Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > rozvedení netu přes USB

rozvedení netu přes USB

vagner (20.12.2006 23:40:31)

u základního sagemáckýho modemu od CT jde místo síťovýho kabelu do kompu USB, mohly byste mi pls poradit, jak se pak rozvádí net na víc PC. dík

Anonym (20.12.2006 23:52:28)

Špatně, nijak, těžko, problematicky, neefektivně, zbytečně... Jinými slovy, jde to, ale pokud si chceš zachovat trochu duševního zdraví, kup si síťový 4 portový modem/router a udělej to jako LAN. Vím, že to není to, co chceš slyšet, ale ušetříš si strašně, strašně, strašně moc zbytečných starostí.

vagner (21.12.2006 00:04:36)

Bohužel s tebou musim souhlasit (sám to doma tak udělaný mam, plus eště přidanou domácí wifi pro notes, a sem nad míru spokojenej), ale problem je že tenhle net zapojuju u spolužačky a eště ke všemu ten to chci rozvést z PC od jejího otce a toho se mi pro tento záměr přesvědčit nepodařilo. Proto volim plán B a musim to rozvést z toho USB, nebo teoreticky přes síť na kterou byćh připojil ten druhej PC, ale nevim jak...

Nargon (21.12.2006 09:30:46)

1) Pres USB to nerozvedes. 2) jde to rozvest pres ethernet, ale ten pocitac, kam je pichnutej ten usb modem, musi byt zaply, kdyz ty ostatni budou chtit na internet. Takze postup: 1) propojit oba pc siti, sitovky budou jiz pravdepodobne integrovane na zakladni desce, pokud ne tak koupit stacej ty zakladni cca 150Kc/kus. 2) Na tom pocitaci, kterej ma ten usb modem nastavit sdileni pripojeni k internetu, win ma pruvodce takze to taky nebude problem. No a to je asi tak vse. Presnej navod nereknu, protoze se mi s tim ted nechce experimentovat :)

Wosic (22.12.2006 21:42:29)

Sezen si nejaky starsi PC s USB portem a jednou sitovkou, na sitovku pripoj switch a do switche zapoj ostatni PC.. http://www.sagem.com/support/site/modele_fax.php?page=driver Windows se na takove sdileni nehodi.

Sergey (23.12.2006 14:32:40)

Sdileni pres USB modem by zrejme zvladl i Asus WL-500, ale s prihlednutim k cene(u Asuse) a spotrebe elektriny(v pripade oldPC reseni) je jedinym rozumnym resenim USB modem zahodit a poridit si ADSL router.

Wosic (24.12.2006 05:23:12)

Asus WL-500 neumi routovat pres USB port takze je nepouzitelny no a s tou spotrebou nejakeho nezatizeneho P1 bych to proti ADSL routeru s integrovanym switchem tak dramaticky nevidel :)))

Sergey (24.12.2006 09:13:32)

Nemohu se příliš přít(nemám s tím vlastní zkušenost), ale je známo, že Asus 500b/g/Deluxe umí sdíleni CDMA připojení pomocí USB CDMA modemu a určitě vím, že kamarád používá totéž řešení pro sdílení T+mobile 4g(či jak se to jmenuje) taktéž s USB modemem. Z toho plyne moje domněnka, že by si mohl poradit i se zmíněným Sagemem.

Anonym (25.12.2006 11:13:31)

Dle poznatků nasbíraných z různých fór NE.

Anonym (23.12.2006 20:30:00)

kup si k vanocum jinej modem