Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Který modem??

Který modem??

Raďa (18.3.2004 11:57:28)

Uvažuji o ADSL a zajímá mě se kterým modem jsou nejmenší problémy a je k němu český návod - např. ZYXELL má cs návod,ale jak jede?

Zajda (18.3.2004 12:18:09)

CS návod je přeložen jak po projetí PC Translatorem. Raději zůstaňte u toho anglického.Po nastavení stejně nejspíš nebudete potřebovat. Zyxel jede velmi spolehlivě a narozdíl od jiných nemá problémy s limitem NAT UDP sessions. Koukám teď na uptime 600 hodin a nebýt křečka který mi překousal drát bylo by to delší. Můžete mít ale problémy s nastavením neboť tento router není narozdíl od ostatních přednastavený a operátoři na helpline tento typ moc neznají. Pokud se opomenou přenastavit některé položky které se u jiných modem/routerů nevyskytují spojení nemusí fungovat. Je to daň za rozsáhlé možnosti tohoto Zyxelu. Pokud budete chtít správné nastavení tak ho zde mohu popsat. Taky mě napadá máte zájem o Zyxel 330 nebo a Zyxel 650 a výš? Ten první je na USB a ten druhý je router.

Adin (18.3.2004 13:33:41)

Dobry je Alcatel Speedtouch 510i. CS navod pro zakladni veci tam je. Prinesete to domu, zapojite, zastricite CD zaskrtnete asi 3 policka, vyplnite user name a helso a jede to. Je to pomerne stabilni, nejvic jsem mel 24dni uptime, ale asi proto ze obcas zakopnu o trafo. A co se tyce poctu spojeni v NAT, nevim kolik ma a ani me to nezajima, nemel jsem stim problemy.

Zajda (18.3.2004 14:35:06)

Zajimat by vas to melo pokud hrajete hry a vyuzivate p2p.

Adin (18.3.2004 14:52:52)

No hry obcas, a p2p uz delsi dobu ne, ale nebyl problem ani s jednim. Kolik to doopravdy umi jsem nikde nenasel. Jo ale vyhoda je ze to umi pptp. Umi to vas Zyxel ? :-)

Zajda (21.3.2004 04:11:46)

max. 1024 sessions. Nerozlisuje zvlast pocet UDP a TCP sessions. Nastavit si tam muzete UDP timeout. Po prekroceni hranice 1024 dropuje pakety a neseka se. pptp neumí, dostal si mě;) Zatim. Bombarduju tech support svými requesty. On to vůbec není problém. Zyxel má pěkně propracovanej modulární operační systém(hodně jsem si hrál se ZyxOSem abych věděl jak funguje) stačí jen zvednout prdel a napsat tam ten modul. Mít technickou specifikaci železa tak se do toho dám... Alcately jsou jedny z mála co umí pptp.Veřejná IP přímo na compu ale už vyžaduje hodně specifické použití(a hodně blbě napsanou aplikaci/protokol). Běžně si vystačíte s NAT 1:1. Umí IP41,netmeeting(a tedy i signalizaci h323),cusemee NAT traversaly co si po paměti vzpomínám. Jeho použití je spíše více posunuto do oblasti enterprise než home and fun;-)