Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > dsl připojení - nutné

dsl připojení - nutné

JP (5.12.2006 20:07:48)

Potřeboval jsem doma rozdělit internetové připojení na dva PC. Koupil jsem proto Zyxel 660TU aby nahradil dosud fungující Siemens ADSL A-100-I (provider O2). Jenže po připojení zyxelu ni explorer nabídl jen hlášku NO DSL CONNECTION. Kde může být problém? Zkoušel jsem se připojit třemi PC s různými systémy, pře USB i LAN leč bezúspěšně. Ještě velmi technický dotaz na který jsem nikde odpověď nenašel: Je pro správnou funkci DSL připojení nutné, aby telefonní kabel (vedoucí od skříňky O2 k modemu) měl aktivně zapojeny všechny 4 kabely? (což teď nemám a může to být důvod, proč mi Zyxel nefunguje???) Díky za všechny rady. Jirka

Nargon (5.12.2006 20:55:41)

adsl stejne vyuziva jen prostredni dva vodice, takze vse zapojene byt nemusi. Ale asi bych zkontroloval nastaveni vci/vpi a taky jmeno a heslo v modemu.

Anonym (7.12.2006 01:15:07)

Jméno/heslo u o2 není problém. Radius schroustá všechno kromě testtest...

Anonym (6.12.2006 08:13:53)

Jestli ti funguje lan, tak bych se tipnul, ze mas spatne nastavene pripojeni v prohlizaeci.

JP (7.12.2006 09:04:37)

VYŘEŠENO!!! Zavolal jsem na O2 servis, chvíli si mě přehazovali až asi pátý technik poradil fungující připojení. Hlavní chyby v nastavení: jméno/heslo: není to původní ale o2/o2 místo PPPoE má být PPPoA Multiplex: místo LLC má být VC Takže přibalený návod si totálně protiřečí se stávajícím nastavením. Ať žije Zyxel. Jirka