Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Port forwarding na Zyxel Prestige 650R-33 + Ovislink AirLive WT-2000R

Port forwarding na Zyxel Prestige 650R-33 + Ovislink AirLive WT-2000R

Houmr (6.6.2007 23:23:30)

Zdar lidi, jsem připojenej na ADSL přes router Zyxel a pro správný chod ftp a active v DC++ mám nastavený NAT z veřejné IP na lokální 192.168.1.34. Teď jsem koupil wifi router Ovislink, abych mohl na internet z notebooku přes wifi, ale nevím jak to správně nastavit aby dál šlapalo ftp a active. Lokální IP je teď 192.168.1.254 a prostě nevím co s tím. Je mi jasný, že dvakrát směrovat porty asi není správně, ale když to na Zyxelu zruším a nastavím port forwarding na 192.168.1.254 na OvisLinku, tak to nejede. Nevíte někdo, co stím? Díky.

Anonym (7.6.2007 07:22:42)

Malé povzdechnutí - proč si lidi pořád pořizují zařízení, které není pro daný účel určeno. A teď k věci - tobě by tam stačilo čisté AP bez routeru. První věc kterou doporučuju je změnit IP rozsah na tom Ovislinku - takový 192.168.2.x by byl vhodný. Pak můžeš zkusit udělat z Ovisu router bez NATu - vypnout NAT a firewall, pokud to dobře nastavíš, mělo by pak stačit mít portforwarding jenom na Zyxelu (ale ta změna adresního rozsahu je v tom případě nutná)