Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > IPv6 tunel skrzeva NAT na ASUSu

IPv6 tunel skrzeva NAT na ASUSu

kcg (12.3.2004 08:47:46)

Dobry den, docela rad bych zaexperimentoval s IPv6 a mel to rozchozene nejen v lokalni siti, ale take propojene se 6bone aby to melo nejaky smysl. V www.euro6ix.org/ documentation/euro6ix_co_upm-consulintel_wp4_ipv6_tunnels_nat_v1_6.pdf je popsana studie o moznosti tunelovani IPv6 pres NAT/ADSL zarizeni, kde pouzivaji ale 3COM 812 bridge. Nezkouseli jste nekdo neco podobneho s routrem ASUS AMM6310EV? Diky, Karel

Anonym (12.3.2004 11:27:10)

Maten asus nejakou podporu VPN ci tak neco? Normalne to ale nelze;-) uz jsem to zkousel

kcg (12.3.2004 13:07:49)

Ja myslim, ze VPN nepodporuje, ale v tom papiru se pise, ze musi umet NATovat IP protokol 41 (IPv6 over IPv4), pokud to umi, tak by se to melo nastavit, tak, ze se vsechno z tohoto protokolu bude posilat na jeden host v siti, ktery pak bude fachat jako IPv6 router. Momentalne mi chodi jednoduchy setup (nemam ADSL, ale wifi + 2 staticke IPcka), jeden host jede jako tunel + IPv6 router a druhy host je klasicky IPv6 automaticky setup. A fici to. Takze otazka pro vlastniky ASUSu, jede vam NAT IPv6 over IPv4 protokolu? Diky, Karel

kcg (1.4.2004 22:51:41)

Takze si odpovim sam, jelikoz modem mi lezi na stole, ADSL jede a tuto vec jsem uz taky vyzkousel a jede! Jedine co je potreba udelat je (modem je v defaultnim nastaveni + zadani username/passwd pro prihlaseni), ze freenet6 clientu clovek zada jako svou IPv4 adresu vnejsi adresu routeru. Pak to jede jako z praku. IPv6 zdar! Karel

Anonym (4.4.2004 18:44:42)

A k čemu je ti to doma dobrý ?

Zajda (5.4.2004 14:19:01)

A kdo ti poskytne takovej adresní rozsah zadarmo?

kcg (5.4.2004 14:49:06)

Na http://www.freenet6.net/ muzes dostat bud jednu IPv6 adresu a nebo cely prefix. Ja jsem zkousel oboji a oboji jede. (tedy na ADSL jsem zkousel jen prefix, ale u te jedne IP je to uplen stejne (principialne). Kdyz to vyzkousis, tak se pak podivej na www.kame.net, podle hubajici se zelvicky poznas, ze jedes na IPv6. Preji pekny den, Karel

kcg (5.4.2004 14:39:29)

1. experimenty 2. mozna na to prejdem pro firemni komunikaci 3. mam tu jednu applikacku a tu bych chtel udelat IPv6 Ready a nechtelo se mi to konfigurovat manualne na domaci siti a takhle to mam zadara (tedy radvd se o to postara). Pekny den, Karel