Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Připojení 3 PC

Připojení 3 PC

red.mann (30.10.2006 13:03:10)

Dobrý den, poraďte který modem pořídit, aby jsem dokázal připojit 3 PC přes ADSL? Díky.

Nargon (30.10.2006 13:25:42)

Asi jakykoli modem/router se 4x eth portem. Jen nebrat cokoli s chipsetem Viking: Xavi 8122r, Cellpipe 22A, Santis 150, Asus AAM6310EV... Jinak lze asi vzit cokoli. Co si tak vzpomenu: Zyxel, Draytek, Asus TI4631...

Spokojený (30.10.2006 21:01:21)

Ale, ale, co máte proti XAVI ? Pokud máte X7822r+ který má 4 ethernetové porty, tak já s tím nemám nejmenší problémy. Ale samozřejmě, musíte umět konfigurovat sítě. Já například zásadně nepoužívám DHCP z modemu, ale pevné adresy mých PC a externí DNS providera tunelovaný modemem. Běží mě od okamžiku zapojení nepřetržitě asi týden bez zádrhelů. Modem je přímo od Radiokomunikací, přecházel jsem od O2 a tak jsem si pro jistotu vzal i modem (měl jsem velmi spolehlivý Asus AAM6310EV ale ten byl konfigurován na protokol PPoA u starého Internet Expressu, a nechtěl jsem ho přepínat na PPoE). Mimochodem tento modem také uvádíte mezi nespolehlivými, ale mě chodil bez přestávky 2 roky, a byly jen asi 2 výpadky. Nesmíte samozřejmě používat USB port emulující síť, ten se často "kouše" u všech typů modemů. A také to chce si trochu pohrát s nastavením, s firewalem atd, podle Vašich podmínek. P.S. Nechcete někdo vyzkoušený modem Asus AAM6310EV ? Přepnutí protokolu je lehké a je uvedeno na stránkách O2.

Nargon (30.10.2006 22:54:01)

Osobne Xavi 8122r pouzivam v ZipB modu, ale pro 3 pocitace bych zadny z nich nedoporucoval. Jeho integrovany router je hodne spatnej (mala nat tabulka). Ano pro jeden pocitac v Bridge nebo ZipB (oboji je temer stejne) je to kvalitni modem a bez vypadku. Ale pro 3 pocitace bych ho nedoporucil ani omylem. Pokud by uzivatele ten modem vyuzivali opravdu jen pro prohlizeni webu a stahovani posty, tak staci, ale kdyz se po nem chce neco slozitejsiho tak nestiha (P2P, online hrani - hledani serveru, Asi i skype, kdyz jste supernod).

Anonym (31.10.2006 08:31:27)

S Asus AAM6310EV je ponekud problem. Bud je to stabilni kus nebo nahodne zamrza a pak mu nepomuze vubec nic. Ja si s nim vytrpel skoro 2 roky. Prvni vydrzel asi rok a nasledne umrel. Pak jsem ho reklamoval co chvili kvuli nestabilite a chvili pred koncem zaruky jsem dostal zpet penize (jedina pozitivni vec).