Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak rozjet WIFI mezi Zyxel 660HW-T3 a Edimax EW-7209APg

Jak rozjet WIFI mezi Zyxel 660HW-T3 a Edimax EW-7209APg

Michal (26.2.2007 11:47:10)

Mam problem rozjet WIFI mezi vyse uvedenymi zarizenimy. Pouzival jsem samostatne Zyxel propojeny sit. kabelem a v pohode ale nemuzu rozchodit WIFI mezi tema dvema. Muzete mi nekdo popsat co tam mam nastavit? Zyxel bude fungovat jako ADSL router a Edimax bude jen jako klient ktery zpristupni druhemu PC internet. Diky

Anonym (27.2.2007 00:50:57)

Jestli se nepletu, tak by měla tahle hračka mít kromě WiFi ještě ethernetový switch. Pokud by měl v sobě ještě PPPoE klienta, bylo by nejelegantnější řešení přepnout toho Zyxela do bride módu a vytáčet PPP session z toho Edimaxe. (alternativně lze použít tzv. ZIPB mód, v případě, že Edimax nemá PPPoE klienta nebo v případně, že váš přístupový protokol je PPPoA) Pokud se vám nelíbí možnost, že ten Edimax by vám v síti routoval, potom ho budete muset taky nastavit do nějaké formy transparentního provozu nebo wifi bridge, protože jinak v té síti budete mít zcela zbytečně 2 routery a to se vám bude dost hádat. Jde to sice nakonfigurovat, ale je to zbytečné. Takže, pokud máte nějakou jinou možnost, určitě bych se tomu vyhnul.