Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Edimax EW-7206Apg a nejak se mi nedari a potreboval bych poradit

Edimax EW-7206Apg a nejak se mi nedari a potreboval bych poradit

Trebor (6.5.2007 15:54:30)

Zdravim, prave tu laboruji (bojuji) s timto zarizenim Edimax EW-7206Apg a nejak se mi nedari a potreboval bych poradit? CIL, KTEREHO BYCH CHTEL DOSAHNOUT: - mam na PC BrazilFW, na kterym filtruji MAC adresy a pres DHCP a zase MAC adresy z neho prideluji i IP adresy - A TED MAM TEN PROBLEM S TIM EDIMAXEM, zatim se mi nepodaril nastavit - chci, aby pres WAN-RJ-45 byl pripojen do site, bud pres MAC adresu z DHCP nebo natvrdo mu byla pridelena IP adresa z rozsahu me site (coz je 192.168.1.1 router-BrazilFW, momentalne rozsah site je 192.168.1.2-26). A moje predstava je ta, ze ten Edimax ma svuj vlastni DHCP server a ja chci, aby pres WiFi prideloval v jednom byte IP adresy a pak tyto pozadavky predaval na BrazilFW - coz se mi bohuzel zatim nedari :-( A 1. by mne zajimalo, který mod mam spravne na tom Edimaxu nastavit? Ma tyto mody: AP, P2P, PMP, WDS, client módy (- AP mode setting page - Station-Ad Hoc mode setting page - Wireless LAN Access Point Configuration - Station-Infrastructure mode setting page: - AP Bridge-Point to Point mode setting page - Wireless LAN Access Point Configuration - AP Bridge-Point to Multi-Point mode setting page - AP Bridge-WDS mode setting page - Wireless LAN Access Point Configuration - Universal Repeater mode setting page ) A pak si nejsem jist, spis se obavam ze ne, jestli ten Edimax umi vlastne předávat pozadavky přes jednu IP? DOKAZE TOHLE, NEBO JAKO TA LAN ADRESA JE JEN PRO KONFIGURACI???? Muj cil byl ten, abych ty domacnosti povolil jen jednu IP adresu s jednou MAC adresou a oni si to uz doma pro svoje PC povolovali sami = - muj BrazilFW 192.168.1.1 - Edimax dostane od BrazilFW 192.168.1.25 - a přes WiFi a vlastní DHCP bude jiz přidělovat adresy v rozsahu napr. 192.168.2.100-200 A PRAVE VŠECHNY POZADAVKY KE ME UZ SLY JAKO Z ADRESY 1.25 – ale to se mi proste vůbec nedari a fakt se uz silne domnívám, ze to toto zarizeni ani neumi? Mate někdo nejaky jiny tipy nebo napady – 1. mi jde hlavne o to, jakym zpusobem, do jakého modu nastavit ten edimax a pak pokracovat dále. Ja klidne udělám i to, ze ten edimax dostane adresu 192.168.1.25 a na jeho DHCP pridelim rozsah na 192.168.1.100-200 – aby to bylo z jedne site, ale potreboval bych to, aby ty lidi pristupovali pod jednou IP a MAC.

JOE (6.5.2007 21:50:10)

No nevim nevim, vypadá to že to nejni router, ale jen přístupový bod, pak je jeho IP opravdu jen pro administraci, a routovat z jedné sítě do druhé nebo NATovat z jedné IP na více jiných IP ho asi nenaučíš.

Trebor (7.5.2007 07:52:39)

Taky se UZ obavam nebo mam spis jistotu :-( Jen pro jistotu se optam, jelikoz s cistokrevnym AP primo zkusenost nemam - kdyz mu nastavim, aby pres to jeho DHCP prideloval IP adresy z meho rozsahu (napr. 192.168.1.30-40), tak pres kabel (pres ten jeho jediny RJ-45 konektor) ty pozadavky pres WiFi by ke me uz mely dorazit bez problemu ne? Jenom u sebe na FW budu muset povolit kazdou MAC adresu zarizeni, ktery bude chtit projit na internet.

JOE (7.5.2007 23:20:54)

Pokud to nejni router, chová se to v podstatě jen jako switch. Takže vše co je na straně WIFi projde i na stranu LAN bez úpravy paketů. Pokud by na tom AP byl zapnut DHCP server, bylo by potřeba mu (jako parametr serveru DHCP) nastavit jako výchozí bránu IP adresu toho FW.

Trebor (8.5.2007 19:03:05)

Jj, uz jsem taky "dosel" k poznani = bez routeru to nepujde. I kdyz na tom AP zapnu DHCPko, tak to stejne pres muj FW prochazi s tou pridelenou IP a MAC adresou toho daneho zarizeni, coz taky neni muj zadouci cil. Clovek se porad uci.

j.b. (27.9.2007 13:50:12)

další síťovku pod brazilfw,(2,30) nastavit jako další síť ,dhcp pro ní v brazilfw,zakázat přístup do vlastní sítě. j.b.