Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Připojení více počítačů přes ADSL Premium - prosím poraďte...

Připojení více počítačů přes ADSL Premium - prosím poraďte...

Marek Pavelec (1.4.2007 12:17:39)

Dobrý den. Stěhujeme se do nového bytu a hodláme si tam zřídit ADSL Premium 4096kbps internet od Radiokomunikací a.s. Jak je možné připojit přes jeden modem (a jaký?) více počítačů? Máme z modemu vést kabely do každého pokoje, kde by se jednou mohl připojovat počítač nebo notebook? Nebo je řešením WiFi? Dosáhne 15 metrů skrz 4 zdi? Nesníží se tím rychlost (nemám na mysli rozdělení rychlosti mezi jednotlivé počítače) ? Děkuji moc za odpovědi, rady a připomínky. Marek Pavelec

Anonym (1.4.2007 12:33:18)

Kupte něco od Zyxelu, třeba Zyxel Prestige 661HW. Není sice nejlevnější, stojí kolem 2800,- s DPH, ale je spolehlivý. Kabely jsou jistota (spolehlivější, rychlejší, bezpečnější), wifi je pohodlnější, ale čtyři zdi? - přes nějaký sádrokarton nebo tenké zděné příčky snad, přes železobeton ani omylem...

Marek Pavelec (1.4.2007 19:39:48)

Hm. A jak to mam prakticky udělat? Lze ve fázi kopání nového bytu zapojit do tel.sítě modem, a zdmi z něho natáhnout do jednotlivých pokojů Ethernet kabely (nebo jak se ty šňůry jmenujou)?

Anonym (2.4.2007 08:25:05)

Možností je řada, ale záleží na prostorovém uspořádání místností a PC v nich. Když o tom nic nevíš, nezbude než využít nějakou odbornou firmu co dělá sítě.

Milan (3.4.2007 22:13:26)

Bydlím v rodinném domě 10x8 m dvě patra , zahrada .Mám ADSL modem Speed touch 510i v režimu "bridge" za nim WiFi router Ovislink VL-1000R PC u routeru jede drátem , i síťová tiskárna a nahoře v domě jen WiFi siť a je to v pohodě, problém jsem měl za domem u krbu a to jsem vyřešil že jsem Ovislink AP 5460 zapojil jako "universální opakovač" a funguje to i u krbu celé vybudování sítě stálo do 2500 bez ADSL modemu