Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > 660H-T3 a nefunkcni go.microsoft.com (GTS)

660H-T3 a nefunkcni go.microsoft.com (GTS)

Miroslav Pragl (11.5.2007 00:16:23)

Ahoj, mam problemy s pripojenim na http://go.microsoft.com (konkretne 207.46.250.101). SYN/ACK TCP packet z tohoto serveru ma poskozeny checksum. Pritom z 64.4.52.189 (take go.microsoft.com) je vse v poradku. Zyxel je v SUA modu, problem se projevuje na vsech pocitacich v lokalni siti, linux i windows. GTS mlzi :( Nemate nekdo podobne zkusenosti? Samozrejme jsem restartoval router, dokonce jsem zkousel nastavit znovu od tovarniho nastaveni - stale stejne. Dekuji MP

Anonym (12.5.2007 11:48:39)

Dobry den, peclive si prectete otazky a reakce v ostatnich diskuzich. Pochopite, ze Vas dotaz je na tomto miste zcela zbytecny. Osobne bych Vam doporucil kontaktovat ISP a trvat na konzultaci s clovekem, ktery vi, co to je checksum a k cemu priznaky SYN a ACK slouzi. Cesta bude tvrda, ale jina asi ani neni.

Miroslav Pragl (12.5.2007 19:32:19)

Dekuji za odpoved, nicmene jeji informacni hodnota je nulova. ISP jsem samozrejme kontaktoval hned jak jsem zjistil ze problem je s nejvetsi pravdepodobnosti na jeho strane nebo v jim dodanem HW. Sem pisi (mj.) proto ze je relativne velka pravdepodobnost ze podobny problem nemam sam. Odkaz na precedens je jeden z nejpadnejsich argumentu v komunikaci s dodavatelem nebot je pouzitelny na vsech urovnich od call centra pres techniky po vedeni - na rozdil od technicke argumentace. MP

Nargon (12.5.2007 20:07:15)

Mno tak ja sice vim o cem pisete, ale tohle uzivatel urcite nemuze vyresit. Mozna bych zkusil treba jeste liveCD linuxu, aby se vyloucila nejaka chyba v nainstalovanych systemech, ale asi to stejne nepomuze. Ale jediny kdo s tim bude moci neco udelat je ISP, vy jakozto uzivatel s tim udelate prdlajs. A je tu i malicka moznost, ze chyba vznika primo na serveru MS. Jedine co ti tak muzu poradit, rekni tenhle problem na foru www.dslforum.cz jestli na to jeste Y2K nezanevrel a stale tam chodi, tak on primo u gts pracuje a nebo tam ma nejake zname, protoze uz nekomu myslim pomahal a zjistoval z gts nejake interni info. Tak by mozna pomohl. Sem uz asi nechodi vubec.

Miroslav Pragl (23.5.2007 19:48:06)

Problem se "vyresil sam". V sobotu mi firma GTS Novera jiz PODRUHE BEZ OZNAMENI ZMENILA IP adresu coz je samo o sobe docela pru.er. Zjevne jsem byl "presunut" do jine agregacni skupiny nebo nejaky podobny manevr. Podstatne je ze problem se spatnymi TCP checksumy z 207.46.250.101 ustal. MP

Nargon (23.5.2007 20:13:27)

Mozna vas presunuly z duvodu, ze odhalily ve sve siti nejake poruchy, a neslo to vyresit jinak nez presunuti vsech zakazniku na jinou vetev, a tim i jine IP adresy.

Anonym (13.5.2007 10:26:24)

No myslim si, ze me doporuceni je velice rozumne :) Pokud by Vam odsud skutecne nekdo poradil a vyresil Vas problem, dejte vedet, budu diskuzi sledovat. ;)