Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel P660HW T3 na PSTN

Zyxel P660HW T3 na PSTN

Zmateny (22.5.2007 12:28:37)

Dobrý den, včera jsem byl v značkové prodejně O2 a na slevový poukaz koupil modem Zyxel P660HW. I pres upozorneni ze ho mam zapojit az kdyz mi dojde SMS o prepojeni jsem jej zkusil pripojit a prekvapilo me, ze tento vubec nenasel DSL sit (kontrolka DSL nesviti) i kdyz by tento mel byt zpetne kompatibilni s ADSL 1. Nasledne jsem zjistil, ze se jedna o typ P660HW T3, ktery je urcen pro ISDN linky, kdezto ja jsem vlastnikem klasicke PSTN linky. Dnes jsem opet zasel na prodejnu O2, zeptat se zda nedoslo k omylu a dostalo se mi odpovedi, ze pry zadne jine typy nemaji a ze mam pockat na tu SMS o zrychleni a ze az pak to bude fungovat... Cili jak to je? Je tento ADSL modem pro ISDN linku mozne provozovat i na PSTN lince? A jestli ano, proc potom nenasel DSL sit? Kdyz muj "stary" alcatel speed touch jede bez problemu... Nevite nekdo? Diky... :-)

Anonym (22.5.2007 13:02:03)

Pokud máš skutečně annex A (PSTN), tak ti tento modem skutečně nebude fungovat jelikož je jak správně říkáš na ISDN (tzv. annex B). V rámci zrychlování tě ale také přepojí na annex B, takže tvůj starý speedtouch přestane fungovat a začne fungovat ten Zyxel. Jinak fakt, že tě přepojí na annex B (ISDN) pro tebe nic nemění, kromě toho, že budeš muset vyměnit ten modem. Už od roku tuším 2004 se zřizují pouze annex B linky.