Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zamituti zrizeni po technickem setreni - poradite reseni?

Zamituti zrizeni po technickem setreni - poradite reseni?

Xcom2 (10.12.2006 00:28:53)

Ahoj.Chtel jsem si zridit ADSL od Volneho.Na klasikem overovaci sluzby mi to vypise,ze je mozne na mem telefonim cisle sluzbu zridit.Bydlim na male vesnici,kde na obci jiz ADSL je, domu volaji a otravuji,zda nechci pripojit rychlejsi internet,dokonce i nekteri lide to jiz ve vesnici maji (od O2) Bohuzel mi bylo po Technickem setreni receno,ze na mem cisle O2 zamitla Volnemu zrizeni ADSL. Chtel jsem se tedy zeptat jak dale pokracovat? Nebo jestli by nebylo tedy lepsi objednavku zrusit a vytvorit novou u O2,ze by se jako vic snazili,kdyz ostatni lide trebas znamej co bydli 100m odeme to ma? Diky za jakoukoliv radu ci nakopnuti.

y2k (10.12.2006 00:42:29)

Ano, je to asi jediná šance. Objednej od O2. A pak nám něco prokaž, pošli kopii technického šetření od Volného a O2 na ČTu a antimonoúpolní úřad. Snad dostane ten Španělský zmetek opět pokutu... Je to bohužel častý jev, že linku jinému operátorovi ten zmetek zamítne (dokonce i přes jejich vlastní platformu) a sám si pak přípojku realizuje.... Je to hnus, který už z oblibou dělal Telekrám...

Anonym (10.12.2006 01:49:35)

Sice máš pravdu, ale on ten Rakouský zmetek není o nic lepší! Mají sice plnou hubu ADSL bez FUP, ale se svými snad nejhoršími doplatky za nadlimitní data se moc nechlubí... Xcom2: buď rád, není o co stát - zkoušej a hledej jinde!

xcom2 (12.12.2006 13:48:30)

Diky vsem,ale smula.Nejde to ani pres O2.Jako fakt nechapu, v lete sem jeste Extra kuli nim musel rozkopat dvur,abych natahl NOVY kabel pro telefon,co znovu kutali (puvodni sel vzduchem,ted de zemi).Sice ho nemam pripojenej (pouzivam furt ten vzduchem),ale ani tak to nepude - nekvalitni vedeni. Tak sem jim napsal,na co ho tam davali? na to nereagovali,kamos odeme 100m ma ADSL od O2.V predbeznem zjisteni na Webu (jak si clovek jen napise tel.cislo tam machrujou,ze to lze zridit a jeste volaj domu) Vyjadreni bylo toto "Vaše stanice je zapojena způsobem, který není kompatibilní s touto službou a bohužel není možné způsob zapojení změnit.":-( Takze mi nezbyva nez nadale pouzivat Dial-UP:(

Daniel (12.12.2006 13:51:21)

Tak se s kamose dohodnete na sdileni pres WiFi.

Andy (14.12.2006 19:04:47)

Presne tak, nejlepsi reseni. Dohodni se s kamosem a nasdilejte si linku pres WIFI. Tech 10ms na pingu navic te nezabije a jeste usetrite :-) Ja to tak mam i kdyz bych mohl mit vlastni ADSL. Takhle ale mame tarif skoro za 1000,-, kazdej dame pulku a mame kazdej 1Mbit/s a 12GB dat. Kramy na WIFI prisli oba na 3200,-

Daniel (14.12.2006 19:08:40)

Pokud clovek neni reditel banky, tak rozdeleni na pulku toho ADSL poplatku velmi velmi privita.

Honza (14.12.2006 22:53:25)

Asi jsem ředitel banky, když mně pár stovek za měsíc nevytrhne.

Paja (14.12.2006 20:43:18)

Podle me je ADSL na sdileni urceny!ja to taky mam tak odezva na modem je 1-2ms(70metru) a celkova na seznam je 25ms, kamos vzdalenej 250m ma odezvu na modem 2ms. Kazdopadne je lepsi bez datoveho limitu.

Mysel (12.12.2006 16:10:35)

Predbeznym zjistenim na webu zjistite pouze to, zda je Vase linka napojena na ustrednu, na niz je DSLAM. Vzdalenost, volne porty a kvalita vedeni uz je jina vec..

