Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > SpeedTouch 510 a problém změny providera O2 ->Radiokomunikace

SpeedTouch 510 a problém změny providera O2 ->Radiokomunikace

Jirka (4.12.2006 16:15:53)

Před týdnem jsem změnil připojení od O2 na Premium ADSL od Radiokomunikací. Do té doby mi spojení fungovalo až na občasné restarty modemu bez problémů. Na službu Radiokumunikací ale nejsem schopen se připojit. Zadám jméno (číslo@bluetone.dsl), heslo, PPPoE, VPI/VCI (8/48), úspěšně proběhne synchronizace linky, ale nevytvoří se end-to-end spojení (bliká žlutá/zelená LEDka pro DSL/WAN). Modem je od Telecominíků - není tam nějaký default parametr, který se musí změnit? Modem jse resetoval a rekonfiguroval asi miliónkrát, ani telefonní expert z radiokomunikací si neví rady...

Anonym (4.12.2006 18:09:01)

Co ja vim, tak DSLAMy CRa se moc nekamaradi s modemy od O2 coz ale nebude asi tvuj problem. Pokud dojde k synchronizaci a vydis realne parametry Up/Down, potom bude chyba v konfiguraci sluzby a budes muset zavolat CRa.

Jirka (4.12.2006 19:37:07)

To je asi ten problém - Telekominický modem v síti Radiokomunikací. Připomínám, že end-to-end spojení se nepodařilo, takže žádné Tx/Rx není. Doplňuji výsledek posledního testu se starým SAGEMem (USB) - vše se rozběhlo na první zapojení. Ta kde je k...a problém v tý konfiguraci SpeedToucha? Má někdo nějakou ideu, co změnit, zkontrolovat, vyzkoušet...

Anonym (4.12.2006 21:57:18)

Vyjdi z toho co ti hlasi diody a skontroluj tedy: 1/ Prihlasovaci jmeno a heslo 2/ Protokol PPPoA/E (klidne vyzkousej obe varianty)

Anonym (4.12.2006 21:59:22)

A malem bych zapomel, pokud je oboji spravne tak se jedna o spatne zapojeni linky na D-Slamu, spatnou konfiguraci od tech CRa hnupu

Anonym (4.12.2006 22:43:46)

Podívej se do modemu do sekce Diagnostika a tam kde svítí červený křížek,tak tam je problém.Taky je důležité zda to je Speedtouch 510 nebo Speedtouch 510i . To "i" je tam moc důležité a znamená typ Annexu,O2 na nových linkách používá Annex B,ale co používá ČRA nevím,tak se jich zeptej.Ten Sagem je totiž Annex B,takže pokud se zalogoval,tak to vypadá,že ty máš "510" ještě s Annex A a tudíš nemáš synchronizaci modemu,ale to zjistíš v té diagnostice.

Anonym (5.12.2006 00:03:31)

a) modemy TO2 vs ČRa - To je spíš jen fáma. Např. Siemens A-100 používají obě firmy. b) Rx/Tx není to co myslí kolega. Kolega myslí, zda-li v modemu vidíte synchronizační rychlost modem/DSLAM (System Information -> Bandwidth Up/Down) c) Annexem to určitě není. Pokud by jste měl annex A modem, vůbec by se vám nesesynchronizoval s DSLAMem. ----- Pokud jsem to správně pochopil, s tím Sagemem to chodí ok. Potom je chyba 100% v konfiguraci ST. Zkuste mrknout do System Logu co to píše. Zkuste sem třeba kus pastnout. Jinak moje osobní zkušenost s ST na PPPoE je, že vytovření PPP session mu trvá asi tak 6 minut. --- Můžete ještě zkusit nějakou diagnostiku v telnetu modemu, třeba jestli je průchozí ATM. to vypadá takhle: =>atm oam ping dest PVC_1 count 3 loopback: successful, sequence: 1 time: 8258 usec loopback: successful, sequence: 2 time: 7743 usec loopback: successful, sequence: 3 time: 11062 usec --- loopback statistics --- 3 loopbacks transmitted, 3 successful, 0% loss, time 100 ms rtt min/avg/max = 7743/9021/11062 Z modemu by loopback test měl projít.

Anonym (5.12.2006 08:22:54)

Tak tak, pokud funguje sagem je chyba ve Speedtouchi a CRa nemá cenu kontaktovat. Mozna bych jim zavolal, zda nemaj nejakej vlastni firmware vyladeny pro jejich dslamy. Kazdopadne to bude ve tvem modemu (mozna taky v rucickach toho kdo to nastavuje :)))

hogofogo (5.12.2006 13:47:34)

je jeno videt ze tady tomu vsichni nerozumi a ze cely tohle forum je k nicemu jestli se chces neco dozvedet mrkni na www.dslforum.cz a podivej se na clanek k modemu speedtouch 510i mimo to uz se to mockrat resilo i tady na foru ale system prizpevku a vyhledavani vymyslel nejakej .... co tomu hovno rozumi tak se dal k otmu nema smysl vyjadrovat

Jirka (5.12.2006 19:20:43)

Pro všechny, co se mi snažili pomoci dobrá zpráva - už to chodí. A docela dobře (1 hodina zkušeností:) ). Kde byl problém ale stejně nevím. Dnes odpoledne jsem modem (odzkoušený kolegou doma na kyslíky) nakonfiguroval po milionprvé stejnou konfigurací a rozeběhlo se to. Asi to ale způsobila moje žena, která včera v poledne přijela domů a když zjistila, že Internet nefunguje, zavolala Bluetonům a seřvala je jak polír zedníky. To, že modem nemá vůbec připojenej alébrž ho testoval ten kolega v práci, to jí vůbec nevadilo. No, a druhej den to funguje. Takže rada - asi obecně platná - nééé si stěžovat ale řváááát jak protrženej.

Daniel (6.12.2006 15:22:25)

Ona to bude mozna docela kuriozni shoda nahod. Me zrovna v obdobi 3-5 prosince vypadavala synchronizace + PPPoE spojeni kazdou minutu. Do te doby 4 mesice OK. A zrovna vcera okolo 10:37 se mi to konecne zase rozjelo a synchro a PPPoE spojeni drzi az do tedka. Takze si evidentne sitari/DSLAMysti od CRa s tim od pondelka hrali. Vase zena udelala dobre. Ode me jeste dostanou pridano, az se mi konecne ten jejich technik ozve (odkourili mi prvni router v kaskade).