Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Pingování na modemu Alcatel SpeedTouch 510

Pingování na modemu Alcatel SpeedTouch 510

jolik (25.2.2007 19:52:03)

prosim o radu jak povolit ping z venčí, nelze to nastavit přes grafický interface ani sem to nenašel na telnetu, asi to bude nějaký příkaz. Díky za rady.

Anonym (26.2.2007 00:11:32)

Kouzelný příkaz do telnetu zní: firewall rule create chain=sink index=1 prot=icmp action=accept

joli (28.2.2007 19:07:35)

tak jsem zkousel zadat ten prikaz napsalo mi to hlasku, ze firewall bude ovlivnen. No ale když dám meření rychlosti tady na dsl.cz tak mi to nepigne a píše stále "nezjištěno" ma se to nejak restartovat nebo to neni treba ?

Anonym (28.2.2007 19:24:47)

Co si matne s odstupem mnoha let vzpominam, tak se tam jeste muselo dat neco jako config save aby to melo efekt a pak system reboot ? Vsechno je v CLI referencni prirucce dostupne na http://www.speedtouchdsl.com/pdf/cli_guide_510.pdf

joli (6.3.2007 23:55:12)

diky, prostuduju a snad to pujde :).

Anonym (28.2.2007 21:51:41)

Zvláštní. Mě to funguje:-) Můžete zkusit ještě zvýšit index toho pravidla i když by si to měl ten modem hlídat sám a povolovací pravidla můžou mít libovolný index, kromě posledního. Můžete to taky ještě zkusit s úplně vypnutým firewallem. To se dělá asi takhle: =>ip config firewalling off analogicky, zapíná se =>ip config firewalling on Všechny chainy i pravidla, existující před vypnutím firewallu budou zachována. Pokud to nebude fungovat ani s vypnutým fw bude problém asi někde jinde:-)) Jinak. U ST510i na rozdíl od některých jiných modemů konfigurace SKUTEČNĚ funguje už, když ji v telnetu zadáte. Není potřeba žádný saveall. Ono je to možná dobře, protože, když se něco pokazí, rozhodně je lepší bootovat do poslední známé konfigurace a ne do defaultní:-) Pozor. Neplatí pro webové rozhraní.

Anonym (8.3.2007 12:35:55)

Proč mi to pořád píše Invalid Oprtion => port ????

Anonym (8.3.2007 18:21:55)

A pisete port nebo prot ?

Anonym (9.3.2007 12:13:30)

Přesně tak. Správně je prot jakože protokol:-)