Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > malá rychlost

malá rychlost

Lukáš Kotkolík (8.12.2006 19:45:05)

mám mít rychlost netu 3mb ale na této stránce mi to ukazuje jen 92 kb nevím jak to mám změnit nebo co s tím mám udělat poradte mi

Nargon (8.12.2006 21:49:01)

Mate internet expres? mate normalni internet expres, tj ne Extreme? prenesl(download + upload) jste od zacatku mesice vice nez 12GB dat? Pokud jste na vsechny otazky odpovedel ANO, tak jste spadl do fupu a mate omezenou rychlost presne podle smlouvy. viz: http://www.cz.o2.com/internetexpres/cz/ie_doma/sprint/parametry/index.html#fair_user_policy (a odmazat mezery z odkazu) Pokud jste na neco odpovedel ne, tak je mozne ze ma vas isp nejakou poruchu a zkusil bych to nahlasit na helpline.

Ahoj (8.12.2006 23:31:07)

Ahoj Ja jsem mel pred timhle adsl, kabelovku trochu rychlejsi nez ted.Mam nyni 2mb adsl extreme od o2.kabelovka chodila na 2.5 az 3mb byla TROSKU stabilnejsi.Pokud ti to ukazuje mensi rychlost tak to je celkem normalni.Oni maji vetsi agregaci to znamena napychnou na jednu zilu vice lidi.Skratka vzdy to pujde trochu pomaleji nez zaco se plati a NIKDY to nepujde rychleji.Kolisani rychlosti v tom danem momente zalezi od mnoha veci najednou.Ja jsem kolikrat z nejakych stranek ci serveru stahoval misto 250 tak jenom 40 protoze tez zalezi od zdroje.Skuste si treba pokud mate nejaky asus hardware stahnout ze stranek asus ovladac.Me soustavne chodi 20-30. CO chci rict tak v danem momente kdy stahujete ci kontrolujete rychlost tak to je vazano plno vecmi.nejenom vasi pripojkou ale take tim jak je zatizeny server z ktereho odebirate.pokud ma hodne prace a je na nem v tu stejnou chvili svami vice lidi tak se rychlost snizuje jsou servery ktere primo pro otvirani stranek ci stahovani koryguji rychlost a vase pripojka ikdyz je rychla to nevyresi.Problem muze byt i vte neblahe agregaci a treba merite rychlost a zrovna nekdo kdo je svama ve skupince zacne hodne stahovat.Je tam plno faktoru ktere to ovlivnuji a predevsim je to tez rychlost toho zdroje teda serveru ze ktereho stahujete ci otvirate stranky.Je treba se smirit stim ze tak rychlost v te siti muze byt ovlivnena uplne nekde mimo o2 ustrednu i po ceste pri zbernem serveru atd... Jestli vam to kolisa v mezich normy tak bych to moc neresil.o2 stim stejne NIC neudela.tez ustredna na ktere sedite ma nejaky privod tak kdyz to vsichni zapnou tak se tez projevi snizeni rychlosti.Ale ja to spis pripisuju jak jsem rikal te druhe strane od ktere stahuji stranky ci soubory.Takze zadny strach ja myslim ze jste v pohode.

jankop (10.12.2006 15:31:29)

Pokud se bavíme o přenosových rychlostech, nebylo by na škodu, kdyby se používaly jednotky, které znají všichni a ne ty, které si vymyslíte. Co je 3mb? Jsou to opravdu tři milibity? Asi ne, autor zřejmě myslel 3Mb/s respektive 3Mbps. A kolik asi je 92 kb? Má to být 92kb/s nebo snad 92kB/s. To je sakra rozdíl. Jak můžete hodnotit rychlost nebo něco reklamovat, když nemáte jasno ani v těchto elementárních věcech.

oweitzu (10.12.2006 16:00:55)

presne tak, imho ale mysli ze ma 3Mbps a stahuje jen 92kB/s, kdyby to chudakovi jelo jen 92kbps tak to bych ho uprimne litoval. no a pak taky by nebylo od veci napsat co ma zac hlavne jestli ma sluzbu s fup atd..atd..

Anonym (12.12.2006 23:58:20)

Když píše "na této stránce", tak má zřejmě na mysli ten tachometr a udávanou hodnotu z něho nejspíš jen opsal. Pak mu nezbývá než reklamovat na technické hotline 800 184 084, když není ve FUP.

y2k (13.12.2006 11:55:59)

Prosimte, vzdyt se podivej co pise, je blbej jak troky a spis verim tomu ze neumi merit.

Anonym (13.12.2006 13:09:09)

To je vyloučeno. Tak blbej by se nedostal ani sem. Já bych to typnul na špatně namazanej bowden toho tachometru. Někde mu to musí drhnout, nebo zamrzat.