1woko (12.12.2006 20:38:45)

Nesmysl... Jak by to jinak poznalo, že vzhledem ke vzdálenosti můžu mít max 3Mbit, jak mi přesně internetové zjišťování ukazuje...

Věra (12.12.2006 21:27:41)

webová aplikace nerozpozná kvalitu vedení, také na to2 mohli přijít na to, že linka je ve združovači a pokus ji nepřesunou tak prostě adsl ti nezřídí i kdyby ti web slíbil cokoliv

Anonym (12.12.2006 19:09:59)

Žeby jsi jel přes koncentrátor? (na jednom páru, kvůli ušetření frčí několik tel. linek) Já jsem kdysi chtěl ISDN, taky mi bylo Telekrámem řečeno, že jedu přes koncentrátor. Bylo mi doporučeno požádat písemně o zprovoznění tel. linky klasickým způsobem (někoho jiného přepojili na koncentrátor) a pak požádat o zřízení ISDN. Nebyl problém. To vyjádření od nich by tomuto mohlo odpovídat. A změnit by to jít určitě mohlo, když "kamos" ADSL má.

Joska (18.12.2006 18:48:10)

Tak mám asi stejný problém.Bydlím taky na malé vesnici.Ty blbouni, když budovali wi-fi, tak si postavili vysílač za vysoký strom, a měli plnou hubu keců typu:Celá Vaše vesnice se bez problémů připojí.A ejhle u mě byl jejich technik běhal po baráku po střeše a konstatoval, pane máte barák za tím stromem(nebo spíš my máme vysílač za stromem), s tím se nadá nic dělat.Předavěč signálu nikdo platit nechce.Takže jsem chtěl ADSL, Zkusili jsme Volný- ano, bez problémů to u vás pujde mi řekla operátorka, uplynul měsíc, dva .... nikdo nic, po usilovným otravování volnýho co se jako děje a kde je problém mi řekli: No, víte ono technický šetření nedopadlo dobře.Tak nic, chvíli potom to začalo.Každou chvíli telefonáty, O2, Gts Novera, Radiokomunikace atd, Jooo, ale to už je dávno spuštěný, u Vás už ADSL dávno jede mi řekli všichni.Nenechali si ode mě vymluvit, že to prostě nejde.Takže všechny technický šetření dopadly špatně.A teď jsem zjistil, že náš obecní úřad, který je napojen na stejnou ústřednu má dostupný ADSL snad do rycholsti 4Megabitu.Myslíte si, že by bylo řešením si udělat taky ISDN?Nebo to s tím nemá souvislost? A ještě jsem chtěl upozornit na pana T.Oborného, co se tak rád tady na foru vnucuje, že ať si kecy typu:Když najde technický šetření problémy, tak je naše společnost odstraní.Nechá na koledu.Protože doteď na naší lince nikdo nehnul brvou.Oni by měli mít doma za trest jen vytáčený připojení a ještě k tomu zavirovaný počítač aby pochopili, jak se mají k zákazníkům chovat.

Anonym (19.12.2006 02:52:23)

Jestli je linka ISDN/PSTN, to nemá vliv. Navíc, ISDN se vám opravdu nevyplatí. Pokud vám zamítají technické šetření, pravděpodobně pro to je důvod. Většinou lidi, co si to prosadí i po několikerém zamítnutí to stejně ruší, protože to strašně chybuje. Ještě se zkuste zeptat, kde to na vašem obecním úřadě zjistili. Pokud je to informace z Mého konta, tak tomu bych moc nevěřil.

Joska (19.12.2006 16:16:53)

To že to na obecním úřadě jde, jsem si zjistil tady na Dsl.cz podle toho okýnka OVĚŘIT A OBJEDNAT.Ikdyž tyhle informace člověk asi taky musí brát trochu s rezervou.Vždyť víte jak je to u operátorů.Na jejich stránkách si to podle čísla ověříte, ale technické šetření to zamítne.Myslím si, že ty databáze by měl neustále někdo aktualizovat.Vedení ISDN linky je teda dražší?To jsem nevěděl.A jak to chybuje?Myslíš tím že to připojení vypadává?

