyzkoušet jiný PC či reinstalaci WIN. Pokuď by byla chyba na straně Karnevalu, tak není jediný, kdo bude mít tento problém a něco stím udělají. Tak asi tak. WICO: když ti nejde net, zkus dát jen IPCONFIG do příkazového řádku. LAMIČKA

Anonym (8.9.2006 17:00:19)

Apropo když dáš IPCONFIG a uvidíš že IP je jiná než bys měl mít od Karnevalu, tak je jasný, že tvůj PC nekontaktuje DHCP server a je problém u tebe (tedy v případě že není výpadek :o)). LAMIČKA

Nargon (8.9.2006 17:27:38)

Presne tak. Pak by stacil nejakej programek, kterej by kontroloval ip adresu, a kdyz by byl nejakej kix tak spustil ipconfig /renew. to by zas nemuselo byt tak tezke naprogramovat.

Anonym (8.9.2006 17:44:10)

Mno kdyby třeba stahoval Vistu RC1 bez download manageru pře IE, tak by asi neměl radost, že by se to ke konci restartovalo :o)))))) LAMIČKA

Nargon (8.9.2006 18:09:38)

Tomu "restartu" nebo spise ukonceni stahovani by stejne doslo. Protoze ten server odkud to taha, by to stale odesilal na tu starou ip adresu. Takze k preruseni stahovani urcite dojde. To co jsem navrhoval jen zmirni problem, protoze nove spojeni jiz bude fungovat a nebude muset rucne treba odpojovat sit a znova ji pripojovat.

Anonym (8.9.2006 21:52:03)

Ale on novou IP adresu nedostane, bude mít stále tu samou. Ke změne IP adresy určitě každý 3 hodiny nedochází, pouze se kontaktuje DHCPko a to mu přidělí opět tu samou. Změny IP nastávají zřídkakdy, většinou když vypneš PC na delší dobu, může se stát i při restartu, případně že se mění topologie sítě, nebo je výpadek na síti. LAMIČKA

Anonym (9.9.2006 15:43:56)

Mas zcestny pohled. Pokud DHCP server prideluje IP adresy dynamicky (tak je tomu u kabelovky), tak klient vzdy dostane jinou IP adresu, i kdyz se odpoji od site treba jen na par sekund. Nejaky restart PC nebo vypnuti PC na delsi dobu nehraje roli, jde o uvolneni konfigurace site na strane klienta. Jakmile se klient do site znovu pripojuje (at uz po par sekundach nebo tydnech), tak posila broadcastem zadost o prideleni jakekoliv IP (DHCPDISCOVER) a dostane prvni volnou (DHCPOFFER) nezavisle na tom, jaka byla predesla. Jakmile se blizi vyprseni doby zapujcky IP, tak jiz klient zada DHCP server o prideleni konkretni IP adresy (DHCPREQUEST). U ADSL je to tak, ze si system poskytovatele pamatuje predchozi IP adresu a pokud je prave volna, tak ji znovu nabizi. Pokud volna neni, tak dostane jinou. Mimochodem DHCP serveru je sumafuk jestli je nekde v siti vypadek, maka tak jak je nakonfigurovan. Jine je to pokud on sam ztrati link.

Igracek (11.9.2006 15:17:38)

Zajimave, ta to bych moc rad vedel, proc mam u Karnevalu IP adresu uz pul roku stejnou. Mozna nemas tak uplne pravdu.

Anonym (12.9.2006 11:54:21)

Na to by dokazal odpovedet technik ktery by zkontroloval konfiguraci DHCP serveru. BTW ja si nevymyslel ze to ma takto fungovat :))

Anonym (8.9.2006 17:23:16)

při tel rozhovoru se mi přiznali že nejsem jediny..., ale řešení z jejich strany neni problem dle techniků od karnevalu je ve winxp na strojich s linuxem problem neregistrovali. :) Jdu trapit techniky.. napisu co mi rekli:)

Anonym (8.9.2006 17:27:28)

Mno to je na to připravim, protože je tam všechny znám (tedy jestli myslíš HelpDesk Karnevalu) :oD. A jestli maš skutečně originální WIN proč neotravuješ českou pobočku Microsoftu???? LAMIČKA

Anonym (8.9.2006 17:31:17)

necxhci otravovat ale zajima me kde je problem :) a s microsoftem je to dobry napad. jdu na to

Anonym (8.9.2006 17:35:05)

Jako právo na to maš, poslat jim email a zeptat se na to, třeba udělaj update WIN XP :oD ... nebo ti napíšou, že problém bude vyřešen ve Vistech :o))))))).

Anonym (8.9.2006 17:36:50)

Ještě si zkus tahat větší soubor a omez si download Netlimiterem, aby si tahal delší dobu, v tom rozmezí kdy ti to pravidelně padá, jestli tě to taky odpojí. LAMIČKA

Wosic (8.9.2006 20:14:46)

Ztrata casu, at uz mu sit spadne nebo ne, tak tim stejne na nic neprijde.

Anonym (26.1.2007 15:12:00)

tam jsem volal jen jednou a stačilo mi!!! potřeboval jsem vědět, jaký je rozdíl mezi licencováním "PER SEAT" a "PER SERVER" ... někdo kdo neuměl ani pořádně mluvit natož něco vysvětlit, akorát ráčkoval "pel seat znamená..." "pel selvel znamená..." stejně jim se** na per seat i per server - výmysl.

boban (13.9.2006 06:31:34)

mám 2 pevné IP adresy i registrované na Mac adresy, 2 PC, 1 Pc přes síťovku jede OK, 2. PC přes USB mi net co chvíli padá, hlavně při Skype,nainstaloval jsem nové ovládače všeho možného a problém zůstává

Nargon (13.9.2006 10:58:30)

Osobne radim pro rozvod internetu pouzivat v PC sitovou kartu. Zadnou USB dirku, tam si strkejte flash disky, fotaky, mp3 prehravace, mysi, klavesnice a podobne veci. Internet rozhodne NE. Usetrite si tim spousty nervu a problemu.