Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ZYXEL 600 + EDIMAX BR6104K = passive na DC. Proč?

ZYXEL 600 + EDIMAX BR6104K = passive na DC. Proč?

ZYXEL 600 + EDIMAX BR6104K = passive na DC. Proč? (20.11.2006 17:28:22)

Zdar lidi fakt se strasne vomlouvam ale uz je to tak... prohlizel jsem tohle forum uplne cely a proste se me to nastavit nepodarilo... problem je ale furt stejnej ... Mam ADSL 3MB 1 pevnou IP . Ted jsem ale poridil jeste jedno PC a chtel jsem dat net i tam tak jsem koupil toho edimaxe jenze po zapojeni me nejde uz stahovat na DC. Potreboval bych mensi radicku jak nastavit ty blbosti aby to slo . A potom me jeste prosim reknete, da se to nastavit tak abych byl active na obou tech pocitacich ? Dekuju moc za rady ( moc doufam ze nejaky budou :( )

Nargon (20.11.2006 18:29:02)

zyxel 600 asi ani neexistuje na strankach zyxelu jsem nasel jen 63x, 65x,66x Mno takze budu predpokladat ze to neni ten USB, ale nejakej normalni ethernet. Nastavit to jde pro activa a dokonce aktiva na obou pc soucasne. Staci k tomu forwardovat pouzite porty. 1] na jednom pc si nastavte dc, zadejte do nej vasi verejnou IP adresu a porty, treba 17020 TCP a 17030 UDP. Na druhem PC take DC nastavte, stejna verejna IP ale porty jine, treba 17021 TCP a 17031 UDP 2] Na zyxelu nastavit port forwarding (SUA ONLY) a presmerovat porty: TCP: 17020 a 17021, UDP: 17030 a 17031 na WAN ip toho edimaxu. Zduraznuji ze na WAN ip edimaxu, tedy ne na lan ip, kterou pouzivate pro jeho nastaveni, ale na wan ip, kterou mu pres dhcp server prideli ten zyxel. 3] Na edimaxu zase forwardovat porty, tentokrat 17020 TCP a 17030 UDP na prvni pocitac, 17021 TCP a 17031 UDP na druhy pocitac. 4] pak jen nastaveni firewallu na pocitacich, aby prichozi komunikaci povolil, ale to uz neni problem. A na obou pc funguje activ. Kdyby vam to vysvetleni nebylo moc jasne, udelam nazorny obrazek, kde bude jasne co kam forwardovat. A pokud by jste nevedel jak to nastavit, tak muzu udelat navod na toho zyxela, kdyz reknete jaky to je :) ikdyz u te rady 6xx je to asi vsude stejne. Ale na toho edimaxe nevim, tam bych musel nekde sehnat manual.

Kaja (20.11.2006 19:10:27)

A neslo by udelat nejaky navod pro tupce pro Edimax AR-7064,resim stejny problem :-)) dekuji

Anonym (20.11.2006 22:31:33)

strasne moc Vam dekuju ... ale s tim Zyxelem to je zajimavy ... koukam tu na nej a ma na sobe napsano Zyxel prestige 600 series. Kazdopadne vazne STRASNE moc dekuju

Anonym (20.11.2006 22:40:47)

Jen jsem se zapomel zeptat . Neni mi moc jasne kde zjistim to wanip toho edimaxu . Dekuji

Nargon (21.11.2006 12:44:15)

Mno v nastaveni edimaxu by mela byt nekde polozka WAN a tam by mela byt i ip adresa. kdyztak tady je ten obrazek. http://nargon.mysteria.cz/ip.png Tady je obrazek. WanIP zyxelu je vlastne tvoje verejna ip. LanIP zyxelu je ip, pres kterou se na nej pripojujes abys ho nastavil. WanIP edimaxu je ip, kterou mu priradi ten zyxel, sem musis smerovat porty z toho zyxela. LanIP edimaxu je ip, pres kterou nastavujes toho edimaxe, tuhle nemuzes zadat jako cil smerovani toho zyxelu, protoze on ji "nevidi". A pak ip pocitacu, na ty musis smerovat porty, ktere nastavis na edimaxu. Priklad: chces presmerovat port 55 na pc 10.0.0.1 1] na zyxelu nastavit presmerovani portu 55 na 192.168.1.3 (tj wan edimaxu) 2] na edimaxu musis nastavit presmerovani portu 55 na 10.0.0.1 (PC1) Pak se z internetu muzes pripojit na PC1 na jeho port 55, na adrese: 54.98.57.21:55

Anonym (28.11.2006 19:43:52)

Resim podobny problem s Z660 a E BR6524K. Obrazek je to krasny, navody take, ale absolutne mi nerikaji co mam tam napsat. Kde mam vzit jake porty, jak je presmerovat, ... Omlouvam se, ze se asi ptam blbe, ale naivne jsem si myslel, ze navody jsou pro normalni lidi. Asi nejsem normalni.

