Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Edimax AR 7024Wb a Nextra (GTS novera)

Edimax AR 7024Wb a Nextra (GTS novera)

Radek (30.10.2006 18:00:55)

Dobrý den, zakoupil jsem wifi adsl router edimax, a po dvou dnech zkouseni a volani na nextru jsem se rozhodl napsat sem. Me nastavene hodnoty jsou VPI 8, VCI 48 encapsulation PPPoA VC-MUX heslo jmeno urcite spravne, na zyzxelu starem adsl modemu otestovane a funkcni. pokud dam test routeru vsechny hodnoty mam pass krome: Test PPPoPvc 0 PPPOE connection tam je UNKNOWN a posledni polozka Ping www.conexant.com je fail. zkousel jsem more ruznych nastaveni v podrobne konfiguraci adsl ale zadna zmena. prosim o radu nejlepe od nekoho kdo ma take ADSL Nextra Fun na platforme telecom a ma tento router. díky všem.

Nargon (30.10.2006 19:00:49)

A jsou i dobre nastaveny DNS servery? nebo test na DNS preklad je v poradku az ten ping nefunguje? Pokud nefunguje jen ten ping, tak mam celkem jednoduche vysvetleni: Ten web mi nejde pingnout, asi maji ve firewallu zakazany ping :D Pak ze to neprojde je vlastne v poradku. Jestli ti jinak internet funguje a jen nejde tenhle test tak nevim co "otravujes" pracovnici helpline maji asi dulezitejsi veci na praci. Pokud ti net nefunguje a chyba je jen v tom ze nemuzes pingnout server, tak je neco v neporadku. Protoze napriklad DNS preklad jde pres stejnej internet jako ping a je divne ze dns to prelozi v pohode, ping nejde a web taky ne.

Radek (31.10.2006 10:54:56)

o DNS nevim. ale myslim ze je v poradku protoze opravdu jedine co nefunguje tak je ten posledni ping a samozreme take cely internet. zkousel jsem se prihlasovat na stranky idnes seznam ale hlasi samozreme ze je to nepripojeno. takle je to v testu, internet nejde a zkousel jsem pres cmd ping na www.seznam.cz a taky ni pise ze to nemuze najit Diagnostic Test : Checking LAN Connection Testing Ethernet LAN connection PASS HELP Checking ADSL Connection Testing ADSL Synchronization PASS HELP Checking Circuit 0 for Network Connection Test ATM OAM Segment Loop Back PASS HELP Test ATM OAM End-to-End Loop Back PASS HELP Test Ethernet connect to ATM PASS HELP Test PPPoPvc 0 PPPOE connection UNKNOWN HELP Test PPPoPvc 0 PPP layer connection PASS HELP Test PPPoPvc 0 IP connect to PPP PASS HELP Testing Internet Connection Ping default gateway 195.47.64.4 PASS HELP Ping primary DNS 195.170.0.1 PASS HELP Query DNS for www.conexant.com PASS HELP Ping www.conexant.com FAIL HELP

banan (6.11.2006 14:51:09)

Jako vychozi brana a DNS server sitoveho pripojeni pocitace musi byt nastavena vnitrni IP adresa routeru, tedy pokud neni vyuzito DHCP routeru. Podle testu je router pripojen, zkuste treba program Skype, tomu chyba v nastaveni ohledne DNS vubec nevadi.

Daniel (31.10.2006 09:43:59)

Podivejte se do mailu, co tam pisou ty hodnoty VPI, VCI, neni tam nahodou PPPoE encapsulation LLC. PPPoA se uz pouziva minoritne a spousta zakazniku, co to mela, je 'migrovana' na PPPoE. Pokud je to nove zakoupeny router, zkuste spise jit pres PPPoE, pokud neznate prislusne VPI VCI, zavolejte si na Helpdesk. Pokud mate sluzbu GTS novera na PPPoA zkuste se nachat prehodit na PPPoE coz je jiste protokol vice casto pouzivany (a take vice testovany) pro nove ADSL modemy/routery. Dejte vedet, zda jste to rozchodil.

Radek (31.10.2006 10:45:18)

Mail zadny od gts nemam mam pripojeni od nextry uz vice jak 2 roky a jen na zacatku jsem tam zavolal ze to nejede rekli mi ze ty cisla jsou 8 a 48 a s tim uz to slapalo, volal jsem tam vcera a ujistovali mne ze tam ma byt urcite nastaveno PPPoA VC-MUX , kdyz zkusim jakekoli nastaveni s PPPoE nedostanu se ani pres test na pripojeni. Test PPPoPvc 0 PPPOE connection FAIL HELP Test PPPoPvc 0 PPP layer connection SKIPPED HELP Test PPPoPvc 0 IP connect to PPP SKIPPED HELP Testing Internet Connection Ping primary DNS SKIPPED HELP Query DNS for www.conexant.com SKIPPED HELP Ping www.conexant.com SKIPPED HELP zkusim jim tam jeste zavolat aby m,ne prehodili na to PPPoE jak radite. jinka tento router je zakoupeny na vasem obchode asi pred tydnem takze predpokladam ze se da radit mezi NOVE.

