Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > US Robotics ADSL Modem Nechodí (VOLny)

US Robotics ADSL Modem Nechodí (VOLny)

BOOsTER (24.5.2007 17:20:23)

Ahoj, mám problém s tímhle kouskem konkrétně je to US9108A, problém je v tom, že modem pořád hlásí žádná linka...připojení mám od volný a už jsem tam volal dvakrát a pokaždé mi řekli jiné hodnoty, ted si vymenujeme prijemne mejly asi tak jednou za dva dny... Nevi nekdo cim by to mohlo byt? už upadam do tezkeho zoufalstvi...linka byla zrizena pred rokem 2003 tj protokol by měl být PPPoA a zapouzdření VC/MUX, hodnoty VPI a VCI 8 a 48...přesto ale modem za boha nejede...pomooooooooooooooc.

Anonym (25.5.2007 07:33:18)

No, přeji hodně štěstí. Jednu věc vyzkoušet můžeš - jiný modem. Jinak ti pomůže jen zásah ze strany ISP.

Anonym (25.5.2007 08:20:46)

doporucuju este pozadat o zmenu na PPPoE, tam je vetsi kompatibilita.. + prepnout modem na automatickou modulaci at si vybere sam..

František (25.5.2007 10:00:14)

V této situaci bych si ověřil u poskytovatele připojení jaký Annex daná ADSL linka používá (cca do března 2004 se používal Annex A, od dubna 2004 Annex B) a v dokumentaci modemu, pro jaký Annex je určen.

booster (25.5.2007 21:46:14)

hloupá otázka...to zjistím kde?:) Ale zkoušel jsem tam hodit jak firmware pro Annex A tak pro Annex B...takže to asi nechodí ten modem, co? :(

František (26.5.2007 13:39:04)

Takže další (hloupé) otázky: 1) Zkoušel jste obě varianty (Annex A/B) napřímo (bez splitteru a s odpojenými všemi telefonními zařízeními z linky)? 2) Zkoušel jste na této lince jiný ADSL modem (s jakým výsledkem)? 3) Zkoušel jste váš modem na jiné ADSL lince (s jakým výsledkem)?

Anonym (27.5.2007 11:44:09)

Odzkoušeno Annex A i B bez splitteru ... na lince běžně funguje USB modem od Alcatelu...(jakási verze Speedtouch Home "zelený rejnok") Tenhle ale bohužel žádná nastavení nemá :-/ zřejmě jsou nějak uložená ve firmware (nedostanu se k nim nikde :( ) k otázce č. 3 nový modem jsem nezkoušel na jiné ADSL lince...bohužel nemám kde. Jinak díky všem za pomoc, ale modem asi v pondělí půjde na reklamaci...nemám na tohle nervy...doufám, že se podaří :-/

Anonym (27.5.2007 12:28:58)

takze na 99% tim robotics modemem, doporucuji ho napred reklamovat..

Anonym (26.5.2007 14:13:16)

taky to muze byt chyba modemu, stat se muze vsechno.. setkal sem se treba s asusem kterej se kazdy dve minuty bez duvodu odpojoval a to na super lince 200-300m od ustredny, v servisu mi ho vymenili za stejnej jinej a vse uz slape jak ma opravdu by stalo za to si pucit jinej modem a zkusit jestli to opravdu neni chyba v modemu