Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-Link G684T - rychlost

D-Link G684T - rychlost

Radek (30.3.2007 16:41:03)

Dobrý den, mám výše uvedený modem a připojení 4Mbit od O2. Na pevném PC se připojuji pře LAN a při měření rychlosti mám 3.66 Mbit/s. Pokud připojím notebook Asus A6RP přes síťový kabel, tak je rychlost stejná, ale pokud se připojím přes wifi kartu asus, která je integrovaná v notebooku (jsem ve vzdálenosti cca 3m od modemu, zapnuto WPA šifrování) síla signálu je vynikající, ale při měření rychlosti mám jen 2.5Mbit/s. Chtěl bych prosím vysvětlit kde se zratí to jedno mego nebo co mám kde nastavit aby byla rychlost stejná jako při připojení drátem. Je to tím šifrováním, že se tam ztratí 1Mbit?? Mnohokrát děkuji

Anonym (30.3.2007 17:08:37)

Wireless nikdy nedosáhne kvality drátu. Tak to prostě je. Ohledně WPA šifrování nevím, zda může mít vliv na rychlost, spíš se mi zdá, že ne, zvlášt, pokud máš wifinu ve standartu 802.11g. Může to být ale způsobeno např. zarušením - zkus si tam dát jiný kanál.

1woko (30.3.2007 18:22:36)

Nesmysl. Pokud má sílu signálu vynikající, tak je připojen pravděpodobně 54 Mb/s. Spíš bych zkusil nějaký antispyware...

Radek (31.3.2007 07:21:40)

Taky jsem si myslel, že to bude tím šifrováním, ale je to naprosto stejné ikdyž šifrování vypnu. Bude to asi někde jinde. Notebook je čistě nainstalovaný a žádné breberky v něm nejsou. Každopádně děkuji za reakci.