Daniel (31.10.2006 11:01:34)

Cesta k uspechu je jit krok za krokem ... Ten modem neznam. Nez se nechate prehodit, zjistete si jak to bude dlouho pasakum trvat, aby to bylo pro vas akceptovatelne (nejdriv musi byt ale ok bod 1). Ale vzdy je to stejne: 1) musi byt synchronizace s DSLAMem - vetsinou sviti nejaka LEDka sync na modemu. Pokud problem se synchro -> problem na vedeni (napr. utlum 50 dB zvladne modem A ale uz ne modem B). 2) pripojeni PPPoE ci PPPoA tj. jmeno heslo - uspech neuspech je vetsionu videt ve WebRozhrani 3) ping na gateway (vetsinou je tam take videt u toho PPPoX pripojeni, da se najit ve WebRozhrani) . Pingnout treba z klienta Windows. Nebo jestli to jde z rozhrani WWW treba na www.quick.cz (tam to jde vzdy)

Radek (31.10.2006 11:21:32)

Tak synrchonizovano to je, kontrolka adsl nejprve blika pak sviti, toto funguje i s PPPoE i PPPoa. heslo jmeno urcite dobre. bod 3 na ten se dostanu jen s PPPoA funguje ping na gateway, ping na primary DNS ping Query DNS ale ping na zakdyn server ani jinak spojeni s netem nefunguje. Volal jsem na nextru rikali mi tam ze to klidne prehodi ale musim si zazadat pres mail, a cekaci dobu mi rekli ze je to individualni :( ale ze by to melo jet stejne tak s nastavenim s PPPoA jako s PPPoE

Daniel (31.10.2006 11:53:30)

Z toho plyne -> zatim neprehazovat , problem v PPPoA vs. PPPoE neni. Problem je tedy na 3 sitove vrstve a vys. Zkuste se propinkat co nejdal, tj. zjistit, kde to konci. Na prvnim routeru ISP ci jde to dal. Pri pinkani pouzivejte IP tj. napr. quick.cz = 80.188.162.37 grc.com = 4.79.142.202 Pokud to projde, pak zkuste pouzivat DNS jmena. Musi se krok za krokem, je to opruz, ale jinak to nejde.

Radek (31.10.2006 12:23:50)

Takze zkusil jsem pingovat ale nic moc, pokud zadam ping www.quick.cz napise to Hostitele www.quick.cz se pomoci prikazu Ping nepodařilo najit, zkontrolujte nazev hostitele a akci zopakujte pokud zadam ping 80.188.162.37 udela to aspon neco, vypise prikaz PING na 80.188.162.37 s délkou 32 bajtů: Cílový hostitel není dotupný. Cílový hostitel není dotupný. Cílový hostitel není dotupný. Cílový hostitel není dotupný. 4x to zkusi a napise Pakety odeslané 4 přijaté 0 ztracené4 ztrata 100%

Daniel (31.10.2006 12:27:46)

Kouknete se na muj prispevek vyse. Na PC mate asi blbou masku, ip, ci GW. Dejte ipconfig -all. Zrejme stary modem mel jinou LAN napr. 192.168.0.x a ted mate treba 192.168.1.x mate to tam natvrdo ne pres DHCP. Nebo nemate DHCP ted na tom novem routeru pustene.

Anonym (31.10.2006 12:40:31)

musim zde vzdy modemy prepojovat a cekat na synchronizaci s adsl tak nejsem taky rychly prominte, k tomu prispevku nahore, nevim jak dokazat v tom diagnostic test zmenu te adresy pro test pingu aby to slo jakoby z routeru, na router se pripojuji prej prohlizec z pociace pres 10.0.0.2 pak je heslo jemno a pak nastaveni tech konfiguraci takez nevim jak bych mohl pracovat jakoby primo z routeru a zkouset PING. Dale na pocitaci mam natvrdo nastavenou IP 10.0.0.10 maska 255.0.0.0 a routeru j napsana pevna adresa 10.0.0.2 maska 255.0.0.0 ale DHCP bylo v poloze Enabled zkousim disabled

Daniel (31.10.2006 12:45:21)

To, ze do te dignostiky dali natvdo www.conexant.com, na ktery nejde pinknout ani me, je cunarna. Meli by tam mit okenko, kam jde www.neco.neco2 napsat. Ale dejte ten ipconfig -all , masku sice mate ok, i IP ,ale jeste musite mit Gateway= 10.0.0.2 a dns= taky ten router = 10.0.0.2 sekundarni dns nevyplnujte.

Radek (31.10.2006 12:48:42)

Ano výchozí brána pri ipconfig -all skutecne nei vyplnena du na to tam nejak nacpat

Radek (31.10.2006 12:56:13)

Oooo díky pane, už to šlape. už jsem se bal že se tam tet začnu ztracet ale nastavil jsem vse co jste napsal a jede to doufam že je to vše ok, ještě teť budu testovat ftp p2p atd ale zaklad ze se to rozjelo takto za ten vděčím vám. Ještě jednou díky s pozdravem Radek

Anonym (31.10.2006 13:02:11)

Kdyz muzu, pomuzu

Pavel (1.11.2006 12:01:58)

Mam problem s P2P siti ve strong DC se nemuzu prihlasit jako Aktiv mohl by mi nekdo prosim poradit jak mam nastavit Edimax AR-7024B Diky Pavel

Daniel (31.10.2006 12:14:48)

Aha. Do toho diagnostic testu routeru dejte rovnou www.grc.com. Pokud to projde-> router jede ->mate chybne nastaveno PC (IP, maska, dns) a to uz je vec jina ... Vy delate diagnostiku z routeru, ale WWW stranky prohlizite z PC !