Nargon (28.11.2006 23:00:48)

Mno navod na Zyxela 660 muzu udelat (bral jsem manual na 660H, mam ho doma stazenej). Edimaxe ne, protoze se mi nechce hledat na internetu k nemu manual, ale bude to dost podobne jako na tom zyxelu, akorat se to bude asi jinak jmenovat a budou se tam zadavat jine hodnoty (a nektere tam mozna ani nebudou a jine tam budou navic, takze edimaxe vezmu jen tak odhadem co by tam mohlo byt). Takze navod jak to udelat DC activni. Nejprve ale je dobre si urcit jaky port budu pouzivat. Tady jde temer libovolne pouzit jakykoli port od 1 do 65535, ale cisla do 1024 jsou casteji "obsazene" ovsem i tak je lze pouzivat, staci kdyz si je clovek jisty, ze mu na tom portu zadny jiny program nebezi. A kdyz nevite jaky port zvolit, staci nasmerovat pest na numpad a uderit, nejaky to cislo se objevi :) tak napriklad tohle: 8546. Takze budu smerovat port 8546. A je dobre to rovnou do DC nastavit, takze v DC zapnu aktivni mod a vyplnim cisla TCP a UDP portu na 8546. 1] nalogovat se na zyxel 2] advanced setup - NAT 3] zapuntikovat SUA ONLY a kliknout vedle nej na Edit Details Ted by tam mela byt nejaka tabulka Vlevo je poradove cislo, pak je zacatek rozsahu portu, konec rozsahu portu a ip adresa. 4] Takze si najdete prvni volny radek a do start i end portu vyplnte 8546 (kdyz je startovni a koncovy port z rozsahu stejny tak se smeruje jen jeden port), a jako IP zvolte WAN edimaxu, odhaduji ze to bude 192.168.1.33 (podle manualu na teto ip zacina dhcp server prirazovat) 5] tlacitko SAVE A to je vse :) Ted pokud by na ip 192.168.1.33 bylo PC se zaplym dc, ktere pouziva port 8546 tak veskere prichozi spojeni bude presmerovano na ten pocitac a do dc (pokud to neblokuje firewall na PC). Ale protoze je tam ten edimax, tam tam je zase potreba udelat to same, tedy presmerovat port 8546 dale na ip pocitace, kde bezi dc. A ted to nastaveni edimaxe. Vsechny kolonky s napisem port vyplnit cislem 8546. A pak bude urcite i nutne vyplnit IP, kam to ma smerovat, takze tam dat IP toho pocitace, kde je dc. Pokud tam bude vice kolonek ip, tak to je ta lokalni (mozna oznacena jako Inside). Jeste tam muze byt globalni ip, ale tam vyplnit 0.0.0.0 nebo nechat predvyplnenou hodnotu. Dale tam muze byt nastaveni Protocolu (TCP nebo UDP), pokud to pujde vyberte ANY, BOTH... a dalsi moznosti, ktere znamenaji vsechno. Pokud ne, tak musite vytvorit 2 (slovy: dve) pravidla a v jednom vyplnit TCP a v druhem UDP jinak budou stejne. Pripadne tam muze byt i nejake ID, coz je poradove cislo, takze tam zadat nasledujici volnou hodnotu. Mno vice by tam toho byt nemelo. Takze nakonec nezapomenout nastaveni ulozit.

Anonym (28.11.2006 23:18:02)

S manualy je to v pohode. K obou zarizenim jsou CD s patricnym obsahem. Jenze v manualech jsou tuny sra...k jen ne popis co udelat. Manual by mel byt psany odbornikem pro laiky. Pokousel jsem se cca 2 hodiny nastavenim probojovat, ale stejne prd. Na zyxelu je Sual only nastaveno jako default, cisla jsem vybiral od vrsku. Ale nezjistim, jestli na edimax vidi, protoze muzu pripojit bud modem nebo router. Na zyxelu jsem nastavil co slo, na edimaxu taky. Edimax pravdepodobne na PC vidi i kdyz nastaveni adresu je naprosto odlisně od manualu. Bohuzel nevim cosi predstavit pod zkratkou DC. Ach jo ...

