Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Po bouřce mi přestal na 1 PC fungovat internet

Po bouřce mi přestal na 1 PC fungovat internet

.:. (7.6.2007 19:19:52)

Mám ADSL od O2, modem WELL PTI-845 (zapojeny v zasuvce s přepěťovou ochranou ABB), a připojene 2 pocitace. Vratim se z prace, pojistky vyhozene (asi poradnej blesk), TV nejde (antena), a internet na jednom pocitaci taky ne. Zkousel jsem to ruzne prohazovat a vypada to, ze jeden switch a sitova karta na tom jednom pocitaci jsou proste v haji. Jo to vubec mozne - aby mi bouřka tohle udělala??? Co s tim? Budu muset asi koupit novou sitovku a pak to zkusim propojit s jinym switchem (třeba IPTV).

Anonym (7.6.2007 19:54:42)

Jistě. Možné to 100% je. Ještě si z toho vyšel dobře.

Anonym (8.6.2007 01:13:34)

To musela byt pekna rana. To se mi nekolikrat stalo u satelitu. Blesk prastil do konventoru satelit (prepjetova pojistka) vyhorel. Modli se aby to bylo jen sitovkou klůidne ti to mohlo odpalit i neco na desce, radice, napajeni.....

Anonym (10.6.2007 00:53:03)

No kdyby blesk prásk přímo do konvertoru tak ta tvoje chaloupka už asi nestojí. Ono stačí když to prásne někam blízko. Takovej jeden blesk vyvolá tolik eletromagnetickejch vzruchů že ti to prostě odejde.

WIFI (8.6.2007 08:34:27)

No jen poznámka: Přepětovka totiž neudrží vše, od určitý výše signálu ho normálně propustí. Z tohoto důvodu já při bouřce odpojuju anténu na TV i WIFI

phz (8.6.2007 11:53:14)

taky neni od veci mit poradnej zdroj

sdf (9.6.2007 10:02:05)

no při bouřce má pc, satelit a tv zapnutou jenom člověk, co bud vyhrál ve sportce nebo ty věci dostal.

Anonym (9.6.2007 17:03:07)

Možna jsem blbý, ale když bydlím ve městě, kde je elektřina i telefon v zemi, tak proč bych měl při bouřce něco vypínat. Stačí odpojit anténu od TV a je to. Nebo při bouřce vypínáš ledničku, pračku, myčku, sporák, mám pokračovat???

sdf (10.6.2007 00:22:13)

No já osobně AV (vše na jednom psovi), antény (SAT + TV), PC ... je pravda že ledničku ne (je 13 let stará a budu kupovat novou), pračku taky ne.

Anonym (9.6.2007 18:54:20)

navíc byl v práci!

Zedde (17.8.2009 22:34:38)

stalo se mi to taky ... mel jsem stesti ze to bylo sitovkou na pc .. stovku me stala nova

Pavel (18.8.2009 20:05:56)

nejlepší je při bouřce vše odpojit. Jednostupňová ochrana nestačí. Vyděl jsem co udělal jen jeden úder blesku, jen se zatáhlo a přišla jedna rána do hromosvodu. Vypálená elektrika i elektronika (domu se nic nestalo). A jak je vše v zemi zasíťované tak růzdné problémy měli i domky v okolí. Nebo bouchlo do paneláku a všechno všem zhaslo. Nebo bouchlo do nejnižšího domku v okolí bez hromosvodu kupodivu se nic moc nestalo jenom jim to vypálilo elektriku v plynovým kotli u sousedů to povalilo lavičku na zahradě a auto co měli v garáži neodjelo protože mělo totálně zblbnutou řídící jednotku. Dsl modemy a PC potom jsou většinou na vyhození...........

zorro lisák (5.8.2010 16:50:26)

Podle Minasiho (amer. odborník na počítače) stačí prý udělat uzel na síťové šnůře. Při úderu blesku se síťová šnůra jenom propálí.....