Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problem NAT O2express pevna IP

Problem NAT O2express pevna IP

Chose (30.3.2007 10:29:47)

Mam o2 Internet express s pevnou pridelenou IP, router draytek wigor2500. K nemu pripojene 2PC pomoci LAN a notebook WIFI. Dostal jsem pridelenou IP adresu routeru od poskytovatele. Kde a jak ji mam nastavit abych byl schopen pracovat na alespon 1dnom PC s pevnou IP adresou. Nastavuje se to nekde na routeru?? KDE? Do budoucna bych se pokusil o nejaky Port Forwarding (abych mel i ostatni PC) ale momentalne mi nejede ani jeden. Nevim kde a jak mam zadat tu adresu routeru, na PC mam jen vnitrni IP 10.0.0.2 atd Dik za cokoliv co pomuze

Anonym (30.3.2007 11:31:12)

Ok, trošku zmatený dotaz, ale poradím. Nejdřív by mě ale zajímalo, na co přesně to potřebuješ.

Chose (30.3.2007 12:15:09)

No hlavnim duvodem a pohnutkou bylo to ze potrebuju neco jako svuj file server (pomoci FTP nejspis), ktery je dostupny kdekoliv z venku... samozdrejme pro dalsi pocitace potesi P2P ... ale to spis okrajove ----------------------------------------------------------------------------------- nicmene jsem na to nejak rozchodil.. tu pridelenou adresu routeru je vlastne moje IP adresa ktera je videt venku z internetu a na routeru sem se mi po chvili experimentovani podarilo pomoci Port Redirection Table vyhradit port pro ftp server, ktery bezi na lokalni adrese... takze snad OK. Kazdopadne dik za snahu pomoc....

Anonym (30.3.2007 12:23:33)

no, neni zac :) Jen nezapomen, ze na FTP potrebujes dva porty: 20 a 21, oba TCP ;)

JOE (31.3.2007 22:05:29)

A co aktivní versus pasívní FTP mód ??

Anonym (30.3.2007 13:51:44)

Takhle. Opět bych řekl, že je trošku problém v míchání pojmů pevná a veřejná adresa. Pokud si pořídíš službu "Pevná adresa", tak ti O2 přidělí jednu pevnou veřejnou adresu. Jenomže, pokud tam máš router (který vždycky bude mít pevnou, veřejnou adresu) a chceš, aby i počítač za tím routerem měl veřejnou adresu, potřebuješ minimálně 1+4 veřejné IP adresy (takže služba 1 + 4 IP adresy), v podstatě potřebuješ, aby ti O2 přidělilo tvůj vlastní IP pool, který si potom budeš sám routovat. Samozřejmě, pokud ti jde jenom o některé porty tak je lepší použít NAT, ale pokud potřebuješ mít na PC za routerem veřejnou adresu, se službou "Pevná IP adresa" to nejde.

Anonym (2.4.2007 08:45:46)

FTP server na tom upoceným uploadu a ještě LAN? To je jako jet Závod míru na invalidním vozíku.