Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak nejjednodušeji zřídit adsl na 3 měcíce zrušené pevné lince??

Jak nejjednodušeji zřídit adsl na 3 měcíce zrušené pevné lince??

Lubos32 (4.1.2007 12:13:24)

Mám následující dotaz: Před 3 měsíci byla vypovězena a zrušena pevná linka.. Nyní je možnost zřídit xdsl službu přes odkoupenou místní smyčku - Radiokomunikace. Tam však říkají, že službu nemůžou zřídit na neaktivní lince. I když nechci využívat hlasový tarif O2 a ani jim platit jakýkoliv paušál.. Prý si musím linku nechat zaktivovat..Ale jak?? Bud za 1 Kč se smlouvou s O2 na 12 měsíců nebo si ji mám zaktivovat za nějaký 2 tis a vzápětí vypovědět?? Jak se tohle nejjednodušeji a nejlevněji řeší.. Výsledek je že chci ADSL Premium ( bez hlas služby O2) Díky za radu.

Věra (4.1.2007 16:57:56)

Záleží na tobě, pro kterou variantu se rozhodneš, vem si kalkulačku a počítej. případně pokud by jsi znal někoho s pevnou, kdo ji nechce, může ji nechat přeložit, možná poplatek za přeložení je nižší než zřízení a pak ji jen převést k radiokomunikacím. Ale bacha, ale jsi nepodepsal smlouvu na rok, ale pokud vím, u překladů to nedělají

herdek (5.1.2007 10:58:34)

resim stejnej problem, ted sem volal do O2 a zdelili mi ze ten tel poplatek 299 bez dph za linku budu platit stejne, akorat u me je problem ze mam tel linku nekativni, pred 4 rokama jsem ji zrusil, a ted ji musim aktivovat za 590kč. Jak se tedy vyhnout tomu trapnemu polatku za tel linku, ja totiz pevnou linku vubec nevyuziji, nevolam s ni, cili me docela mrzi ze bud platit 299+599 (2MB) bez dph kazdy mesic.

Anonym (5.1.2007 15:00:46)

Tak jsem zjistil, že se to vlastně jednoduše a levně vyřešit nedá... To Herdek: 1) Pokud jsi v místě kde alternativní operátor ( Radiokomunikace nebo GTS mají odkoupenou místní smyčlu, takl nemusíš platit měsíční poplatky O2-- problém je ale když nemáš momentálně aktivní linku - tak jako já- řešení a) Zaplatit 590,-Kč za zřízení linky s upsáním se na 12 měsíců placení poplatků ( min. 355,-Kč) Tzn za rok 4850 Kč jen O2 a plus za ADSL podle tarifu poskytovatele ( cca 8400 za rok) řešení b) Zaplatit jednorázově zřízení linky v plné výši 3569 Kč a uhádat že nechceš žádný tarif a okamžitě s pomocí CAF formuláře linku zase zrušit s tím, že tam bude zaškrtnuta položka "Plný přístup k metalickému vedení" pro daného alternativního operátora.. U něj si pak objednat tarif,kde bude zohledněn tento přístup ( tarify ,kde se již neplatí poplatky O2 - bývají o 160 nebo 245 dražšší než standardní) Ale je to pořád míň než 355 a hlavně na kvalitnější platformě s nižší agregací.. 2) Pokud tam alternativní operátoři nemají odkoupené smyčky tak ti nic jinýho než ADSL přes Kyslíky nezbývá.. Já to vzdal a vyřešil Internetem za babku ( 500/500) za 495,-Kč bez DPH. Zřízení 1 Kč.

Anonym (6.1.2007 00:34:25)

Musim te ovsem ubezpecit ze pripojeni u CRa s agregaci 1:40 jede mnohonasobne hure nez pripojeni u O2 s agregaci 1:50. Ona reklama neni vse...

Nargon (6.1.2007 11:02:14)

Ona sluzba s limitem dat, agregaci 1:50, a cca 300 tisici uzivateli (teda jen odhad, nevim kolik jich ma) urcite pojede lepe nez sluzba bez limitu dat (takze tam kazdej druhej stahuje jak o zivot) agregaci 1:40 a cca 30 tisici uzivateli. Ta nizsi agregace to nezachrani, jak je tam malo lidi a jeste neni zadnej limit. Tak kazdej jednotlivy stahujici uzivatel ma celkem velky vliv na celkove zatizeni. Kdyz je tam lidi vice, tak ten vliv jednoho cloveka neni takovy.

Max (7.1.2007 20:47:47)

Ty jo, tak to je hustyyyyyyyyyyy 3500 za zrizeni