Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL Premium od CRa a ZIPB u Asusu aam6310EV

ADSL Premium od CRa a ZIPB u Asusu aam6310EV

Tom (1.4.2007 11:17:48)

Přešel jsem z O2 na CRa. Když jsem byl ještě u O2, tak jsem bez problémů provozoval Asuse jako ZIPB a k němu Wi-Fi router. Ale ted, s CRa, ZIPB prostě nefunguje. Nastvaím vše stejně jako předtím u O2, modem dokonce přemostí připojení a na Wi-Fi routeru pošle externí IP, bránu atd, ale internet nefunguje a navíc se nelze dostat ke konfiguraci modemu přes web. Nevíte někdo čím to může být? Jediný rozdíl, co mě napadá, snad může být, že u CRa se do modemu vypisují DNS servery (ale net při normálním routovacím režimu ASUSU jede i bez nich v pohodě') a u O2 ne. Může být nějaký rozdíl v DHCP serverech O2 a CRa? Zkoušel jsem nastavit i DHCP Relay a DNS Relay, ale bez výsledku. Také jsem zkoušel přepnou Asuse do bridge modu, ale to se mi nikdy nepovedlo...pročítal jsem tu návody atd, ale žádný nefunguje. Neví někdo co s tím?

Věra (1.4.2007 17:17:17)

no...čra a to2 mají rozdílný dns...ale zarážející je, že se nedostaneš do nastavení modemu...to s poskytovatelem nemá nic společnýho...zresetuj modem do továrního nastavení a znovu všechno zadej...pokud se nedá dostat do modemu je podle mě mrtvej..a to pak net fungovat nemůže

Tom (1.4.2007 18:02:06)

Mrtvej není, po resetu normálně jede, akorát prostě při ZIPB nejde a nevim proč, taky to nechápu...A na net se normálně připojím, akorát ne přes ZIPB

Anonym (2.4.2007 23:43:11)

Ten bridge vám nefunguje přesně proč? zkoušel jste to vytáčet z toho wifi routeru nebo z počítače? Protože, podle toho, co popisujete, může být klidně chyba i v tom wifi routeru, že nějak nedokáže pobrat to, co mu ten modem přiděluje.

Tom (9.4.2007 19:20:16)

Takže: modem po nastavení Zipb a připojení na sí'tovou kratu jednoho PC normálně funguje, na sí'tovce je veřejná IP a Gateway a net jde ok. Po připojení modemu se stejným nastavením do WAN portu Wi-Fi routeru ale najednou net nejede a nelze se dostat na adresu routeru (10.0.0.138). Přitom ale modem routeru přidělí správnou večejnou IP + Gateway, ale jako DNS nechá sám sebe (takže 10.0.0.138) - tak to ale má být ne? Nebo dělám něco špatně?

Anonym (9.4.2007 22:44:18)

Hm... Zajímavé. Možná jako první bych zkusil změnit IP toho modemu nebo routeru tak, aby neměli oba stejnou. To může dělat solidní bordel.

Anonym (9.4.2007 23:33:21)

Jak je to myšleno? Při bridge modu není IP adresa modemu důležitá a i tak modem má 10.0.0.138 a router 192.168.2.1.

Anonym (9.4.2007 23:36:10)

Pořád mi ale vrtá hlavou, že přetdím to s O2 jelo a teď už nic...Poskytovatel na to nemá přece vliv, nebo ano? Jestli si na modemu nastavím ZIPB nebo Bridge je moje věc, prostě to pošlu dál...navíc mi to přes PC vše funguje, takže by logicky měla být chyba v routeru, ale ten je nový a jinak šlape bez problémů, vždyť už předtím na to ZIPB jel, leda by se najednou posral??? Je nějaká možnost jak to zjistit? Už jsem ho i resetoval a přehrával firware, ale pořád nic a nic a nic

Tom (9.4.2007 22:27:35)

Bridge mód při vytáčení PPoE přes WinXp taky funguje, ale po připojení modemu v režimu bridging and routing s bridged eoa připojením k Wi-Fi routeru zase nic - tadám v routeru heslo a jméno ISP, ale nepřidělí se IP ani brána. Pozn.: Když nastavím v modemu bridge mode a vytáčím pak PPoE přes WinXp, tak mi vzniknou dvě připojení - místní sí't, které přidělí IP adresu DHCP server modemu a pak připojení k ISP. Je to tak správně? V routeru si pak mohu zvolit typ připojení, zda-li DSL modem a vytáčení přímo v routeru (nefunguje a nelze se připojit k modemu) nebo DSL router (samozřejmně nefunguje a k modemu se připojit lze). Router je US Robotics Wireless MAXg (USR5461)

Tom (11.4.2007 17:56:04)

Tak už to jede, problém byl v chybě při konfiguraci USR routeru - PPPoE heslo a jméno se muselo nastavit hned po prvním zapnutím routeru po resetu při úvodní konfiguraci, jinak to router nevzal...