Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ftp vs. dynamicka ip

ftp vs. dynamicka ip

cambis (17.3.2004 21:23:31)

Prosim o radu, jak je to s FTP serverem pokud mam dynamickou ip adresu a sem pripojeny pres ASUS AAV6310EV (modem + router + NAT)? predpokladam , ze modem bude mit staly dns nazev a pujde na routeru nastavit NAT pro ftp, coz by melo stacit. Bohuzel se mi nedari najit manual pro AAV6310EV, takze se musim zeptat.

Washek (17.3.2004 21:31:32)

Tak postupne: 1) ADSL se jmenuje Asymetricke prave kvuli tomu, ze zpetny smer (upstream) je mensi nez downstream (stahovani). Proto se tohle pripojeni naprosto nehodi pro provoz takovychle veci (potece to dost pomalu, mnohem mene nez kdyz neco stahujete). 2) Mate modem s NATem a firewallem - tzn musite si nejprve premapovat potrebne porty na svuj pc (v pripade ftp je to krapet slozitejsi nez povolit jeden port) + je povolit na firewallu modemu.

Cambis (19.3.2004 09:56:17)

ad 1) jj s tim pocitam, ze to bude pomale, nechci tahat velke objemy dat (neco okolo 1-10MB) coz by melo byt snesitelne ad 2) NAT + fw problem neni, o sitovani sem tam neco vim, par fw s NAT jsem uz nastavil (casto je to velmi podobne tomuhle tomu reseni, jen je to udelano ze stareho pc) jde mi o 2 veci: 1) nemam zkusenosti s ADSL s dynamickou IP, nevim (vubec) jak se ISP chovaji (za ty 3 dny co se v tom vrtam se da zjistit jen urcite mnozstvi informaci:-)), presto predpokladam, ze bych mel zde mit u dynamicke IP alespon staly dns nazev (coz mi bohate staci) nebo se pletu? 2) nedari se mi dohledat rozumne podrobny manual k modemu, presto predpokladam ze pujde nastavit jak NAT tak fw a dhcp. bwt. nemate nekdo alespon podezreni co je v tom modemu za system?

Miroslav Šilhavý (19.3.2004 10:04:38)

DNS název se Vám se změnou IP bude také měnit; to už by Vám mohli rovnou dát pevnou adresu, stálo by je to méně než aktualizovat DNS podle toho, jakou adresu zrovna dostanete...

cambis (19.3.2004 10:31:23)

Toho jsem se bal:((

Miroslav Šilhavý (19.3.2004 10:34:07)

Ono opravdu je zvěrstvo na ADSL 1:50 snažit se spouštět server... Ale DNS můžete vyřešit např. registrací na dyndns.org nebo jiné podobné službě...

cambis (22.3.2004 11:05:09)

Ten FTP server by byl jen a pouze pro me soukrome ucely (uz jsem ho mel i na lince kde bylo 9kbps:-)). Nechce se mi tahat sebou nejaky disk na data (bwt. cca 2,5 GB praconich dat ze kterych si semtam neco potrebuju vzit:-)) diky za napad s dyndns.org Cambis