Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Dva routery

Dva routery

Marek (4.4.2007 23:56:05)

Zdravim. Mam premium ADSL od radiokomunikaci. Pokud se pripojim pres adsl modem s rouerem, je vse vporadku. Nicmene ma dalsi router s wifi, kterym pripojuju notebook, a pokud ho zapojim, tak mne nejde odesilat prilohy do mailu, nekam se vubec nepripojim, neposlu platebni prikaz z banky a podobne. Nevite cim by to mohlo byt? Predtim jem mnel rovnez angela a normalni router (ne adsl) a tento wifi a vse fungovalo bez problemu. Modem je Well PTI-8505. Dik za napady.

jfrlbc (5.4.2007 23:21:54)

Zkuste překontrolovat nastavení MTU na routerech - MYslím že by mělo být 1492 (v nastavení konektivity - ale může se možná lišit dle typu připojení, nejsem si jistej, jen vím že sem podobnej problém řešil a bylo to tím MTU (nastavil jsem 1500 namísto 1492) případně na druhým routeru zkusit natvrdo nastavit DNS servery poskytovatele a jako gateway nastavit první router .... DNS servery případně zkuste nastavit i nastavení LAN/WiFi protokolu na notebooku.