Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ASUS AAM6310EV + FTP

ASUS AAM6310EV + FTP

Dan (13.1.2007 13:08:40)

Dobry den, mam modem ASUS AAM6310EV. Mam lokalni sit. Na jednom z pocitacu chci zprovoznit FTP server. Mam pevnou IP. Bohuzel se mi porad nepodarilo pripojit na ftp server pres vnejsi IP. V lokalce vsechno funguje. IP filtr jsem vypnul. Firewall taky. Pingnout se na IP dari. Mam stary firmware. Problemy s zatuhovani modemu nemam, a tak nechci nahravat novy firmware (jelikoz jsem cetl, ze ten modem to nemusi prezit). Mohl by nekdo neco poradit? Diky moc.

Anonym (13.1.2007 13:36:41)

Je třeba pronatovat porty přes modem,návod je na www.portforward.com .

Dan (13.1.2007 14:00:01)

Ja to vim. Ale nefunguje mi to... Myslim si, ze problem je ve firmaware, ale nejsem si zcela jist, zda upgrade firmaware neco vyresi.

Nargon (13.1.2007 15:26:28)

Problem je v tom, ze pokud se snazite forewardnout port 21 pro ftp tak to nejde :) tenhle port vyuziva defaultne ftp server v tom modemu. Bud si musite na ftp serveru na PC nastavit jinej port, tam uz to pujde bez problemu. Nebo ten ftp server na modemu dat na jinej port. Ten port na modemu se meni v Sekci Admin- Port settings. A po ulozeni noveho portu je nutny restart jinak se ta zmena neprojevi.

Dan (13.1.2007 15:34:17)

Jo to jsem taky kdysi zkousel a nepomohlo to.

Nargon (13.1.2007 16:55:50)

Jeste me napada jedna chybka, taky celkem casta :) Jestli chcete otestovat spravne forwardnuti portu tak to MUSITE testovat z pocitace, ktery neni pres tento modem pripojeny do internetu (takze treba kamarad). Musite to testovat z nejakeho pocitace v internetu. Proste ten port forward nefunguje kdyz z pocitace v te siti chcete pristupovat na jiny pomoci verejne ip a forwardleho portu. V ramci te lan site to jde jen pomoci lan ip (a tam vubec nic nezjistite o funkcnosti port forwardu). Pokud ani to ne, pak je tu posledni moznost spatne nastavenej modem. ip filter je vyply to je spravne. A ted jestli mate i dobre nastavene pravidlo v natu :) RDR Protocol: TCP GlobalIP(2x): 0 0 0 0 LocalIP(2x): ip pocitace s tim serverem Port(3x): 21

Dan (13.1.2007 17:23:00)

Nargon, ano to jsem vsechno zkousel... Ja prave nevim, jestli je to tim firmwarem nebo necim jinym... Ale updatovat firmaware tak toho se skutecne bojim. Jeden clovek tady psali, ze se mu po updatu firmwaru jiz nepodarilo rozbihat modem... ;)

domek (13.1.2007 20:21:53)

S neuspěšným updatem (to je ale blbý výraz) to nebude tak zlé, a nová verze je určitě lepší. Mám s tím vlastní zkušenost. Od té doby o něm ani nevím že je. Kdyby se přece jen něco stalo, tak servis dovozce to určitě umí napravit. Stačí jim zavolat a zeptat se. Na svém webu www.joyce.cz mají kontakty na technickou podporu.

Dan (13.1.2007 18:27:10)

Rekl jsem kamaradovi, aby se pripojil ke mne na server. K memu velkemu prekvapeni se to podarilo....