Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Připojení 2 PC spojením venkovními prostory

Připojení 2 PC spojením venkovními prostory

Honza (5.12.2006 16:06:04)

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu JAK a doporučení ČÍM dané připojení vyřešit. Domluvili jsme se se sousedem (je ale bohužel sousedem ob jeden byt z vedlejšího domu), který má ADSL od O2, že se mohu připojit přes něj. Nyní má ADSL modem připojený přes USB, který bude pravděpodobně k ničemu. Trochu jsem již bádal a nabízí se dvě řešení: 1)koupit ADSL modem s routerem a natáhnout ke mě do bytu kabel; zde však asi bude problém ne možná v délce kolem 40m, ale v tom, že povede venkem - co říkáte na mráz a slunce na kabel vedený po fasádě? Lišty se mi natahovat nechce a navíc by to padlo hned do oka a lidi by měli připomínky... 2) koupit ADSL modem s wifi, ke mě dát další router s wifi a propojit je bezdrátově - dotaz, uvidí se oba routery, když budou každý v pokoji za zdí a od sebe cca. 10m nebo budu muset provrtat zdi, koupit prodlužky na antény a vytáhnout antény ven, aby se viděly přímo? A dotaz ČÍM byste propojení realizovali? Moc díky za doporučení!

Sergey (5.12.2006 18:43:45)

Těch 10m odhaduji bude nejmíň přes 3 zdi a to dobrotu dělat nebude, takže jedině antény ven.

Daniel (5.12.2006 18:44:40)

Ad kabel ----------- Pokud ta moznost je, tak bych se osobne priklonil ke kabelu. 40 m *5 Kc = 200 Kc Slunce a mrazu bych se nebal. Spis je to opruz to tahani kabelu. Ad Wifi --------- To wifi by melo projit i pres nekolik zdi (2-3) s internimi antenami. Nic se nebude muset vrtat. Pro Wifi je to kousicek. Vyrobci udavaji dosah 200 m vnejsi a 50 m v zastavbe s internima antenama. Muze se to mirne lisit. Navic sdilite se sousedem ADSL pripojeni radove 1 Mb a nejde o pripojeni k sousedove file serveru a online sledovani filmu (co ma legalne na svem file serveru). Takze pripadne ztraty na rychlosti nebudou tak kriticke. Co tedy ? Pohodlnejsi je WiFi, ale vyjde to o tak odhadem o 600-1000 Kc vice. Volba je tady na vas.

Honza (6.12.2006 15:25:06)

Díky za odpověď! Asi to udělám tak, že koupím modem s wifi a otestuju to s firemním notebookem. Když bude signál dostačující (i když přes ty 3-4 zdi bych tomu asi moc nevěřil), tak do PC dokoupím asi jen PCI wifi kartu nebo USB wifi. Když nebude a musel bych stejně vrtat zdi kvůli anténám ven, tak natáhnu kabel. V modemech s a bez wifi zas tak velký cenový rozdíl není. Kdybyste měli tip na nějaký dobrý a levný modem s wifi, tak budu rád, ale to už snad něco vyberu. Díky oběma za odpovědi.

Daniel (6.12.2006 15:29:19)

Pokud chcete kvalitu a drzaky: mrknete se na draytek.cz na Vigory Pokud jdete po cene, zkuste neco na: www.aukro.cz (Dokonce jsem tam snad ted zahledl i Vigora 2600 G s WiFi http://www.aukro.cz/item147445524_adsl_modem_vigor_2600_ge.html)

Honza (6.12.2006 15:39:54)

Ještě jednou díky, už se koukám...

Blatt (7.12.2006 08:16:34)

ad Kabel - u venkovního propojení bych se ještě obával letních bouřek, ne přímý zásah blesku, ten je krajně nepravděpodobný, ale šířící se el. vlna dokáže spolehlivě zlikvidovat vstupní karty, příp. další komponenty. Přepěťové ochrany pro RJ-45 sice existují, ale vše o dost prodraží.

Jirka (7.12.2006 11:07:54)

Potvrzuji z vlastní zkušenosti. Na chalupě jsem měl připojené dlouhé UTPčko smotané do klubka (pro občasné připojení notebooku venku). Po úderu blesku do sousedního domu (cca 100 m) mi spolehlivě vyhořelo vše, co bylo na síti připojeno. A 100% indukcí v to m kabelu.

pepe (7.12.2006 08:17:43)

provozujeme to taky se sousedem v paneláku je navýc šikmo takže tak 4 zdi minimálně a jedeme na vnitřní antény v pohodě. Pouze pozor aby mezi váma nebylo například zrcadlo a správným směrem nasměřovat antény. Já mám doma D-Link 664T modem s wifi, a on klasickou nejlevnější wifi kartu PCI + ant. zyxel 105 za pár korun

Daniel (7.12.2006 09:24:13)

Jo jo, zrdcadlo a olovene steny jsou svinstvo :-)

Honza (7.12.2006 10:34:22)

Přímo mezi těma bytama je bleskosvod ze střechy a kabel bych musel vést vodorovně (kolmo na něj) pod ním a to asi nedoporučujete, že? Možná jen ta výkonnější anténa by mohla stačit. A měl bych dotaz k tomu zrcadlu - co může dělat za neplechu? Ten prostřední byt má možná po cestě koupelnu... dík

František (7.12.2006 10:47:56)

Odrazná vrstva zrcadla je zpravidla stříbrná a odráží nejen elektromagnetické vlnění ve viditelné části spektra (světlo), ale i v části neviditelné (v daném případě v GHz pásmu). Jinak řečeno, wi-fi signál (2,4 GHz) zrcadlem neprojde, ale odrazí se.

pepe (7.12.2006 10:58:29)

no zrcadlo ti odstíní signál, chce to vyzkoušet, vyzařovací charakteristika antény je ale tuším kolem 15 stupňů takže se dá určitě najít místo. Nejlepší bude pořídit dvě zyxel 105 (jednu ty a druhou soused) a pokud to nepůjde přes zdi tak je vystrčit z okna a je to v poho (pozor na délku kabelu antény je pouze 1m)

h4k4cek (14.12.2006 23:00:27)

konecne ctu po dlouhe dobe NORMALNI diskuzi bez vzajemneho osocovani se a nadavani si. Dekuji, alespon jsem se neco dozvedel a jsem zas o neco chytrejsi. Jeste bych upozornil (ze sve vlastni zkusenosti) na zdi - mel jsem doma sit pres WiFi, kde signal prochazel 70 cm zdi - normalne to neni az takovy problem, ale zed je Zelezo-beton a WiFi bylo opravdu nepouzitelne. Ztrata paketu, vypadani spojeni atd. Nakonec jsem natahl kabel, zabralo cele odpoledne, ale stalo to za to, ted to slape paradne. Kabel venku jsem mel take vedeny se sousedem, pul roku jsme ho pouzivali, pak 2 roky tam jen tak visel, nakonec jsem ho pouzil na tuto svoji domaci sit a kabel se jevi v poradku :)