Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-Link 362T a Ovislink Wifi wl-5460

D-Link 362T a Ovislink Wifi wl-5460

Matej (22.5.2007 22:58:03)

Ahoj, chtel bych se zeptat na moznost zapojeni dvou zarizeni, tedy adsl modemu DLink 362T (od telecomu) a WiFi AP Ovislink wl-5460. Jde mi o to, ze mame pripojeni internetu adsl modemem DLink pres kabel primo do pocitace, tedy pres sitovy kabeli nikoli USB. Ted jsme poridili wifi access point Ovislink WL-5460. Nase predstava je, ze sitovy kabel pujde z modemu do wifi AP ten umozni pripojeni pocitacu do lokalni site pres wifi a samozrejme take do internetu, ktery dostane z modemu. Puvodne jsem myslel, ze DLink je krome ADSL modemu take ROUTER! ale ouha on asi neni. Takze jsem myslel, ze na DLinku bude router, dhcp server a ovislink bude mit vypnuty DHCP server a bude jen dalsim klientem toho routeru a bude fungovat jako switch a bezdratovy AP. Bohuzel toto asi nepujde. DLink neni router a dokonce verejnou IP adresu predava primo pocitaci, ktery je k nemu pripojen... Je tu tedy druha varianta, a to ta, ze DLink by pripojeni prenasel (asi v Bridge mode) do ovislinku a tam by bezel router a dhcp server (router a DHCP server v nem funguje presne tak, jak si predstavuju, tedy ovislink necham v modu AP a pak k nemu je mozne pripojit klienty pres wifi i pres kabel...). Ale bohuzel se mi nejak nedari 1. presvedcit DLink aby byl v bridge modu... nebo i tak aby verejnou IP adresu prenasel do ovislinku... 2. aby ovislinku dostal v jednom ze svych lan konektoru internet od DLinku a dal jej siril mezi klienty sveho vlastniho DHCP serveru. Tedy nevim, jak v Ovislinku nastavit WAN IP adresu (bud napevno, nebo aby ji dostal z toho DLinku) a pak mu spravne nastavit pripojeni LAN, aby svym vlastnim LAN klientum zpristupnil NET. Nekde jsem se docetl, ze by melo do tohoto ovislinku jit premostit pripojeni dsl tak, ze on sam ma PPPoE protokol a prihlasovaci udaje by se vyplnili primo v tom ovislinku (tedy jmeno a heslo), protoze by z DLinku dostaval uz "dekodovany signal" internetu... Prosim provozuje nekdo z vas takovou nebo podobnou konfiguraci? Budu rad, za jakekoli rady... Matej

Anonym (23.5.2007 21:47:58)

Totiž, pokud nastavíš ten Dlink do bridge, tak to MUSÍŠ vytáčet z toho Ovislinku, protože v bridge nefunguje u toho modemu PPPoE klient. Takže jediný správný postup (u jiného modemu by to šlo i trochu jinak, ale DLink 362T je trochu specifické zařízení) je nastavit Dlink do bridge a z toho Ovislinku vytočit PPP spojení. Musí to fungovat.

Matej (25.5.2007 10:15:46)

Diky. To mas pravdu, ze to musi fungovat. Takhle to dokonce i funguje. Jen jsem myslel ze ten OVISLINK je take router :( A ze tedy on se pripoji do netu pres bridge spojeni z DLinku a routuje ho dal do sve lokalni site. Vzdyt ma svuj vlastni DHCP server. Takze on se mi pripoji do netu... ale zase preda take tu verejnou adresu na pocitac a ten tedy vidi do netu. Jakmile pripojim dalsi pocitac, tak najednou ani jeden z nich nevidi do netu a maji oba lokalni ip adresu ziskanou z dhcp ovislinku... kdyz je tam jen jeden pocitac tak ten do netu vidi a ipconfig /all mi ukaze, ze ma tu verejnou IP adresu... :( Uz to asi poresime koupi ADSL/WiFi/Router.... WELL PTI8505G (nebo PTI845G, ten uz jeden pouzivame... nevim cim se od sebe lisi.. .jsou za stejne penize a i na strankach JOYCE.cz maji stejne parametry (funkce)). A ten OVISLINK se asi necha v zaloze, treba se bude nekdy k necemu hodit... (Dlink se asi vyhodi) Ale i tak diky za radu... Matej

Anonym (25.5.2007 17:01:02)

Aha. To jsem taky nevěděl. I když, to co popisuješ bude způsobovat spíš ten DLINK. Přesně to odpovídá jeho chování, když ho zapojíš se dvěma počítači...

Jirka (5.6.2007 12:25:06)

No pokud by si chtel D-Link vyhodit a jsi z Prahy, ja bych ho za nejaky rozumny peniz od Tebe koupil....

Anonym (24.5.2007 07:38:49)

v tomhle případě smůla, protože 5460 není router (je to pouze AP/Client/bridge), takže bridge režim na 362T ti nepomůže. Tady jedině výměna jednoho nebo obou zařízení.