Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > DMZ - Demilitarized Zone

DMZ - Demilitarized Zone

Marky.Mark (24.1.2007 20:42:24)

Zdravím, Je tu někdo kdo drobek rozumí sítařině a routovaní atd. ????????? Nemůžu rozjet FTP servr po chvilince to kopne prič. Přemýšlím že to dělá ten router . A jak tak bádám dočetl jsem se něco o DMZ - Demilitarized Zone. - DMZ If your computer cannot run Internet applications properly with the device, then you can enable this option to allow the computer accessing the unrestricted Internet. Enter the IP address of the computer as a DMZ (Demilitarized Zone) host. Adding the computer to the DMZ may expose it under insecurity risk; thus suggest not to use this option unless no other alternatives. Tak jsem vymyslel – vypnout DHCP,dat napevno adresu / mam jen jedno PC na tom routeru / ,do té Demilitarized Zone bych dal ten komp s pevnou adresou /např. 192.168.1.10 / a snad by to už mělo fachat . Poradí mě někdo nechci to rozdrbat !!! DIKS za odpoveď

kritizátor (25.1.2007 00:41:05)

Zdravím, máte-li jen jedno PC, doporučuji nastavit Váš ADSL modem/router do módu "bridge". Samotné PPPoE spojení pak navažte až přímo z počítače. Windows XP by to měly umět. Vaše ADSL zařízení nebude v podstatě plnit žádnou funkci - bude jen překládat provoz mezi ADSL a Ethernetem, což znamená, že veškerá zodpovědnost pak bude ležet na firewallu, co máte v PC. Na vašem PC rovněž vznikne virtuální rozhraní s veřejnou IP adresou. Další detaily ohledně nastavení zde můžeme ještě rozebrat, pokud by Vás mód bridge zajímal.

Marky.Mark (25.1.2007 09:52:33)

!!!! samozrejme mam obrovsky zajem !!!! PLS o rady Jak nastavit router / mam XAVI 7722r+b od CRa / a na tom PC Win XP SP2 prosim o to jak to nastavit v modemu i WINech DIKS za odpoveď

kritizátor (26.1.2007 14:08:27)

Dobrý den, rád bych vám dal konkrétní a hlavně akurátní radu, ovšem Vámi uvedený model jsem na internetu hledal, ale návod jsem nenašel. Našel jsem návody k jiným XAVI a všechny měly podobné/stejné WWW rozhraní pro správu, takže zkusím vyjít z tohoto poznatku: 1) Nejdříve si raději uložte stávající nastavení DSL modem/routeru, kdyby se náhodou věc nepovedla, ať si můžete snadno obnovit nastavení. Pak doporučuji pro PC i pro DSL modem/router nastavit pevné IP (+ masku samozřejmě). Nic dalšího na síťovce v PC, ani na ethernetovém rozhraní modemu není třeba nastavovat. 2) V modemu v menu Configuration -> WAN connections vymažte stávající ppp spojení. Poté přidejte nové spojení "RFC 1483 Bridged" a nakonfigurujte takto: - popis: jak chcete - VPI=8 - VCI=48 - metoda zapouzdření: informujte se u ČRa, co je třeba nastavit Konfiguraci uložte (+ asi radši také restartujte modem). 3) Ve Windows XP: Start -> Ovládací panely -> Síťová připojení -> Vytvořit nové připojení -> tl. "Další" -> Připojení k Internetu -> tl. "Další" -> Nastavit připojení ručně -> tl. "Další" -> Připojit pomocí širokopásmového připojení, které vyžaduje uživatelské jméno a heslo -> tl. "Další" -> vyplňte název (třeba ČRa) -> tl. "Další" -> vyplnit uživ. jméno a heslo (toto poskytnou ČRa), zaškrtnout "Použít tento název a heslo účtu k jakémukoliv připojení k síti Internet z tohoto počítače" a zaškrtnout "Nastavit jako výchozí připojení k Internetu" -> tl. "Další" -> zaškrtnout "Přidat zástupce tohoto připojení na plochu" -> tl. "Dokončit". Mělo by to být, pak už jen stačí spojit... 4) Tento návod prosím berte, jak je. Neručím za správnost. V případě problémů každopádně dejte vědět sem do fóra - budu se tím s Vámi zabývat i nadále. Zdravím!