Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problemy s d-linkem 362T a routerem

Problemy s d-linkem 362T a routerem

Lobo (6.1.2007 13:17:50)

Mam problemy se zapojenym d-linkem 362t za kterym je router. Vzdy po 12ti az 48 hodinach spojeni vytuhne. Rekl bych, ze problem bude mezi zarizenimi, protoze DSL signal drzi a mistni LAN taky bezi jak ma. Zkousel jsem zapojit za d-link nekolik ruznych zarizeni (Linksys wrt54g s dd-wrt firmwarem, smc wbr14g, atd..) a vzdy stejny vysledek. V soucasne dobe to mam nastavene tak, ze d-link vytaci PPPoE a na router prideluje IP adresu ze sveho dhcp v tom hybridnim bridge/nat modu. Zkousel jsem i prepnuti ciste do bridge a vytacet PPPoE na routeru, ale se stejnymi vysledky. Hral jsem si i s nastavenim velikosti MTU (snizeni cca na polovinu defaultu), ale nepomohlo. Nemeli byste nejaky typ, jak toto zprovoznit? Napadlo mne zkusit jeste jine firmwary, al ejediny na ktery jsem na inetu narazil je stejny, jako jiz v modemu mam V1.00B02T02.CZ.20050607. Co se provozu tyce, tak to je v male firme s cca 10ti pocitaci. Uzivatele akorat stahuji postu a brouzdaji na webu. Pouzivani p2p, ktere generuji velke mnozstvi tcp spojeni zde neni, ale nelze vyloucit, ze si to obcas nekdo pusti.

Anonym (6.1.2007 21:43:30)

Problém hledej na routeru,jak píšeš,tak se závada projevuje když PPPoE vytáčí modem i router.Pokud PPPoE vytáčí router,tak modem funguje pouze jako modem na nejnižší vrstvě a vše ostatní dělá pouze router.Takže ,pokud to tuhne,tak už je chyba někde na routeru nebo v lan.Zkoušel jsi když je to zatuhnutý ping v rámci lan, na router, na modem,do internetu?Podíval jsi se do syslogu na modemu a routeru?Co je tam napsáno?

Anonym (7.1.2007 15:01:10)

Omlouvam se, spatne jsem to mozna napsal. Samozrejme ze PPPoE vytaci BUD router NEBO modem. Pokud vytaci router, je modem v bridge modu, pokud vytaci modem, dostava router na wan interface adresu z modemovyho dhcp (kazdych 60 vterin, jak je to u tohodle dlinku).

Lobo (7.1.2007 15:05:21)

(minuly prispevek je take ode mne) Pingy na LAN funguji bez problemu, ping na modem prave uz ne. Chybu hledam nekde mezi modemem a routerem. Pingy do internetu taky nefunguji. Pokud spojeni takhle zatuhne, tak se nedostanu do administrace modemu. Vypis z logu sem dam za chvili, jen co budu na miste.. Divne je, ze tedka to pres vikend zase drzi, prijde mi jako by to nezvladalo napor trafficu - i kdyz ten tam temer zadny neni. Mozna pocet TCP spojeni? ty jsem zkousel na routeru taky omezit na max cac 2000 a dal jsem jim kratsi timeout.

Anonym (11.2.2007 18:35:04)

hehe ja modem vypinam na noc kazdej den a uz mi nespad net cca pul roku :o))

ondra (21.2.2007 12:56:05)

tak to je přesně ono,už jsem ho i reklamoval a dostal novej kus ale je to pořád to samý , po pár hodinách vytuhne a je hotovo... co stím ??

Ahoj (8.1.2007 16:29:01)

MTU 1400 pokud ho nstsvujes jako bridge tak ten router zanim nastav at se pripojoje na Ppoe s tema 1400mtu a bude ti to chodit bez problemu.A jestli ho mas dhcp tak to muze byt tim ze vyprsi cas.

SOM (10.2.2007 23:55:59)

Toto je problem 362T a snazim se na nej najit reseni skoro rok.Na spouste diskuzi se o tomto pise, ale reseni nikde. Ztrata spojeni po cca 12-30ti hodinach je jednoznacne zavisla od trafficu. Cim vetsi, tim drive. Spusteni P2P s dobrym spojenim (tahani kolem 400kb/s) shodi modem do 1hodiny. Novejsi firmware neexistuje. Technicka podpora O2 mi nakonec doporucila vymenu D-linku za jiny modem (samozrejme s doplatkem). To jsem zatim neudelal. Tomu, kdo mi pomuze uvedeny problem vyresit, poslu flasku dobre domaci moravske slivovice! :-)

Martin (22.2.2007 14:35:15)

Tak já mam stejnej problém, ale s tim rozdílem že to mam doma a jede na to jeden počítač. Skusil jsem vyměnit ten modem za router Edimax a padá to stejně. Někdy to vydrží jet i jenom dvě hodiny v kuse. P2P nepoužívam.

Dawid (23.2.2007 10:13:49)

Hmmm...Teď už je pozdě radit. Chápu, že jsi ten modem měl asi dřív, než tu síť, protože pak bys to připojení asi neřešil tímto způsobem. Modem a za něj router. Já jsem to teď řešil u kámoše a koupil mu toto: http://www.alza.cz/adsl2-modem-a-wifi-pristupovy-bod-d-link-dsl-g684t--d64795.htm Což je ve finále levnější varianta než Tvoje modem + router. No já mám 362T doma a připojení dalších počítačů mám řešený kabelama a switchem. Já bych ještě zkusil jednu věc. Mne občas zlobí ten DHCP. Ale vypnout ho nemohu, protože na jeden z těch počítačů, potřebuju z toho DHCP přidělit vnější IP...vypni ten DHCP a nastav na pevno IP na tom routeru. Ale nevím...asi to stejně padne, ale já když už si nevím rady, ta zkouším všechno možný.