Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Speedtouch 510 v4

Speedtouch 510 v4

bryketa (30.1.2007 18:04:18)

Ahoj mam takovy problem mam tento modem a na nem cca 6 pc ale nekdy se mi stava ze mi vypadnou weby ale icq msn a tak jde..nevite nekdo co stim (firm 4.3.1.5.0) mam vypli i firewal , je na nem akorat zaple UpnP a nejake presmerovani diky za rady

Anonym (30.1.2007 23:01:48)

Vypnout proxy DNS na modemu.

bryketa (31.1.2007 00:39:00)

clovece to mam dela to i na jinych firmwarech a porad stejne .uz fakt nevim

Anonym (31.1.2007 02:39:38)

Zkus se podívat potom, až to nebude fungovat, jak na tom je modem. Jestli třeba není vytížený CPU a podobně. Může prostě odcházet... Možná bych zkusil vypnout UPnP jak na modemu, tak na počítačích. Přecejen, je to zvěrstvo:-))

bryketa (31.1.2007 18:36:47)

tak ani to ne procesor 1% a proste web nejede ,vsechno povypinane a proste 2x az 3 x to za den spadne

Anonym (31.1.2007 22:58:57)

Mno... Ještě zkus, až to nepůjde ping, trace a příp. třeba telnet na port 80. Možná bych i přestal podezírat modem.

bryketa (1.2.2007 00:17:12)

nene spatne si me pochopil ,, me jede vsechno krome web(80) a ne jen me ale i ostatni v siti sou proste bez webu ..ale zajimavost je ze nekomu jede a nekomu ne a v siti zadny cerv virus neni :) proste uz me to stve (i sem googlil)ja si ho koupil ze ho vsichni chvalily ale asi sem mel zustat u drayteka ..jeste me napadlo ze by to mohla byt nat tabulka ale to nevim jiste ..kdyz uz nic nepomuze tak se mi tu pod stolem vali jeden routerbord s mikrotikem tak ho hodim do bridge a uvidim co to bude delat

Anonym (1.2.2007 01:18:57)

Je pravda, že už mi taky došli nápady. Mám taky ST510i a znám spousta lidí kolem, co ho mají taky, a nikomu nijak nezlobí. njn. moc jsem nepomohl:-)

Anonym (1.2.2007 18:25:39)

neni na nem switch (wifi a na primo) vcera sel parchat uplne do defaultu a vsechno sem vypl i UpnP a presmerovani portu a zatim jede no takze asi pujde na ten mikrotik jinak dik za help :)

Anonym (1.2.2007 18:34:38)

Asi si nerozumíme,ten modem má 4 eth. porty a ty na něj máš připojeno 6 PC,takže nějaký switch tam mít musíš.Jestli tam máš připojený wifi AP a ty PC jsou připojený přes wifi,tak to je zásadní věc,kterou jsi tady neřekl.

Anonym (1.2.2007 19:54:05)

no nerkl ale to snad nevadi ne na jednom portu sem ja na druhem wifi ap trendnet apb 510 (WDS) proti nemu stejny apcko za nim asus wl500g za nim switch a 4 pocitace + notas

Anonym (1.2.2007 20:38:42)

Chceš poradit a zamlčíš naprosto zásadní věc ve svojí síti.Co když to dělá právě ten AP?Pro příště si pamatuj,že když chceš radu,tak musíš říct kompletní konfiguraci lan.Tím se totiž zcela mění konfigurace sítě a lokalizace závady je úplně jiná,takže všichni co ti tu radili,tak vůbec nepočítali s AP a proto jsi se nic nedozvěděl.Je to stejné jako když si budeš stěžovat,že ti auto jede nějak pomalu,ale neřekneš,že k němu máš připojený vlek s tunovým nákladem.

