Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak získat veřejnou IP adresu přes ADSL

Jak získat veřejnou IP adresu přes ADSL

zdenal (25.11.2006 21:00:44)

Dobrý den vespolek, neznáte někdo způsob, jak dostat veřejnou IP adresu za ADSL modem. Konkrétně mám ZYXEL 660. Podle všeho je dynamická veřejná IP adresa přidělena automaticky, ale neproleze přes NAT. Nejspíš by se to dalo obejít přes transparentní bridging, ale nedošel jsem vůbec na to jak. Mám za ADSL modemem jen jeden počítač, kde bych potřeboval nějaké serverové funkce a nejraději bych vůbec nepoužíval port forwarding. Je přece zbytečné, aby si modem sežral veřejnou IP adresu pro sebe a NAToval to na 10.0.0.x vnitřní, ne? Poradí někdo, co s tím?

Anonym (25.11.2006 22:01:55)

Podívej se do návodu k modemu a nastav na modemu bridge mód a na PC vytvoř PPP klienta a je to.

Anonym (29.11.2006 17:13:03)

OK. zkusím a uvidím. Díky moc.

Banán (22.12.2007 12:08:20)

Mohl by mi to proším někdo popsta přesně jak na to? su v tom uplná lama a od koupě tohodle modemu mi nejde se připojit na počítač přes vzálenou plochu a veřejné IP mě nikdo nepingne. Bohužel to neumím vůbec nastavit a nevím co s tím aby to jelo

Fi (26.12.2007 11:17:01)

Používám sice směrování konkrétních potrů na konkrétní počítač. Přesměrování veškerého rozsahu, budto v položce WAN, nastavit bridge. Což by mělo předat úplně vše. (včetně IP) Nebo v položce NAT/SUA nastavit hned v prvním řádku (all ports) ip adresu počítače. Což by ale mělo jen nasměrovat porty, bez adresy (ta zůstane 10.0.0.x)

Anonym (27.12.2007 00:18:18)

Veřejnou IP adresu máš (u ADSL na 99%) a za modem se přeci dostane automaticky :-/ Modem žádné IP adresy nežere. Ani to neumí. Je to jen modem. Nelogické, blbé, zplozené z chorého mozku. Nechápu. Modem neumí NATovat, není to router, je to jen modem. (heslo "MODEM" viz wiki). Ano, vím co s tím. Přestat machrovat, přestat si hrát na inteligenta, prostě přestat dělat chytrýho. Sdělit pravdu, že nic nevíš a zeptat se znovu. Jo poradil bych rád, ale fakt nevim, vo co gou ;)

Anonym (27.12.2007 00:33:37)

Problém je, že Zyxel 660 je router.

Pilly (30.12.2009 14:58:20)

Pane, jste opravdu veliký idot a je mi líto, že si musíte honit ego v takovýchto diskuzích. Na uinteligentně položený dotaz se dá opovědět, popř napsat že nevíte a nezvracet takovéhe blbosti .. je mi vás líto!! O.P

Anonym (30.12.2009 15:32:37)

musim se cloveka vyse zastat, az te tady naky zastydly pubertak posle do rite, protoze mu napises, ze jeho dotaz nema hlavu ani patu tak take zmenis sve vyjadrovani