Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Vzdálenost modemu od zásuvky

Vzdálenost modemu od zásuvky

Hel (4.2.2007 22:06:22)

Ahoj, hraje nějakou roli vzdálenost modemu od zásovky? Je např. rozdíl jestli telefonní kabel k modemu je dlouhý metr, dva metry, pět metrů......

meli (4.2.2007 22:38:11)

no, ta delka vedeni od zastrcky k modemu se jeste pocita jako delka kabelu do ustredny.. kazda rychlost ma sve limity, ale myslim, ze to tech par metru od zastrcky k modemu neovlivni... :) mozna trochu pingy. Btw.: ja to mam 18m a 3mb jedou jak maji... :)

David (6.2.2007 10:23:37)

A já pětadvacet a taktéž naprosto v klidu :-)

Nargon (4.2.2007 22:44:53)

Jak rika meli, je to temer jedno, ja mam 10m, od ustredny jsem taky par Km (cca 7) a 2Mbit jede jak ma. Jen je dobre netahat telefoni kabel nekde kolem dalsich vodicu. Protoze tam muze vznikat dalsi ruseni, ktere neni dobre.

Unterwassermann (7.2.2007 16:20:21)

ja to mam od zasuvky na pude k modemu 35m, od ustredny netusim ale 2mbity jedou naprosto bez problemu, az na jedinej detail ze O2 neni schopno u mne rozjet tarif EXTREME!!! to jediny me stveeeeeeee...

Nargon (7.2.2007 20:42:04)

nj, to jsou ty administracni problemy.

Anonym (5.2.2007 12:51:48)

No, uplne jedno to neni :) Ale mezi metrem a peti metry nebude zadny rozdil. 50 metru se uz urcite projevi vyssim utlumem/chybovosti... Pokud pouzijes kvalitni vodic a jak rika nargon nebudes tahat kabel okolo dalsich rozvodu (elektrika je svine), neni co resit. pingy neovlivni ani trosku - ledaze bys byl schopen vnimat rozdily v delce vodice s prihlednutim k rychlosti sireni elektronu :)))))).

Nargon (5.2.2007 13:01:55)

Elektron ve vodici se siri celkem pomalu, takze s tim bych to nesrovnaval. elektricke pole ve vodici se siri temer rychlosti svetla. takze na tech 50ti metrech to dela cca 0.036 nano sekund :)

David (6.2.2007 10:22:43)

Pokud je vodič veden klidným (tj ne kolem jiných vodičů a zdrojů, které by ho mohly rušit), tak je to jedno. Záleží ve finále spíš na tom, KUDY a JAKÝ kabel potáhneš, pokud bude kvalitní a dodržíš to co jsem psal na začátku, bude to v pohodě. Osobně si dokážu představit, že bych ti udělal rekonstrukci situace, kdy 30m kabel pojede celkem v klidu a na 5m udělám takový zarušení, že to bude kravit :-) Jinak co se týče pingu je to bez vlivu...rozhodně to nepoznáš :-)

Anonym (6.2.2007 21:16:07)

nejhořší vodiče jsou ty ploché dvojlinky z dob totality, možná pamatujete, mají většinou béžovou barvu, široké asi půl centimetru, vodiče jdou souběžně vedle sebe, asi měsíc jsem se nervoval když jsem se snažil net rozchodit (míval jsem nepravidelné výpadky synchra), tak jsem ho vyměnil za kabel s kroucenými páry, nádhera, už půl roku bez výpadku!

David (6.2.2007 21:22:35)

Já jedu na bílým plochým 25m kabelu spokojeně přes dva roky, takže bych to tak nedramatizoval...

Anonym (7.2.2007 02:01:54)

Ono taky záleží, co je za tím plochým bílým kabelem a jak by vpadaly parametry s normální kroucenou dvojlinkou:-)