Anonym (1.2.2007 22:00:19)

ok uz sem to vysvetlil... omlouvam se. jen mam proste problem stim routerem no a nerekl bych ze by byl problem s apckama pac by to delalo jen tem co jsou za nema a ne i me nevim mozna se pletu ale ani jedno apcko neumi upnp ani firewall takze tam by problem byt nemel mozna ten asus jak sem psal a ted navic sem mrkl co je skryto v siti a ejhle on je tam nejakej linux server,PDA ..mam jeden hardwarovy firewall (neni muj ale zkusim ho soupnout do site a zablokovat vsechno krome apcke a uvidim co to bude delat) ... nevim draytek ani zyxel to nedelal jen nedrzel tak dobre pripojeni (teda zyxel) ale nechci ho dat pryc pac draytek sem venoval na test ucely :) nevim mam tu treba i cisco (18xx patri firme) rekl bych ze jeden s nejlepsich routeru co jsem videl pro adsl ale moc dobre nedrzelo nase linky opravdu nevim ale pokud mate nekdo chut mi helpnout tak zde je ICQ : 317079168 ale prosim jen solidni helpery :)

Anonym (1.2.2007 22:21:11)

ST510 je nejlepší a nejstabilnější modem co existuje,takže postup lokalizace je následující:pokud chceš vyloučit nebo potvrdit závadu modemu,tak od něj odpoj vše a zapoj do něj jen jedno PC (to tvoje).Psal jsi,že se závada projevuje cca 3x za den,takže pokud se ti to projeví pouze se zapojeným tvým PC,tak to vypadá na modem.Taky v případě výpadku zkus udělat ping na ip modemu,ping do internetu na ip adresu,ping do internetu na jmenou adresu a tracert do internetu.Je důležité vědět,zda ti ping projde a kdy neprojde.Může se stát,že ti nějaké zařízení za modemem zahltí na chvíli LAN,proto je třeba vše odpojit a nejdříve otestovat modem se solo PC,pokud bude OK,tak postupně připojit další zařízení a testovat dál.Zkus si nainstalovat Ethereal (to je paketový sniffer) a zachytiti provoz na LAN v době výpadku a uvidíš,co se v síti děje.

Bryketa (4.2.2007 14:42:55)

vyreseno stacilo soupnout posledni firmware a uz jede vse uplne v pohoi(48hodin bez vypadku) dokonce i MRTG a jine sluzby diky vsem co se podilely na pomoci

Anonym (1.2.2007 10:18:00)

Za ST510 máš switch nebo router?Předpokládám,že tam máš switch,takže zkus na chvíli (1-2 dny) ho vypojit a dát počítače přímo do modemu.Bude ta chyba se opakovat dál nebo to bude OK?Ještě mě napadá jedna věc: ST510 má velikost tabulky pro NAT 1024,což je bohatě dost,ale pokud bna něj bude zapojeno 6 DC šílenců a všichni budou stahovat,tak to bude stejně málo a bude se sekat provoz .Další variantou je Skype,kdy pokud budou všichni mluvit,tak 6x cca 64 kbit/s= 384 kbit/s přes upload a tady opět může být problém.

Anonym (2.2.2007 13:27:42)

A co tě nutí vlastně používat starší revizi FW, o který je známo že byla "mírně padací" ? Vždyť už pár let existuje novější, a ta padá daleko míň... to jen na okraj

Anonym (2.2.2007 17:34:39)

Poslední oficiální a stabilní verze je 4.2.7.

harx (4.2.2007 17:00:19)

Kde ho je mozne koupit ,googloval jsem a nic .....

Anonym (4.2.2007 18:27:11)

ST510 se už nevyrábí,bohužel.

Anonym (7.10.2007 15:46:45)

Posilam link na nejstabilnejsi a nejnovejsi firmware pro Alcatel Speedtouch 510i V4 http://www.subory.sk/download/1604/Upgrade.4.2.10.0.rar http://rapidshare.com/files/60891021/Upgrade_4.2.10.0.rar.html