Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Připojení 2 routerů za sebe a port forwarding

Připojení 2 routerů za sebe a port forwarding

Sleeper (7.3.2007 17:25:04)

Mám ADSL modem/router, který slouží k připojení k ISP a na jeho WAN konektor připojený Wi-Fi router. Předpokládám, že jsou tedy dva DHCP servery za sebou, jeden přidělí vnější adresu Wi-Fi routeru (v mém případě 10.0.0.4) a IP adresy jednotlivým PC přiděluje až DHCP ve Wi-Fi. Jak mám povolit porty, aby šlo p2p? Četl jsem tu někdě, že by šlo vypnout jeden DHCP server a ADSL modem používat jen jako bridge, ale nevim jak to přesně nastavit. Zkoušel jsem ve Wi-Fi vypnout DHCP, ale pak se IP adresy nerozdělily, asi musím nastavit ještě něco že? - možná, jestli má sloužit jen jako bridge? Nerozumím síťování, díky za rady.

Anonym (7.3.2007 19:34:47)

Je samozřejmě několik možností. a) Pokud máte protokol PPPoE a váš wifi router má v sobě PPPoE klienta, je možné nastavit ADSL modem do bride a připojení vytáčet z wifi routeru. Potom budete mít WAN IP na WAN rozhraní wifi routeru. (pokud máte opravdu dobrý wifi router, něco jako třeba Asus WL550 atp je tohle asi nejlepší řešení) b) Máte protokol PPPoA, nebo váš wifi router nemá PPPoE klienta, dá se ADSL modem nastavit do ZIPB módu. To je v podstatě bridge, ale na síťové vrstvě. Vytáčení PPP spojení zajšťuje modem, ale veškerou komunikaci předává na wifi router. WAN IP je opět na WAN rozhraní wifi routeru. c) Z nějakého důvodu potřebujete, aby byl ADSL modem v routovacím módu. Potom musíte wifi router nastavit do nějakého transparentního režimu, aby fungoval jako v podstatě wifi switch a neroutoval. Nastavení bridge a ZIPB se na tomto fóru přetřásá asi tak stejně často jako témata typu "O2 jsou kurvy", takže to nepude problém najít. Nastavení transparentního režimu wifi routeru by mělo být také easy.