Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Změna IP adresy ADSL Routeru DataCom XAVi 8122r

Změna IP adresy ADSL Routeru DataCom XAVi 8122r

macula (29.9.2006 14:17:23)

Zdravím, snažím se změnit přednastavenou adresu ADSL routeru (10.0.0.138) na adresu 192.168.1.100. Bohužel se mi to přes standartní www rozhraní nedaří a vždy to končí hláškou: "Warning: You may not be able to access the HTTP interface after you submit. In such cases verify if route exists to your HTTP interface". Adresa jde změnit například na 10.0.0.135. Na technické podpoře O2 mi poradili aktualizaci firmware, ale na stránkách mají tu verzi, co je již v routeru obsažena. Můžete mi prosím někdo poradit co s tím?

jankop (29.9.2006 14:42:02)

Já myslím, že nemáš problém. Jsi v situaci, kdy komunikuješ s routerem v nějaké síti tj. 10.0.0.138. A chceš ho nastavit pro jinou síť. Tak tě to jen varuje, že se po změně IP routeru už ze stanice, která operuje v 10.0.0.x síti nedostaneš. To je přirozený jev. Pokud ma router DHCP zapnuto a stanice nemá pevnou IP, tak stačí po změně adresy routeru stanici restartovat. Pokud máš na stanici pevnou IP, pak stačí změnit její adresu do rozsahu routeru. Není to žádná chyba,. ta adresa routeru podle mě jde změnit a to co popisuješ je jen varování, že ztratíš kontakt, dokud na stanici adresu nazměníš. Vysvětlil jsem to pro tebe srozumitelně?

Anonym (29.9.2006 21:34:29)

Je to pro mě velice srozumitelné :-). Bohužel ať resetuju nebo ne, tak na router se dá přihlásit stále pod stejnou adresou 10.0.0.138. Zatím jsem to vyřešil tak, že jsem se podřídil trvrdohlavému routeru a překopal celou domácí síť. Teď mě ještě napadlo zda není nějaký problém v tom, že router a ostatní PC jsou napojeny na switch. Tu samou konfiguraci máme i na firmě, kde to šlo bez problémů, ale s jiným switchem.

Anonym (30.9.2006 22:11:48)

Switch na to nemůže mít vliv. Switch IP adresy vůbec neřeší. Ten zajímají jenom MAC adresy.

Anonym (29.9.2006 18:43:34)

To je pouze varování, že patrně se ztratí spojení (což je logické, PC bude v jiné síti než mode). Stačí kliknout na submit a dojde ke změně. Poté stačí přenastavit IP na kompu a pofrčí to. Aby adresa změnit nešla není možné. Pokud ti to přesto nepůjde, tak je problém mezi klávesnicí a židlí.

macula (29.9.2006 21:28:15)

Zřejmě bude problém úplně někde jinde. Přesně tento modem jsem nedávno nastavoval na firmě a tam to šlo změnit v pohodě. Teď to po kliknutí na tlačítko Submit skočí na původní hodnoty a reset nepomůže.

Anonym (29.9.2006 21:39:13)

behem konfigurace odpoj vsechna pc a na jednom pc si nastav adresu rucne - zmenit to proste musi jit

domek (1.10.2006 23:59:02)

HW resetem se vyvolá tovární nastavení, takže i když ke změně adresy dojde, resetem se opět obnoví ta implicitní. Má ta změna nějaký závažný důvod?

macula (2.10.2006 18:42:23)

Reset jsem prováděl přes nabídku admin (reboot). Ostatní nastavení zůstalo beze změny. Závažný důvod jsem k tomu neměl. Již jsem přizpůsobil LAN na formát 10.0.0.... (naštěstí jen 3 PC). Jen prostě nechápu, že to nejde, když u stejného modelu se stejným firmwarem to šlo změnit bez problémů. Na podpoře O2 mi nakonec řekli, že to je na reklamaci. Zatím to nechám být, protože si konečně užívám rychlej internet (přechod s GPRS)

Anonym (3.10.2006 08:08:48)

Prostě jsi neschopnej, protože pokud je router OK tak to prostě musí jít změnit

Anonym (7.10.2006 19:48:42)

Tak tak, vul je to, ze to nedokaze zmenit!!!

domek (4.10.2006 22:39:00)

Říkával mi jeden machr: pamatuj si, že i stroje mají duši a chovej se k nim uctivě, jinak dělají naschvály. Snad tisíckrát jsem mu dal za pravdu. Byl jsi při té změně pokorný a v duchu se tomu modemu omlouval za způsobovaná příkoří nestandardním a svévolným nastavováním? U mě to funguje, když něco nefunguje;-) a dokonce mě to vnukne nápad co dělat. S mým modemem ASUS AAM6310EV jsem to zažil minulý týden již podruhé. Poprvé jsem se v diskuzích nakazil zprávami že zamrzá, tak se naštval a fakt totálně zamrzr. Roztál těsně před vyhozením vnuknutím dát mu nový firmaware. Podruhé nyní, když po jeho tříměsíčním odložení do krabice kvůli WiFi a pak návratem k ADSL s přechodem na PPPoE, nechtěl od ISP převzít svoje IP adresy, jinak byl v pohodě. Když už měl skončit v popelnici, zase mě vnukl cestu k nalezení řešení. Opět si ho vážím, omluvil jsem se mu, on mě odpustil a jsme dál přátelé ;-)) Když něco funguje, nemá cenu to nasírat svými nejapnými nápady.

Luki (5.10.2006 07:07:54)

Hele domku, nemůžeš taky domluvit mémo modemu? Tuhle mi říkal že o svátcích nehodlá makat a hodlá odpočívat.

domek (8.10.2006 20:26:38)

Já jsem mu nedomlouval. Jen jsem respektoval jeho přání;-)) Zkus ho taky poslechnout. Pracovat o svátcích je hřích.

Vašek (2.10.2006 22:41:24)

Změna adresy IP na ADSL Routeru DataCom 8122r - chodila skoro půl roku. Router se mi kousal a technici O2 mi navrhovali abych reklamoval modem. Modem je dobrý , ale router nesnese provoz. Nyní již 14 dnů mám versi XAVI 8122r + router ASUS WL 500 r. Pracuje vše perfektně. S posledním SW u ASUSU mohu upravovat provoz jednotlivých IP. Tento problém se na fóru již řešil. Moc se mi do to experimentu nechtělo , ale nyní toho nelituji. XAVI pracuje jako bridge. Hodně zdaru.