Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Anonymita pri sdilenem ADSL????Jak na to???

Anonymita pri sdilenem ADSL????Jak na to???

bob (10.11.2006 01:32:53)

Vsechny zdravim a mel bych jeden dotaz.Pouzivame jedno spolecne ADSL pro pripojeni 4 pocitacu přes modem-router Edimax. Mam dojem ,ze náš jakoby spravce site sleduje nami navstivene stranky. Beru to ,ze každý clovek je zvedavy,ale co je komu do toho,kde se kdo pohybuje.Lze mu tuto jeho cinnost nejak ztizit ,popripade uplne omezit a znemoznit?Funguji ruzne anonymizery i v těchto malych sitich anebo az ve „velke siti internetu“ ? Dekuji

kix (10.11.2006 06:53:42)

pokud to sleduje přes ten edimax , tak nemáte šanci. Anonymizéry vás skrývají před servery, na které se připojujete, nikoliv před routerem, který máte doma, to ani není možné.

jankop (10.11.2006 08:27:15)

Nikdy jsem anonymizer nepoužil, rozhodně nejsem expert. Ale představuji si, že navážu spojení se serverem svojí veřejnou IP. Ten server provádí nějaký překlad adres. Z něj pak veškeré moje dotazy odchází pod cizí adresou. Ale moje přímá komunikace je pouze s tím anonymizerem. A čekal bych, že v routeru bude tedy v NAT tabulce vidět pouze ten anonymizer. Z toho bych soudil, že bez analýzy paketů, kterou nelze rozumně v routeru pro tento účel realizovat, není možné sledovat moje brouzdání.

kix (10.11.2006 19:31:10)

no, v podstatě máte pravdu :)

bob (11.11.2006 09:59:07)

No jeste by mne zajimalo jak moc to jde odsledovat,kde brouzdam.Spravce zjisti napriklad jenom server nebo i konkretni stranky?Napriklad navstivim nejaky aukcni server a prohlizim si nejake aukce.Kam az spravce site muze videt? Jenom na druh aukcniho serveru kde jdem byl nebo i konkretni zbozi co jsem prohlizel nebo i dokonce muze videt zda jsem prihodil do aukce? Rozumite mi,jo? Diky.

Anonym (11.11.2006 18:00:48)

Muze videt cele URL, ktere jste navstivil, takze vcetne jednotlivych stranek

neo (11.11.2006 20:13:29)

a pokud je dost paranoidní, tak odchytne komplet komunikaci a vidí i přesný obsah:-)

Anonym (10.11.2006 08:44:45)

anonymizery sou pomaly.. doporucil bych cproxy (cproxy.com myslim)

Nargon (10.11.2006 13:34:46)

Me se celkem osvedcil www.anonymouse.org

Anonym (11.11.2006 09:26:57)

Pred spravcem ci ISP se da dobre skryt napr. HTTPtunnel ci www.cotse.net (proxy + ssh). Stoji to asi USD 5 per mesic. Ale duvera se prenese prave na poskytovatele techto proxy sluzeb. Chcete byt logovani u ISP ci u provozovatele tech proxyn (otazka volby mensiho zla) ? Absolutni skryti neni. Par mesicu s tim vydrzite, dokud si spravce na vedeni nevynuti zakaz takovych skryvacich aktivit (zalezi tedy jestli jste firemni zamestnanci ci domacnost/sousedi co se o ADSL deli) Udela se to legislativne a zadne technicke reseni pak neexistuje.

Sergey (11.11.2006 11:43:24)

Jsem v pozici takového malého správce a sdílím svůj net v rámci domu (manželka, děti, rodiče) a přes WiFi ještě strýc, sestřenice a jeden relativně cizí (13-tiletý syn kamaráda). Dle mého názoru je za určitých okolností přímo nutné mít možnost detailnějšího dohledu a již několikrát jsem se o tom přesvědčil. Problematickým uživatelem je právě naposledy zmíněný pubescent, který např. dokáže zahltit celý upload a znepoužitelnit tím internet pro ostatní, minulý týden jsem ho pro změnu přistihnul, jak píše prasárny do chatu na dětském portálu www.alik.cz . Šmírování není moje záliba, ale prostě si jen chci pohlídat aby byla síť dostupná pro všechny stejně a být připraven i na to, že u mne zazvoní Policie, protože bude chtít odhalit toho pedofila z alik.cz, případně teroristu, který poslal e-mailem řediteli nejmenované základní školy výhružku bombovým atentátem.

Daniel (11.11.2006 12:32:38)

To abyste mel nachystany teply pradlo a kartacek na zuby :-)

Anonym (11.11.2006 13:57:26)

Takze bych to shrnul asi tak,na koho je psana pevna linka a sdili ji s ostatnima, ma mit pristupova prava k routeru a nikdo jiny. Nakonec je to logicke,ze ?

tatik (11.11.2006 12:05:06)

Nikdy mne anonimita nebavila, až třeba tady na tomto fóru. A proč ? vždyt jsem sem přišel a kde kdo má výpady typu LAMY , BL... , a i lepší, a to mám psát pod jménem? a svým? Na druhé straně to jestli si někdo zřídí ISP nebo něco na ten způsob je věcí dohody mezi účastníky. To bych tady neřešil, protože existuje jednoduché řešení , když se ti něco nelíbí tak jdi jinam. Protože na venek je právně odpovědný majitel připojení do veřejné sítě a co se mu děje za zády je jeho problém. A o anonimitě ? debata? tady? :) :))))