Nargon (29.11.2006 00:12:07)

Zkratka DC je z programu DC++ tedy jednoho z mnoha P2P programu. A kdyz je zaklad tematu otazka na DC, tak jsem predpokladal ze mate stejny problem. Mno v manualu je uplne vse, a mate pravdu vetsinu toho normalni clovek nepouzije. Mno mela by vzdy stacit sekce o NAT, virtual serveru, port forwardingu... a ja nevim jak dale je to pojmenovany. Zyxel "vidi" jen wan ip edimaxu, tj ty ip, ktere sam pomoci dhcp prideluje. Lan stranu edimaxu, stejne jako ip pocitacu za edimaxem uz nevidi. Proto je nutne na zyxelu komunikaci smerovat na edimax a na edimaxu dale na pocitace, ktere uz edimax vidi. To ze se v manualu a ve skutecnosti lisi nastaveni ip je uplne jedno, dulezite je, aby jste v edimaxu smeroval na ip pocitacu. Jestli maj prirazenou ip 10.0.0.x nebo 192.168.1.x je uplne jedno.

Anonym (29.11.2006 11:29:21)

OK, to celkem chapu i kdyz po 5 hodinach pokusu nevim jak se jmenuju. Ze je DC program jsem take nasel na netu, ale v pc? V anvodu jsem nasel postup, ktery ale nelze realizovat, protoze takova ikona v ovladacich panelech neni. Po tech vsech pokusech uz ztracim prehled co je dobre a co spatne. I edimax chce typovat druh pripojeni, ale kdyz zyxel prideluje ip sam, co zvolit? Statickou Ip, PPPoE nebo jak se to jmenuje, cable modem, ... @#%$&*@^#%$*@)$&

Nargon (29.11.2006 16:29:35)

Tak tady neporadim. Asi bych vedel, kdybych si k tomu sednul a zacal se v tom hrabat, ale takhle na dalku nevim.

Anonym (29.11.2006 16:42:03)

Ja te obdivuju Nargone, ja bejt tebou tak se na anonyma vys... Je to totiz peknej blb.

Anonym (29.11.2006 18:50:47)

Anonym: Prijd mi to rict do oci. Aby jsi potom jeste cim psat na klavesnici. Nargon: Diky za rady, asi skutecne budu muset prizvat zkusenejsiho, je to na me sily uzivatele. Problem je pravdepodobne v nastaveni zyxelu, protoze router po propojeni tvrdi, ze je disconnect a neuvadi zadne ip, dns, ...

Anonym (29.11.2006 20:19:49)

Uz ted se bojim

Anonym (29.11.2006 20:58:50)

Blbecku, jestli jsi vedel, ze na zyxelu se musi nastavit na pripojeni k netu jako bridge, tak jsi mohl vypadat jako borec, takhle jsi bridil. Jiz vse funguje jak ma. Spriznenym dusi pro pouceni, ochotnym radcum pro dalsi vyuziti. Sbohem.

Anonym (29.11.2006 21:24:24)

Ty budes asi pekne retardovanej, kdyz takovou vec rozchazis nekolik dni. Pirati jedni zasr...

black hawk (21.11.2006 21:07:04)

ALe existuje. Ma na sobe napsano Zyxel 600 serie a jde o Zyxel 630 :-)

František (22.11.2006 00:49:50)

Můj Zyxel Prestige 650R-33 má na čelním panelu také nápis "Zyxel 600 series".

Zyxel 660 H (30.11.2006 16:15:59)

Nahodou jsem narazil na tuhli diskuzi. Mam adsl od O2 a nepriplacim si za pevnou IP, ale nejen na DC++ jsem aktiv. V nastaveni modemu jsem nastavil v polozce NAT presmerovani vsech portu na IP meho PC. Z toho Zyxelu taham net do ovislinku a z nej vzduchem do jine budovy. Pro prijem zase ovislink 5460 ( ping z pc 3 - 4 ms na zixel).

WAN (30.11.2006 16:23:36)

A abych jeste doplnil tak do WAN jsem dal automatickou IP a nastavil jsem stale pripojeni takze se modem vubec neodpojuje. Pri tomto nastaveni me o vyhody verejne IP nepripravi ani restart modemu ci zmena verejne IP