Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel 660RU-T3 a asus wl500gp

Zyxel 660RU-T3 a asus wl500gp

Honza (31.5.2007 01:08:30)

Mám doma tenhle modem a když ho připojím přes kabel s ntb, tak internet funguje. Ale chci mít internet po domě pomocí wifi přes ten asus. Četl jsem hodně příspěvků tady na fóru, ale každý to má jinak a jak jsem to zkoušel podle těchto návodů, tak mi to prostě nejede. Když dám zyxel do režimu bridge, tak je pouze PPPoA nebo ještě nějaký RC... Asus má pouze PPPoE. Nemá někdo nějaký podrobný návod (nejlépe pro debily :-)) jak nastavit asuse a zyxel, který opravdu funguje, že internet jede přes wifi? Díky

Anonym (31.5.2007 07:54:19)

RFC1483 je ta správná volba.

Honza (31.5.2007 08:11:47)

Takže zyxel mám hodit do režimu brigde-RFC1483 a asus jako home gateway? Potřeboval bych to trošku podrobněji.

Anonym (31.5.2007 09:04:00)

Nevim přesně, jak se to konfiguruje v tom Asusu, ale mělo by tam být nastavení PPPoE klienta. Takže přesně tak. Nastavíš ten Zyxel jako bridge a nakonfiguruješ PPPoE připojení na tom Asusu.

Honza (31.5.2007 09:14:18)

Takhle jsem to právě zkoušel, ale nejede to. Na asusu jsem dal PPPoE (jmeno a heslo) a zyxel jsem dal bridge (RFC1483) propojil jsem zyxel s asusem a nic. Internet prostě nejede. Musí se jěště nastavovat něco jiného na asusu? Myslím NAT apod. V tomhle už se nevyznám, tak se ptám.

echidna (6.6.2007 08:27:06)

Přesně tohle mám taky. Po (taky) neúspěšném pokusu dát Zyxela jako bridge jsem ho vrátil jako router a Asus jsem nechal jako Gateway, nevyplňil jméno a heslo atd, a fachá to. Asus je v módu hybrid (mám dva pc, jedno u Asusu a jedno daleko), dns server na Asusu vypnutý.