Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel 660R v režimu bridge a Linux Debian. Jak na to ?

Zyxel 660R v režimu bridge a Linux Debian. Jak na to ?

Rouchi (9.4.2007 00:29:16)

Cau lidi prosimvás poradil by jste mi někde jak na to ? jelikož mam 4Mb a někdy mě to snad (doufam) telecom zrychlí, potřeboval sem novej modem, protože můj 3com OfficeConnect je ejn ADSL.... no tenhle stroj neni ale tak výkonej a už vůbec ne tak přehlednej a jednoduše nastavitelnej... jelikož mam na serveru několik ETH a tím i několik různých sítí, tak potřebuji na výchozí lince routovat různé rozsahy... v tom zyxelu se mi to ani nechce hledat, navíc používám více VIP tak radši budu NATovat pímo na serveru debiana, než na nějakym modemu.... co ale potřebuju je jak rozchodit, aby modem neměl žádnou adresu a tu VIP přímo bez NATu pomocí bridge modu a na serveru vyvoláním PPPoE spojení... žádam aby mi někdo podrobně poradil jak na to... díky

Anonym (9.4.2007 10:22:49)

No, prostě musíš v debianu nastavit, aby přes ethernet vytáčel PPPoE spojení. Zyxel stačí nastavit do režimu bridge (RFC1483 - tuším)

faha (11.4.2007 20:28:08)

proste prehodte iontovou fazi na klesajici krivce pulzniho rozhrani :-), http://linux.about.com/od/commands/l/blcmdl8_pppoe.htm

Anonym (12.4.2007 06:59:23)

Používej i nadále stávající modem, protože ti bude i nadále fungovat (až do 8 Mbit). Mám to odzkoušeno a opravdu tomu tak je.