Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > XAVi 8122r bridge mod

XAVi 8122r bridge mod

Jany (3.3.2007 20:16:53)

Zdar všichni. Z důvodu malé NAT se snažím rozjet tenhle modem spolu se zařízením CaCC (bezdrátový AP + router, který má funkci PPPoE na WAN portu). Dopracoval jsem se až k tomu, že router zobrazil status PPPoE - connected s informacemi o přidělené veřejné IP a serverech DNS. Problém je však v tom, že pro toto zařízení nebyla přidělena žádná IGW a tudíž je nefunkční net. V tom CaCC se vpodstatě vyplňuje pouze login a password, takže myslím, že celé nastavení tkví určitě v modemu, nicméně nevím si s tím rady.

Anonym (3.3.2007 20:45:48)

:) Jsem zvedav, kdo to rozlouskne.

Anonym (3.3.2007 20:49:28)

mala rada: http://en.wikipedia.org/wiki/Point-to-Point_Protocol

Jany (3.3.2007 20:54:06)

Nešlo by to prosím trochu jasněji?

Anonym (5.3.2007 20:26:15)

Tak jsem to zkoušel zprovoznit. Bohužel neúspěšně. Je zajímavé, že když připojím PC v bridgi k tomu modemu, tak to funguje (automatické přidělení adres, ruční vytáčení...), ale když zapojím modem + CaCC tak to přdělí tomu CaCC všechno kromě IGW a net tudíž nešlape. Také jsem zkoušel jakýsi ZIBP režim toho modemu, kdy má přidělit veřejnou IP do PC a sám obstarat pouze PPP. PC přidělil všechny adresy oka (veřejná adresa) ale tomu CaCC přidělil adresy ze svého rozsahu (10.0.0.x). Nechápu proč se to chová, jinak když je tam PC nebo ten CaCC, bohužel bridge režim se mi nepovedlo zprovoznit. Týpci z dsl.cz nechcnou nic říct, nebo neví. Na placenou linku tech supportu O2 se mi volat nechce (15Kč/min).

Anonym (5.3.2007 21:05:09)

Tak ti to holt zacne fungovat az za rok, nebo az zavolas na tu placenku a budes to mit za 5-6 minut hotovy.

Jany (5.3.2007 21:12:05)

Njn, jenže dneska se tam celej den nešlo dovolat a mám dojem, že by mi někdo mohl poradit.

Nargon (6.3.2007 00:43:12)

Je celkem divne ze to nefunguje. Sice nevim co je to CaCC zac, ale zkusil bych stahnout novej firmware, adresu brany to pres PPPoE musi zizkat, jinak opravdu net nefunguje. Nekde jsem uz podobnou chybu videl a bylo nutne aktualizovat firmware, jinak si to zarizeni adresu brany taky nenatahlo. A co se tyce ZipB tak je primo zarazejici ze to nejde. Kdyz na modem pripojite pocitac tak mu to pres dhcp preda ip adresu. A kdyz pak pocitac vytahnete a date tam ten router tak uz mu to priradi privatni ip? to je opravdu zvlastni. Pokud jste mel zapojene obe zarizeni soucasne, tak se tomu ani nedivim, protoze mate verejnou IP jen jednu tak ji nemuze mit soucasne pocitac i ten router, to pak jeden z nich dostane privatni ip.

Anonym (6.3.2007 08:50:27)

Současně zapojený CaCC a PC jsem neměl (PC jsem měl za routerem) mám tady ještě jeden router, skusil bych to s ním. Na tenhle problém jsem již někde v diskusi také narazil, ale otázka tam byla nezodpovězená...

Anonym (6.3.2007 09:00:59)

Tak si řikám, jestli není chyba někde v nastavení DHCP v tom modemu.. moc se v tom neorientuji, každopádně to přidělí takto ten modem, router si tu IP nevymyslí.. Je vůbec zajímavé že v obou případech hraje roli jestli je za modemem PC nebo můj CaCC router.. Hledám po internetu, ale nikde nic..

Anonym (6.3.2007 09:05:04)

A k tomu "full" bridgi, našel jsem tohle na fóru: "Skoušel sem pres zipb dostat veřejnou IP do PC kterej má linux, ale nastal problém, veřejná IP začíná 83.... a brána 85.... a linux to jaksi nechce strávit. Nevíte jak to v linuxu nastavit aby to strávil?" Možná, že je pro ten CaCC nestravitelné že ty IP - veřejná a brána jinak "začínají". BTW v tom CaCC je taky linux..

Anonym (6.3.2007 09:10:11)

Jany (6.3.2007 09:11:29)

Od kamaráda jsem se dozvěděl, že by možná stačila použít fce DMZ (aby modem nemusel používat tabulku nat), která všechno přesměruje na jednu privátní (určenou) ip. Nevíte někdo, jak tohle nastavit? Díky!