Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL a WIFI

ADSL a WIFI

Luboš (12.2.2007 23:28:08)

Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit? Mám od Telecomu 512 internet a modem ZyXel P660RU-T3 Combo a chtěl bych pro notebook připojení k netu přes wifi. Mám si koupit switch s wifi Edimax EW-7209APg a do notebooku PCMCIA kartu wifi Edimax EW-7108PCG? Nebo byste někdo doporučil něco lepšího? Bude internet stejně rychlý i přes wifi? I když zvýším rychlost např. na 2048? A jak šlape wifi po rodinným domku a na zahradě? Není potřeba přídavná panelová anténa či co? Děkuji moc za rady, nejsem v tomhle moc zdatnej... Prosím napište mi na mejl... díky moc

TOW (13.2.2007 07:28:03)

Strašně závisí na místních podmínkách (z čeho je barák postavený, jak má silné zdi a podobně + taky kolik sousedů už má wifi v provozu). Většinou nebývá problém v pokrytí jednoho podlaží + zahrada do rozumné vzdálenosti, pokud potřebuješ dvě podlaží, tak to už je třeba otestovat, celkem dost stropních konstrukcí má pro wifi dost velký útlum

Brouk Pytlik (13.2.2007 11:08:55)

Budeš to muset asi vyzkoušet. Moje zkušenost je, že přes jeden strop v pohodě, přes dva stropy to funguje, ale je to na hranici. Přes stěny v pohodě. Na zahradě je to na hranici (musím chodit s notebookem a hledat signál). Záleží taky na umístění vysílače - chce to experimentovat a najít nejlepší umístění.