Anonym (19.12.2006 23:50:35)

ISDN (myšleno ISDN pro hlasové služby) používá úplně normální metalické vedení, akorát na jiných frekvencích, než PSTN, tz. musíte mít na obou koncích zařízení, co s těmito frekvencemi umí pracovat, což je dražší. Pokud se bavíme o ADSL over ISDN (neboli Annex B), potom v tom cenový rozdíl není, a jde to zase po tom samém stejném metalickém vedení. Žádný rozdíl oproti ADSL over PSTN (neboli annex A) v kvalitě není. Dlužno dodat, že někdy od roku 2004 TO2 nic jiného než Annex B nezřízuje. Okýnko OVĚŘIT a OBJEDNAT, Moje Konto a stejně tak všechny testy na stránkách ISPček je jedna a ta samá věc.

Anonym (10.12.2006 10:51:36)

Mas spatne nebo zadne informace. Pokud ma operator na ustredne svou technologii ADSL a v najmu nadhovorove pasmo, tak O2 nema sanci zrizeni zamitnou, nijak se nepodili ani na samotnem technickem setreni. Nicmene pravdou je, ze muze byt objednavka ADSL u O2 pruchodnejsi - pokud se napr. pri technickem setreni zjisti, ze zrizeni brani pricina, kterou je mozne odstranit. O to aby se odstranila se ale muze postarat i jiny operator.

Anonym (11.12.2006 16:31:24)

Ano, ale na malé vesnici asi nebude mít na ústředně svou technologii kdejaký AO, takže tady řešíme to, že si o2 nechává volné kapacity pro své zákazníky a alternativcům zamítá... Stalo se, stává se, bude se stávat...

Anonym (11.12.2006 17:33:45)

tady resime "dokonce i přes jejich vlastní platformu" :D

y2k (16.12.2006 18:12:45)

Přesně tak. Bohužel, ale ten bublavý zmetek občas zamítá linky i přes platformy jiných subjektů. Pak si linku zprovozní mnohdy sám... Je to hnus.

Anonym (11.12.2006 18:42:34)

co je na tom hnusného ? jsou to naše dráty !!!

Mysel (12.12.2006 16:08:16)

Mj. je to v rozporu se zakonem. :o)

Anonym (12.12.2006 22:25:40)

tvoja mama je v rozporu se zakonem, nechapu proč by se měli technici přetrhnout pro cizího operátora, napíše se že to nejde zřídit a basta, že si ten samej zákazník zažádá za měsíc o to samé u O2 a ono to jde je samozřejmostí. nikdo vám neříkal běžte ke kovaříčkovi když můžete ke kováři.

Anonym (14.12.2006 09:28:36)

>>>>Vytejte ve svete O2

Anonym (12.12.2006 21:25:41)

nepíše, jaký net od volného chce....zda přeprodávaný od TO2, nebo na vlastním malcu od volného... TO si poslední volné dslamy nechává pro své zákazníky, nepřenechá je alternativci

Anonym (13.12.2006 08:40:13)

V male vesnici bude mit urcite zavedene LLU...

Anonym (18.12.2006 23:34:38)

Pokud je nad větší vesnicí hlavní televizní vysílač(ne převaděč), tak bych to neviděl jako problém. Hádej proč. Jako inteligetnímu člověku ti to určitě dojde.

Petr (16.12.2006 17:55:07)

Já bych navrhoval toto: Nechal by si od volnýho poslat ten protokol o zamítnutí, aby tam byl i přesný popis služby (rychlost atd.) - Volný to určitě rád udělá. Pak by si nechal zřídit tu samou službu o toho žlutýho moru (hlavně rychlost aby byla stejná jako co nabízel Volný), jakmile by mi to zřídili, hned bych to poslal veškerý papíry + popis situace na ČTÚ a antimonopolní úřad. Oni by měli zjednat nápravu a neměl by být pak problém bez následků odstoupit od smlouvy se žluťochem, protože nepravdivý a nepřesný informace určitě jsou důvodem pro okanžité zrušení smlouvy. P.S: Chce to odvahu, když to bude víc lidí, tak věřím že OO dostane zas pořádnej flastr za fér podmínky na trhu.

Anonym (17.12.2006 11:57:53)

Tak by to mělo fungovat v normálním státě... Na základě více podložených stížností se sjedná náprava. Ovšem pozor, toto neplatí v čr.

TOW (17.12.2006 13:27:57)

Tudy cesta nevede. Jak psal dotyčný níže, dostal zamítnutí i od O2.

Petr (19.12.2006 09:30:39)

jj, máš pravdu, dole jsem to nečet. :)